Skocz do zawartości
sebastan

Podrobiony SPIGEN Neo Hybrid - opinia

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem na popularnym chińskim portalu "New Product NEO Hybird SPIGEN Bumblebee SGP Case for Samsung Galaxy Note 3". Zapłaciłem 4,39 dolara, czyli coś koło 13-14 zł. W tym była przesyłka i to nawet rejestrowana, a nie zwykła.

Towar otrzymałem po 15 dniach.

Produkt, tak jak w oryginale, składa się z dwóch części, czyli z futerału i ramki. Ta część futerałowa jest z zaskakująco miłego tworzywa. Zmatowiona mieszanina gumy i plastiku. Elastyczne i wykonane bardzo starannie. Ramka, która w oryginale jest z poliwęglanu, tutaj jest po prostu z lakierowanego plastiku. Początkowo wydaję się miękka, ale dość pewnie się ją zdejmuje i zakłada i całość po zmontowaniu jest sztywna.

Telefon w futerale ma wymiary 157mm x 85mm x 12 mm. Ponad powierzchnię ekranu wystaje rant ok 1 mm. Aparat fotograficzny jest we wgłębieniu również ok 1mm. Średnica otworu słuchawek wynosi 6,3 mm więc takie modele słuchawek, gdzie obudowa wtyczki ma mniej, niż wspominane 6,3 mm zmieszczą się bez kombinacji. Oryginalny kabel do ładowania mieści się na tzw. styk, więc cokolwiek grubszego już nie wejdzie.

Wszystkie otwory są umiejscowione wystarczająco precyzyjnie i wszystkie mikrofony, gniazda, diody i inne dziurki są odkryte. Rysik wyjmuje się dość łatwo. Całość jest zwarta i stabilna. Przyciski wyglądają dobrze i pracują bardzo precyzyjnie.

Podsumowując to należy ten produkt pochwalić i zganić. Nigdy nie widziałem oryginalnego Spigena NeoHybrid, więc nie mogę bezpośrednio tych produktów porównać. Szczegółowo oglądałem zdjęcia oryginału i wychwyciłem dwie różnice - w kształcie czcionek napisu Neo Hybrid na ramce i delikatnie większej odległości pomiędzy cyframi 1 i 3 pod okiem aparatu. Nasi przedsiębiorczy rodacy chyba "wyczaili" temat, bo mamy już na allegro Spigeny za 44 zł, zamiast 124, oczywiście bez zająknięcia się o różnicach. Natomiast za 13 złotych to bardzo dobry towar. Nawet gdybym zapłacił za niego 50 zł, to nie odczułbym żalu po tej decyzji.

Minusy? Pierwszy to taki, że to po prostu ukradziony pomysł. W dzisiejszych czasach nie problem coś wyprodukować, bo maszyny, sprzęt, oprogramowanie są powszechnie dostępne. Problemem jest wiedzieć co i jak wyprodukować. Ktoś, kto nie wie, kradnie pomysł i zarabia na tym. Po części producenci przyczyniają się do tego, ponieważ niektóre produkty wyceniają grubo powyżej realnej wartości dając do tego złudzenie ekskluzywności. Pomijając aspekt kradzieży jestem przekonany że 9 krotna różnica w cenie nie znajdzie uzasadnienia w jakości produktu. Być może to koszt pomysłu.

Parę zdjęć :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z czystej ciekawości zamówiłem taką samą obudowę na początku tego tygodnia. Mam oryginalnego Spigena Neo Hybrid więc będzie można oba porównać.

Co do allegro i kolejnego wyciskania produktów jako oryginalnych to naprawdę trzeba mieć nieźle w głowie by kupić taką podróbkę i potem mieć pretensje że to jednak nie jest oryginał.

Nie ma cudów i nikt nagle nie dostał w hurtowni super zniżki bo jest takim extra znanym VIPem.

Co innego to praktyka sprzedawców którzy brną w zaparte i ani słowa nie wspominają że jest to zamiennik kopia czy podróbka.

W jakie opakowanie była ta obudowa zapakowana? Masz może fotki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeźroczysta cienka folia bez jakichkolwiek oznaczeń z naklejonym kodem kreskowym. Nie ma co fotografować. Wszystko w bąbelkową kopertę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adikEC

Wygląda super :). Ja czekam aktualnie na podróbe Spigen S-View Slim Armor za 8 dolców. Jak przyjdzie to również pochwalę się tym co otrzymałem. Po zdjęciach wygląda całkiem całkiem i z opisu też wyczytałem że przychodzi w zwykłej foli bez oryginalnego opakowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupił bym sobie taki pokrowiec bo są super tylko nie umiem sobie poradzić z kupnem z tej strony jak to zapłacić? pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba najszybciej i najprościej jest zapłacić kartą z możliwością wykonywania operacji internetowych/płatności internetowych. Podajesz dane z karty i z konta jest zasysana kasa zamieniana na dolce i tyle - bez dodatkowych opłat a przelicznik wymiany jest taki jak w danym dniu w NBP czyli standard.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    naasze

Jak można kupować podróby?

Pozostaje takim "konsumentom" życzyć by udało im się w życiu coś świetnego zaprojektować/wymyślić - a potem by mieli z tego wielkie g, bo chinole to podrobią nie inwestując centa w designerów/programistów/co tam kto chce - tylko w lepsza wtryskarkę - i aliexpress.

Jeszcze pojmę coś podobnego - choć to zawoalowana podróba - ale z logo, oznaczeniami itp. Wstyd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No się prawie wzruszyłem. Rozumiem, że muzyki i filmów z sieci nigdy nie sciagnales, bo to przecież kradzież dóbr intelektualnych.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jak można kupować podróby?

Normalnie, poprzez stronę internetową i kartę kredytową.

Choć z grubsza podzielam Twój punkt widzenia, co zresztą napisałem w pierwszym poście, to podchodzę do tego racjonalniej.

Owszem, ktoś ze Spigena zaprojektował ten gadżet, ale Chińczyk sprawę ukradł i sprzedaje 10krotnie taniej. W czym więc tkwi różnica kosztów? W designie i marketingu, czyli naczelnych filarach biznesu XXI wieku.

W pierwszej połowie XX wieku wystarczyło mieć towar, sprzedawał się sam. Towaru było coraz więcej i trzeba było się wyróżniać. Czym? Jakością, lub ceną. Jakość szła w parze z wyższą ceną. Kto pamięta kartki pocztowe wysyłane do siedziby adidasa w Herzogenaurach? "Bitte prospect" i swój adres. Chciało się za to płacić, bo czułeś, że nikt Cię nie oszukuje, chce więcej i daje więcej.

Okazało się jednak, że ludziom wystarczy marka. Niczym sztandar identyfikujący w stadzie. Ktoś jest lepszy, ktoś gorszy, bo ktoś ma lepiej postrzeganą markę. Dzisiejszy świat tak naprawdę nie istnieje. Nie masz fabryk, nie masz nic. Masz markę i bulisz za to by stadzie wbić do głowy, ze stado tego potrzebuje. I szukasz w Wietnamie najtańszego wykonawcy. Do tego jeszcze stado ma w głowie słowo "podróba", lub "podruba". Komuś zależy na tym, żebyś uważał to za czyste zło. Pamiętasz, jakie były różnice w cenach pomiędzy internetem a sklepem 6-7 lat temu? Przepaść.I lament, że sklepy poupadają. Dziś nieraz kupisz w sklepie coś taniej, niż w internecie. I jakoś wszyscy dali sobie radę, mimo, że ludzie dowiedzieli się, ile coś jest warte. Teraz widzisz, ile wart jest ten futerał. Dołożysz 9 razy tyle za projekt? Tak, bo tak jest uczciwie. Ale być może dzięki takim "podróbom" to nie kosztuje 300 zł, tylko 120. Chętnie bym dołożył drugie 4 dolary projektantowi. A nie masz wrażenia, że uczciwa cena za oryginał to coś koło 60 zł?

Cała reszta to tylko robienie wody z mózgu. Marki, designy, oryginały. To już nie te czasy, kiedy miałeś gwarancję jakości. Teraz masz chodzić i uważać to, co korporacja dla Ciebie zaplanowała. Widziałem niedawno gumowe trampki z gwiazdką za 300 zł. Ktoś o zdrowych zmysłach to kupi? Kupują! Sam dałem się podejść na trampki z Reserved za 119, a tego samego dnia widziałem je w Tesco za 39. Nie podobne, a te same, tylko inne logo we wkładce. To ile ten projektant wziął?A świat sam się wyreguluje. Spigen zauważy, że spadła mu sprzedaż, bo idzie z Chin, to obniży cenę o połowę i dalej na tym zarobi. Muszą istnieć "podróby (czyli te z Tesco), żeby producenci "oryginałów" (czyli tych z reserved) nie popadli w skrajne szaleństwo. Chociaż dużo nie brakuje, są ludzie kupujący ciuchy na raty.

Modów proszę o pozostawienie tego postu, choć off topic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Alibaba/aliexpress/dealexreme/tinydeal/inne pokazują jasno ile coś mniej więcej kosztuje (w Chinach ktoś jeszcze musi zarobić na sprzedaży gratów nam) i ile tak naprawdę płaci się za produkcję/gotowy produkt, a ile za znaczek/logo/markę do której jesteśmy przywiązani bo jest dla nas wyznacznikiem jakości/luksusu/inne. No dobra często gęsto podróbki są gorszej jakości bo nie naciska się tak mocno na kontrolę jakości no ale niska cena wybacza niedoskonałości.

Kto chce niech kupuje, bardziej wnerwiające jest sprzedawanie podróbek jako oryginalnych produktów (dla przykładu allegro i opisywany w tym temacie Spigen Neo Hybrid). Laik łyknie haczyk i dostanie podróbkę za 50zł gdzie ktoś zapłacił za nią 10zł. Człowiek szuka możliwości szybkiego zysku, "niedzielny klient" klient z chęcią kupi towar wierząc, że to oryginał. Wiadomo nie ma "super okazji" i jeśli 90% sklepów ma stałą bardzo podobną cenę (+/- 5zł) i ktoś łyka, że trafił na okazję bo "cośtam cośtam cośtam" może potem pluć tylko sobie w twarz jeśli będzie zawiedziony (no i walczyć o swoje ze sprzedawcą).

W TEMACIE:

Mam oryginalną obudowę Neo Hybrid no i zamówiłem dwie podróbki tak o do porównania bo czemu by nie (zwłaszcza, że za taką cenę). Może ramki będą pasowały do oryginału i będzie można zmieniać kolory (jesli nie to całe obudowy).

Co do jakości w necie trafiłem na filmik REAL vs FAKE Neo hybrid (nazwa coś koło tego) i oryginalna ramka wykonana jest z bardziej plastycznego materiału. Bez kłopotu wytrzymała zginanie w pół (dłuższymi ściankami tak by zbliżyć je do siebie), a podróbka strzeliła. Dodatkowo na alibabie dostępne są hurtowe ilości samych ramek w najróżniejszych kolorach tyle, że wykonano je z bardzo sztywnego plastiku i widnieje informacja by założyć i nie ściągać bo jest to usztywniacz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi