Skocz do zawartości
KOala888

Akceleracja ui poprzez jego renderowanie przez gpu a nie cpu

Rekomendowane odpowiedzi

Pewien 'trik'

W build.prop mozna dodac debug.sf.hw=1

Teoretycznie sprawi to ze ui na naszej spicy bedzie renderowane przez gpu a nie cpu.

Kwestia tego czy to dziala na spicy czy potrzebne sa jakies dodatkowe stery/biblioteki na gpu.

Ja korzystam z hr v1.1 czyli cm a8.3.2 + oczywiscie intercept_gl i lpp jako launcher

Mam sporo widgetow i ikonek w appdrawerze,moim zdaniem jest poprawa, ale moze to placebo. W landscape jest plynnie przy animacji cube z zawalonymi pulpitami.

W kazdym razie nic zlego sie nie stanie,a moze zauwazycie poprawe, czekam na wasze opinie ;)

Btw, piszcie przy okazji z jakiego romu i sterow 2d/3d korzystacie

Do edycji build.prop polecam rootexplorer. Ta zmiana ma wplyw jedynie na ui (user interface), wiec musze rozczarowac hardcoreowych gamerow i maniakow cyferek w benchach, to nic nie da. Sprawi poprostu ze ui bedzie jeszcze plynniejsze.

PACZKI ZMIENIAJĄCE BUILD.PROP DO WRZUCENIA W RECOVERY:

http://forum.android.com.pl/f132/akceleracja-ui-poprzez-jego-renderowanie-przez-gpu-a-nie-cpu-59329/#post531582

paczki z tweakiem rsss script:

http://forum.android.com.pl/f132/akceleracja-ui-poprzez-jego-renderowanie-przez-gpu-a-nie-cpu-59329/#post531843

Przez konsole

http://forum.android.com.pl/f132/akceleracja-ui-poprzez-jego-renderowanie-przez-gpu-a-nie-cpu-59329/index7.html#post539101

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Edytowane przez KOala888

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

Hmm. Zastosowalem rano i jakoś o tym zapomniałem i nie zwracałem uwagi, ale... Odblokowane ekranu już nie laguje. Nie wiedziałem co się stało, że mu nagle przeszło i dopiero jak zobaczyłem ten temat to mi się przypomniało;) druga sprawa. Jak ktoś do mnie dzwoni nie muszę już tyle czasu czekać żeby wiedzieć kto to a najważniejsze to przewijanie listy w tapatalk już tak się co chwilę nie zatrzymuje. Aha. W markecie jak przewijam listę w dół i w górę to się już przed wczytaniem grafiki nie zatrzymuje. Najlepiej sprawdzić na jakimś pliku html otwartym do edycji przed dopiskiem tego czegoś do linijki. Wcześniej takiego pliku 650kB nie dalo się przewijać a teraz jest cool:)

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kikan

Chętnie bym sprawdził, ale gdybyś mógł poda instrukcję w 1 poście czy też ktoś inny jak to po kolei zrobić. Dzięki z góry :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w system jest plik build.prop, wyciągasz go np root explorelem i otwierasz notatnikiem i wklejasz na samym końcu to co koala napisał, zapisujesz i wsadzasz tam skąd to wyjąłeś i reboot telefonu robisz

gotowe paczki pod recovery

Download:

wersja ze zmienionym density na 140

wersja z oryginalnym density

Edytowane przez rafal408

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, po uruchomieniu telefonu jest troszkę więcej ścin niż było. Ale ok, pomyślałem zostawie na minutę, dam mu się odpalić. I co?? A jest pięknie ;p Naprawdę, widać różnicę.

Animacje są w pełni płynne, ekran blokowania - także poprawa.

SGM Beta1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dokładnie, albo przytrzymujesz, dajesz open by text editor, dopisujesz, klikasz save a rootexplorer sam zrobi kopie zapasową i zapiesze nowy build.prop, zostaje reboot.

Jak bd na pc to dodam do pierwszego posta i troszke to ogarne

Edytowane przez KOala888

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kikan

Animacje jakby płynniej, ekran blokowania również. Więc prawdopodobnie działa :)

build.prop edytowany na:

- Sterowniki 2D i 3D z Samsung Intercept

- CM 8.3.2 Honeycomb Revolutions v1.1

Edytowane przez kikan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przetestowane na Spicy z Samdroidem 1.3.1 Deodexed + Franken Kernel + Qbanin settings + sterownik 2d-3d z intercept. Po dopisaniu tego do build.prop wszystko się uruchomiło i działa hmmm?? Tak jakby szybciej i płynniej :) ale wymaga to dłuższych testów. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet jeśli to placebo, to bardzo przyjemne :) Ja potwierdzam poprawę z konfiguracją, którą mam w sygnaturze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Paczuszki pod recovery zawierają debug.sf + RSSScript

(paczki Zip przeznaczone dla osób korzystających z HR v1.1)

- debug.sf & RSSScript

- debug.sf & RSSScript undo

Edytowane przez lovelas1988

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi