Skocz do zawartości
Informujemy, że dzisiaj w godzinach 23:00 - 00:00 będą trudności z dostępnością forum z powodu prac konserwacyjnych
Ponczo24

czy wam tez przycina sie litera P?

Rekomendowane odpowiedzi

przycina mi sie litera P czy wam tez?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy od wielkości palca. Raz tak raz nie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie problem z przycinającą się p/0 wynika z wadliwej budowy ekranu dotykowego - cały prawy bok ekranu reaguje tak, jakby został dotknięty o ok. 5mm wyżej niż faktycznie. A skutek jest taki, że pisząc SMSy w pionie po dotknięciu "P" SMS może się wysłać (nie musi, jeśli dotkniemy "P" w dolnej części przycisku to otrzymamy "P"). Sprawdziłam ekran dwoma różnymi programami do rysowania i w obu prawy bok "zawija" do góry (a lewy do dołu). Dodatkowo w części środkowej w pasku o szerokości ok. 10mm ekran nie reaguje przy wolnym przesuwaniu palca (przy szybkim ruchu działa).

Reklamowałam jeden telefon z tego powodu (choć podobno był z drugiej dostawy, w której już nie powinna ta wada występować), a kolejny otrzymany (z nie wiem której dostawy) wciąż ma tą samą wadę.

Zaznaczam, że w każdym przypadku starałam się rysować proste, ciągłe linie, a wygląda to tak:

post-308548-142557434685_thumb.png

post-308548-14255743467643_thumb.png

post-308548-14255743469381_thumb.png

post-308548-14255743469932_thumb.png

Czy jest sens kolejny raz go reklamować, czy lepiej zabrać kasę i kupić coś innego? Czy tylko ja mam takiego pecha i inne telefony z nowszych dostaw nie mają już tej wady? U Was ona występuje?

Edytowane przez Sphinxxx
Obrazy wstawiamy zawsze w spoilerach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
olab4

również wymieniałem telefon, ale niestety w obydwu ta sama wada występowała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam też posiadam Expi z tą wadą - widziałem jednak egzemplarz, w którym dotyk działał poprawnie (po zwrocie z reklamacji z powodu kompletnie wadliwie działającego dotyku). Jest więc jednak jakaś nadzieja i może warto reklamować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam Expi od 2 dni, podobno z najświeższej, zeszłotygodniowej dostawy. Błędy w dotyku przy bokach wyświetlacza są zauważalne jedynie w programie do rysowania i są one nieznaczne oraz nie występują zawsze. Nie mam natomiast żadnych problemów z pisaniem - klawisz P/0 działa ok.

Możliwe zatem, że Overmaxowi udało się naprawić tą wadę w Expi, albo przynajmniej ją zmniejszyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi