Skocz do zawartości
KOala888

Akceleracja ui poprzez jego renderowanie przez gpu a nie cpu

Rekomendowane odpowiedzi

K2M7L
    su remount rw echo "debug.sf.hw=1" >> /system/build.prop
    to polecenie powoduje dodanie debug.sf.hw=1 ale nie w nowej linijce... może się mylę ale chyba ma to wpływ, nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Iqus
    to polecenie powoduje dodanie debug.sf.hw=1 ale nie w nowej linijce... może się mylę ale chyba ma to wpływ, nie?

Ja tą komendą uwaliłem system i dostałem bootlopa więc radze nie wklepywać przez terminal :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja tą komendą uwaliłem system i dostałem bootlopa więc radze nie wklepywać przez terminal

Polecenie jak najbardziej poprawne i bezpieczne. Być może dałeś zamiast > >> (zamiast dwóch jedną strzałkę) wtedy zastąpił Ci całą zawartość pliku tym wpisem.

Dodaje to w nowej linijce, na końcu. U mnie po reboocie przeskoczyło na sam początek.

---------- Post dołączono o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 02:24 ----------

A jak sprawdzić czy na pewno ta linijka jest dodana? Przez terminal ofc

NIe wiem czemu zostało usunięte. Do sprawdzania zawartości pliku służy komenda:

cat

Pokaże Ci cały plik. Aby dodatkowo zmniejszyć sobie pracę możesz użyć jeszcze

|grep

Wtedy Ci wylistuje to co zawiera to co podałeś w grep.

Przykład:

cat /system/build.proc |grep debug.sf

Jeśli Ci coś pokaże to tylko tą linijkę. Jeśli nie pokaże to znaczy, że jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wychwyciłem błąd przynajmniej u mnie. Przestają mi działać takie aplikacje jak GoogleMaps (Wymuszenie Zamknięcia), oraz synchronizacja danych z Gmail itp. Z początku myślałem że to Samdroid się posypał więc wgrałem wszystko od początku, jednak problem nie ustąpił. Wgrywając przez jakiś czas wszystkie mody na czystą kuchnię i sprawdzając czy wszystko działa doszedłem że zainstalowanie tego moda powoduje taki problem. Paczka bez zmienionego Density ofc.

ten nazwijmy to mod nie ma żadnego wpływu na działanie gaps, a napewno nie powoduje fc.

metoda "przez konsole" od dawidope dodana do pierwszego posta, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gincu7

A tak w ogóle to ta sztuczka działa jak w menu nie ma build.prop? Bo uwaliłem system i niestety na HR v.1.1 nie ma tego(a nie chce v.2, lubię YONIPA :P)

---------- Post dołączono o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Ok, czy ktoś ma apk build propa? Bo nie mogę znaleźć a szukałem już w paru paczkach i google. Ładnie proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi Ci o build.prop modifiera, czy o plik build.prop?

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gincu7

A żebym ja wiedział :P Chce po prostu zastosować tą sztuczkę a nie wiem czy muszę mieć taką apke jak build.prop modifier(której niestety nie mam) czy może tak po prostu mam to dopisać i pa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie polecenie:

echo "debug.sf.hw=1" >> /system/build.prop

spowodowało dodanie "debug.sf.hw=1" do parametru dalvik.vm.stack umieszczonego na końcu pliku build.prop - powstał nowy plik (sprawdzałem) dla stosu maszyny virtualnej (chyba) - czyli brakuje znaku następnej linii w kodzie - dodałem znak następnej linii ale nie widzę różnicy - mam roma CyanogenMod-6.1.1-Spica-alpha8.3.2 - LightWeight v2.2 (by Dude)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    u mnie polecenie:

echo "debug.sf.hw=1" >> /system/build.prop

spowodowało dodanie "debug.sf.hw=1" do parametru dalvik.vm.stack umieszczonego na końcu pliku build.prop - powstał nowy plik (sprawdzałem) dla stosu maszyny virtualnej (chyba) - czyli brakuje znaku następnej linii w kodzie - dodałem znak następnej linii ale nie widzę różnicy - mam roma CyanogenMod-6.1.1-Spica-alpha8.3.2 - LightWeight v2.2 (by Dude)

Oj to przepraszam. Ale pewnie wystarczy wtedy zrobić " debug...", spacja przed i wtedy będzie rozdzielone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi