Skocz do zawartości
baamber

Plusy i minusy - Expi (jak długo trzyma bateria, jakość zdjęć)

Jak długo trzyma bateria przy normalnym użytkowaniu  

23 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jak długo trzyma bateria przy normalnym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, proszę o ocenę tego modelu, ponieważ mało jest opinii w necie na jego temat.

Pisząc plusy bądź minusy proszę sprecyzować (tzn słaba bateria- trzyma 2 dni przy normalnym użytkowaniu)

Dziękuję za opinie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te tematy czytałem i opinii jest dość niewiele w stosunku do postów.

Postanowiłem zrobić wątek z samymi plusami i minusami żeby zainteresowani nie czytali zbędnych odpowiedzi tylko konkrety... właśnie zaśmiecamy :orany:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie dziala litera P lub dziala slabo.

Czarny ekran po zakonczeniu rozmowy, czesto. Trzeba restartowac, albi czekac pare minut zanim da sie wybudzic.

Bateria przy wlaczonych danych/wifi/bt i muzyce wytzymuje od rana do wieczora.

Brak wsparcia i niestandardowe (dość rzadkie) graty.

Dzis bawilem sie dualsimem i na pewno nie jest to dualradio, bo czesti bylem poza zasiegiem.

Plusy:

Fajny ekran

Dziala

Nie przycina sie itp... (gram w freeciv i sudoku, internet)

Nawet nieźle wykonany, nie trzeszczy.

Po prostu niezly fon ale d... nie urywa. Za te pieniadze 420-40w bonach real ;) jest bardzo ok.

Nie pisze o oczywistych rzeczach jak wielkosc i brak gg bo to wynika ze specyfikacji i preferencji uzytkownika;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wady

Cichy głośnik.

Bateria trzyma 2 dni. Rozmowy, troche internetu, bez BT i WiFi, Dwie karty sim na czuwaniu.

Klawiatura działa, choć P mogłoby być troszkę bardziej precyzyjne.

U mnie zniknął problem z zawieszaniem sie po rozmowie. Być może pomogło odinstalowanie jednego widget-a.Ale problem istniał.

Zalety

Bez problemów z zasiegiem. Dual sim działa. Aero2 + Orange.

Ekran qHD, jasny i wyraźny.

Wydajność za takie pieniądze bez zarzutu, żadnych zwolnień czy cięć.

Zapomniałem dodać jeszcze aparat, dobra jakość filmów i poprawna jakość zdjęć.

Mam nadzieję,że firma popracuje nad aktualizacjami, gdyż jak czytałem na innych forach Vertisy maja np. problemy z głośnością i takie problemy Overmax juz usuwał.

Edytowane przez maniekl
Uzupełnienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jvri

Ogólnie pisząc telefon prezentuje się całkiem ładnie (pomijając fakt że wszystkie androidfony wyglądają obecnie tak samo ). Smaczku dodaje "metalizowany" pasek pociągnięty do okoła obudowy. Dwie dodatkowe obudowy są w innych kolorach niż na stronie. Czerwony jest wyblakłby i bliżej mu do różu, a niebieski jest grafitowy i na tyle ciemny, że różnica między nim a czarnym jest znikoma. Słuchawek nie testowałem bo nie krzywdzę sobie uszu tego typu wynalazkami. Ładowarki samochodej brak w zestwie (overmax szybko się wycwanił i dopisał na stroni - OPCJONALNIE - czego wcześniej nie było). W pudełku jest jeszcze kabel usb który jest również ładowarką. W pudełku jest jeszcze kabel usb który jest również ładowarką.

Bateria po pierwszym ładowaniu wytrzymała ok 12-15h przy 3-4 h ciągłej zabawy (na średnim podświetleniu), kilku telefonach, smsach, na właczonym wi-fi. Czyli nie jest źle, jak będzie później - życie pokaże (tablet innej "polskiej firmy" NTT po 6 m-cach trzyma dużo krócej niż na starcie).

Wyświetlacz to najmocniejsza strona telefonu. Kąty widzenia bez zastrzeżeń. Kolory również. Nasycenie robi swoje i czytanie pdf/strony jest wygodne i przyjemne. Z drugiej strony ma problemy z jasnością. Na minimum kompletnie w dzień nic nie widać. Refleksy to już chyba standard. Jest czujnik światła (czyli jasność na auto) ale ewidentnie się gubi i albo podświetli zbyt jasno albo zbyt ciemno. trzeba ustawiać manualnie.

Nie ma żadnej diody informującej, przyciski na dole również nie są podświetlane i nie da się tego zmienić. Niestety bardzo kiepsko zachowuje się czujnik zbliżeniowy, który ślimaczo wygasza ekran, a jeszcze wolniej go podświetla, gdy zabierzemy telefon od głowy - bardzo uciążliwe w codziennym użytkowaniu, jeśli ktoś wykorzystuje telefon do dzwonienia (ostatnio rzadkość więc wolę wspomnieć ). Jakość rozmów - rozmówcy nie zgłaszali żadnych problemów z moim głosem. Ja z kolei również bardzo dobrze wszystko słyszałem - mógłbym się nawet pokusić o porównanie do jakości rozmów z telefonów z HD Voice (kto korzystał ten wie, że to przyjemny dodatek). Z drugiej strony FATALNY jest głośniczek zewnętrzny. Jeśli przełączymy rozmowę na głośnomówiący to nie ma opcji by się dogadać. Tworzy się echo i słabo słychać rozmówcę. Głośniczek odtwarza równie kiepsko dźwięki - owszem jest nawet głośny i dzwonek usłyszymy bez problemu, ale jakość pozostawia wiele do życzenia.

Na wyświetlaczu jest folia - da się odczuć jej obecność - telefon reaguje dobrze na dotyk, ale do ideału brakuje. Z drugiej strony nie ma tam ani GG ani Dragontrail, więc raczej nikt o jej ściągnięcie się nie pokusi.

Wisienką na torcie jest dla mnie aparat i wygaszanie ekranu. Aparat jest co tu dużo mówić - fatalny. Wiem, że to telefon "tylko" za 500 złotych, ale patrząc na recenzję choćby i poprzedniego modelu Vertisa to tutaj ewidentnie cofnięto się w rozwoju. Przy każdej rozdzielczości (8/5/3MP) widoczne jest ziarno. Nawet w dobrych warunkach oświetleniowych (dzień i słoneczko nie ratują sytuacji). Mało? Rozmazuje przy krawędziach. Obraz jest ostry jedynie w centrum kadru. Filmy niby w 720p, ale mój stary Wave bije je na głowę. Właściwie to ni trudne bo nadgorliwy, ciągły autofocus uniemożliwia nakręcenie czegokolwiek co dałoby się obejrzeć.

Wygaszanie ekranu - efekt kineskopu - podobno to "ficzer" androida. Idzie przeżyć. Niestety w drugą stronę już nie. po wrzuceniu na pulipit kilku aplikacji i widżeta, po naciśnięciu trzeba czekać aż ekran się zaświeci. Czasami 2 sekundy, czasami 3. Ogólnie mocna zamuła i uwierz mi, że przy potrzebie szybkiego skorzystania telefonu może mocno zirytować.

Jak widać telefon, pełen sprzeczności i niedociągnięć. Czy da się coś z tego poprawić aktualizacjami? nie wiem. Pytanie czy to tak powinno być że kupujesz produkt który na starcie trzeba poprawiać i udoskonalać. Dla mnie firma Overmax tym modelem pokazała, że jest nie poważna. Sami nie wiedzą co sprzedają.

2 wystarczyło by telefon odesłać z powrotem. W to miejsce kupiony model LG. niebo a ziemia, a różnica w cenie ~50 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
xSkyer
Napisano (edytowane)

Jak dla mnie z baterią szału nie ma.

Telefon męczę codziennie grami , internetem czy Skype`em.

Oznacza to codzienne ładowanie.

Polecam od razu zaopatrzyć się w PowerBank jeżeli intensywnie używać telefonu tak jak ja.

Same aplikacje nie zabierają dużo baterii , najwięcej nasz kochany ekranik :)

@Edit Nie głosuję, bo mój sposób użytkowania nie jest normalny , a raczej męczący.

#Edit 2 Jakość zdjęć jak dla mnie jest BDB. Nie znam się na aparatach , ale zdjęcia są nie-oczo się rzucające

Edytowane przez xSkyer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
olab4
...Głośniczek odtwarza równie kiepsko dźwięki - owszem jest nawet głośny i dzwonek usłyszymy bez problemu, ale jakość pozostawia wiele do życzenia...

...W to miejsce kupiony model LG. niebo a ziemia, a różnica w cenie ~50 złotych.

jakiej melodii uzywasz, zeby "usłyszec dzwonek bez problemu" ???

ja wypróbowałem prawie wszystkie, ale dzwonka nie słyszę prawie wogóle 3mając fon w pokrowcu i kurtce >:(.

jaki to model lg, jesli mozna spytac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jvri
jakiej melodii uzywasz, zeby "usłyszec dzwonek bez problemu" ???

ja wypróbowałem prawie wszystkie, ale dzwonka nie słyszę prawie wogóle 3mając fon w pokrowcu i kurtce >:(.

jaki to model lg, jesli mozna spytac?

LG F5. Nie jest produktem idealnym(są takie?), ale jest produktem kompletnym, co o expi powiedzieć już nie można....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LG ma jedną istotą różnicę, brak obsługi DualSim co istotnie podraża koszty eksploatacji. Jeśli dodamy różnicę ok 250 zł w cenie oraz koszt płatnego internetu przez 2,5 roku to arakcyjność gwałtownie spada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi