Skocz do zawartości
cathelen

Galerie Picassa w Galerii - jak się ich pozbyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Na początku krótki opis:

Telefon: LG L9, włożona karta pamięci 2GB, sieć Play, system Android 4.1.2, wersja v20O (wgrana sposobem z tego forum), telefon po hard resecie dziś rano (miałam problem od wgrania v20O ze zbyt szybkim rozładowywaniem telefonu, np. przez noc potrafiła zejść o 50%, a nie było NIC włączone - hard reset z nadzieją, że to coś pomoże).

W Internecie znalazłam sporo tematów dotyczących usuwania galerii Picasy z naszej "Galerii" w Androidzie, jednak żaden ze sposobów u mnie nie działa. Co zrobiłam?

1. Galeria -> Prawy przycisk funkcyjny -> Ustawienia -> w "Ustawienia konta" wybrałam maila, mam odznaczone "Automatycznie synchronizuj dane", a kiedy w "Konta" wybieram "Google" to następnie znowu w "Konta" mam pod mailem napis "Synchronizacja jest wyłączona". Wchodzę w tego maila i widzę "Dane i synchronizacja", wszędzie jest napis "Dotknij, aby teraz zsynchronizować". Nic nie robię, wychodzę do ekranu głównego.

2. Ustawienia -> Konta i synchronizacja -> Jest to samo co w Galerii oczywiście. ;)

3. Ustawienia -> Aplikacje -> Wszystkie -> Wyłączyłam "Picasa Uploader", wyczyściłam dane, wymusiłam zatrzymanie i odznaczyłam "Pokaż powiadomienia". Następnie wybrałam aplikację "Galeria" tą ze stokrotką i ją wyłączyłam, natomiast w "Galerii" z ikoną drzewa wyczyściłam dane i wymusiłam zatrzymanie.

4. Wyłączyłam Google+, bo nie jest mi potrzebny.

5. Wyłączyłam telefon i po włączeniu znowu pokazują się po chwili albumy Picasa, jak tylko włączę Wi-Fi.

Ścieżkę sprawdzałam kilka razy, raz wyłączałam telefon, raz nie, a albumy pokazują się (pobierają) jak tylko wejdę do Galerii. Macie pomysł jak temu zaradzić? Wcześniej, na poprzednim oprogramowaniu v20H, galeria Picasy nie synchronizowała mi się przy tych ustawieniach, a teraz mam z tym problem.

Poniżej screeny z telefonu jak wygląda u mnie zakładka "Konta i synchronizacja".

post-264960-14255741931865_thumb.png

post-264960-14255741932284_thumb.png

post-264960-1425574193263_thumb.png

Edytowane przez cathelen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj tak: Ustawienia > Konta i synchronizacja > Google > twój email > odznacz Picasa Web Albums

Teraz wejdź w Ustawienia > Aplikacje > Wszystkie > Galeria > wyczyść dane i opróżnij cache

Ja tak zrobiłem i mi pomogło. Poza tym warto zrootować telefon, Titanum Backup i np. Google+ i Picasa Web Uploader po prostu odinstalować zachowując kopię na wszelki wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Spróbuj tak: Ustawienia > Konta i synchronizacja > Google > twój email > odznacz Picasa Web Albums

Wrzuciłam w pierwszym poście screenshot z "Ustawienia -> Konta i synchronizacja -> Google -> Mój e-mail". Nie mam tam czegoś takiego jak "Picasa Web Albums" do odznaczenia:

post-264960-14255741949296_thumb.png

Jest tylko "dotknij, aby zsynchronizować", a jak nacisnę prawy klawisz funkcyjny to wyskakuje mi jedynie "Usuń konto" i "Zsynchronizuj teraz".

Dodam, że przytrzymując napis np "Picasa Web Albums" też nie wyskakuje żadne podmenu. Generalnie to jest końcowa ścieżka z Kont i synchronizacji.

Pisałam również, że czyściłam dane w Aplikacje -> Galeria. Oczywiście kasuje mi te Albumy... do czasu aż włączę Wi-Fi i wejdę w Galerię - po chwili albumy Picasa znowu się pobierają.

Podobnie z aplikacją Picasa Uploader i Google+, obie są wyłączone w Aplikacjach.

Rootować telefonu nie chcę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a3uvypem.jpg

No to nie mam pomysłu, mam to samo oprogramowanie i w opcjach kont mam taki widok z możliwością wyboru co synchronizować.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez ldawid
    dodano spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Strasznie, a to strasznie bez sensu. Mam niemalże czysty telefon, bo robiłam wczoraj rano hard reset. Może ktoś coś wymyśli i pomoże. :<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Może ptaszki pojawią się jak włączysz lub wyłączysz automatyczną synchronizację.

EDIT: Sorki nie doczytałem w pierwszym poście że już próbowałeś.

A poradzić mogę tylko jak kolega wyżej. Zrobić roota, i zamrozić albo odinstalować aplikację odpowiadającą za to.

Edytowane przez Lysolus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Może ptaszki pojawią się jak włączysz lub wyłączysz automatyczną synchronizację.

Bingo!

1. Wyłączyłam Wi-Fi.

2. Zaznaczyłam "Automatycznie synchronizuj dane".

3. Weszłam w Google -> Mój mail -> Pojawiły się ptaszki :D Odznaczyłam wszystko.

post-264960-14255741955021_thumb.png

4. Odznaczyłam z powrotem "Automatycznie synchronizuj dane".

5. W Aplikacje -> Galeria wyczyściłam dane.

6. Po włączeniu Wi-Fi w Galerii nie pojawiają się już albumy Picasa.

Że ja też nie wpadłam na to, że wyłączone Wi-Fi przy zaznaczaniu Automatycznej synchronizacji danych coś zmieni.

Dzięki! Temat rozwiązany, może się komuś przyda. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja w ustawieniach aplikacji -> galeria nie mogę wyczyścić danych :/ Przyciski są "szare".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi