Skocz do zawartości
sebastan

Podrobiony SPIGEN Neo Hybrid - opinia

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jednak zdjąłem .Przez to etui zrobil sie bardzo duźy i mniej poręczny

Wyslano z Note 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W końcu dostałem wyczekiwane dwie obudowy Neo Hybrid w kolorze czerwonym oraz żółtym zakupione - New Style Neo Hybrid Bumblebee Spigen

Tak jak obiecałem czas na porównanie względem posiadanego oryginału.

Na razie kwestia ceny idzie na bok bo wiadomo, że za taką kasę wszelkie drobne niedoskonałości można wybaczyć (ale tylko drobne).

Przede wszystkim ramki podróbek nie pasują do oryginalnej obudowy więc jeśli ktoś ma zamiar zostawić sobie oryginalne plecki i zmieniać same ramki to się niestety zawiedzie (w tym ja). Szkoda.

Porównajmy wpierw same ramki.

Podróbka jest na tyle plastyczna, że nie ma raczej możliwości by ją złamać podczas prawidłowego zakładania ale oryginał sprawia wrażenie bardziej wytrzymałego oraz podatnego na zgięcia (co zresztą udowodniono na filmach dostępnych w necie).

Podróbka wykonana jest z bardziej tandetnego materiału względem oryginału (czuć to w palcach) ale wygląda bardzo OK.

Podróbka posiada węższe zaczepy mocujące do plecków (mogą na nich być resztki naddatku które trzeba samemu uciąć) ale one i tak wystarczą by całość trzymała się razem.

Podróbka posiada tyle samo wycięć na wszelkie mikrofony, sensory i głośniczki co oryginał.

Przyciski działają bardzo przyjemnie (chyba tak samo fajnie jak w oryginale - musiał bym dłużnej poużywać).

Podróbka jest malowana niezbyt starannie od (tylko i wyłącznie) wewnętrznej strony.

Ewidentnie widać przebarwienia, zacieki oraz miejsca w których bazowy kolor materiału przebija się przez farbę, na zewnątrz wszystko jest jak najbardziej OK.

Napis na ramce pisany jest minimalnie mniejszą czcionką oraz został umieszczony wyżej niż w oryginale (ale kogo to w sumie obchodzi).

Wejście na rysik jest zauważalnie węższe i chwała temu kto bez kłopotu raz za razem będzie potrafił go wyjąć (tak jak ma to miejsce w oryginale). Jest to największa wada podróbki Neo Hybrid i jak dla mnie wyklucza ona wygodne korzystanie z Note 3 bo często coś bazgram po szkle za pomocą dołączonego rysika.

Czas na porównanie drugiego składowego elementu czyli "gumowych pleców" Neo Hybrid.

Pierwsze co się rzuca w oczy to faktura tyłu (strona której dotykamy) w podróbce.

W przeciwieństwie do oryginału jest ona w pewnym stopniu chropowata (ciut bardziej od polerki do paznokci więc naprawdę w znikomym stopniu).

Powyższy fakt powoduje, że telefon ślizga się w palcach (jest to na tyle drobne ziarno, że zamiast dodawać przyczepności powoduje poślizg).

Myślę, że po pewnym czasie użytkowania podróbki przyzwyczaił bym się i stwierdził, że tak też jest OK.

Kolejno po dotknięciu plecków wyczuwa się, że materiał z jakiego została wykonana obudowa jest mniej gumowy/silikonowy (nie wiem jak to opisać), jednak tak jak i oryginał sprawia wrażenie trwałego oraz wytrzymałego na wszelkie odkształcenia.

Po założeniu na telefon spasowanie idealne tak jak w oryginale.

Minusem podróbki jest jej grubość, co od razu można zauważyć. Jest cieńsza od oryginału i przez to obiektyw aparatu nie jest schowany tak głęboko (choć jak fon upadnie na coś twardego i szpiczastego właśnie obiektywem to jedna i druga obudowa nie pomoże). Nie żeby to była duża różnica ale da się to wyczuć w palcach no i od razu widać gołym okiem .

Znaczącą różnicę widać przy rogach obudowy (tych zachodzących na ekran). Podróbka w tym miejscu jest węższa więc nie łapie tak solidnie telefonu przez co da się "zsunąć" obudowę wraz z ramką (wymaga to własnej ingerencji więc spokojnie nie ma możliwości by fon sam wypadł z obudowy).

Kolejna różnica to wysokość brzegów od strony wyświetlacza. Mam założone szkło Spigen GLAS tR i oryginalna obudowa minimalnie ale jednak wystaje ponad szkło (obracam telefon szkłem do dołu i fon nadal opiera się na brzegach obudowy). W podróbce przy moim szkle brzegi są na równi.

Podrobione plecki tak jak oryginał mają tyle samo otworów na wszelkie mikrofony, czujniki, wejścia i głośniki.

Napisy z tyłu oraz specyficzne "pręgi" i napisy wewnątrz plecków odwzorowane są bardzo dokładnie, użyta czcionka jest ciut mniejsza ale identyczna z oryginałem.

Wejście na rysik jest zauważalnie węższe i chwała temu kto bez kłopotu raz za razem będzie potrafił go wyjąć (tak jak ma to miejsce w oryginale). Jest to największa wada podróbki Neo Hybrid i jak dla mnie wyklucza ona wygodne korzystanie z Note 3 bo często coś tam bazgram po szkle za pomocą dołączonego rysika.

Jeśli ktoś by mi zadał pytanie czy warto dołożyć i jednak zakupić oryginał w moim przypadku powiedział bym TAK. Kupno podróbki opłacalne jest tylko wtedy gdy masz cieniutkie i zgrabne paluszki jak dziecko lub jesteś kobietą i masz długie paznokcie pozwalające wyjąc rysik. Kolejno jeśli masz Note 3 i niezbyt często używasz rysika to kup podróbkę, nie pożałujesz bo jest naprawdę dobrze wykonana choć oryginał jest lepszy (pomijając cenę).

Odniosę się jeszcze do kolorów ramek - podrobiona czerwień ma się nijak do oryginalnego oczojebnego mocnego Dante Red. Bardziej wpada w zgaszoną czerwień a po dłuższych oględzinach bardziej temu kolorowi do czerwono-różowego niż krwistej agresywnej czerwieni.

FOTKI WSTAWIĘ W NAJBLIŻSZYCH DNIACH

Edytowane przez Kriestoobriadnikow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adtech84

Oryginalne i pewne sprzedaje daben z wroclawia. Przy tej aukcji nawet nie pisze ze oryginalne, jak juz kupiles i chcesz oryginal to napisz do sprzedajacego czy to oryginalny produkt razem z certyfikatem w srodku z wybitym numerem dzieki ktoremu sprawdzisz oryginalnosc na stronie sgp. Jezeli potwierdzi to ok i czekasz albo dopisujesz ze jezeli jest inaczej to popelnia przestepstwo z art 305 ustawy i nie pozostaniesz obojetny wobec tego wystepku.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj chyba wtopiłeś , chyba źe nie zalerzy Ci na oryginale

Wyslano z Note 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest napisane że oryginalne, z drugiej strony też nie ma obowiązku.

Pewne jest jedno, napisane że SPIGEN a taka firma jest jedna która robi casey.

Pytanie czy jak dotrze, mogę otworzyć i odesłać jeżeli to fake? z tego co wiem mam na to 10dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli doplaciles do paczki parę złotych za możliwość otworzenia przesyłki to tak te 10 dni to nic nie znaczy i nie musi ci przyjąć z powrotem przesyłki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gościu sprzedaje to jako firma. Są dane rejestrowe, z tego co wiem jeżeli towar zakupiony poza siedzibą firmy, mam czas na zwrot 10dni od otrzymania przesyłki bez podania przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No kurcze nie jestem pewien czy przyjmie ci z powrotem towar ja miałem coś podobnego i nic z tego nie wyszło. Najlepiej zapytaj na Cafe allegro tam ci napiszą co w takiej sprawie możesz czynic:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Moim zdaniem wtopiłeś bo to będzie fake. Jak ktoś sprzedaje oryginał to chwali się tymi ficzerami typu numer seryjny itp a tu tego brak.

Kupiłeś od firmy i jeśli brałeś paragon na osobę fizyczną a nie fakturę na firmę to masz 10 dni na zwrot bez podania przyczyny i TAK masz prawo otworzyć i rozpakować produkt bo płacisz za produkt a nie za opakowanie. To że sprzedający wymaga by opakowanie było nienaruszone to taki wymysł bo nikt tego potem nie kupi no ale racja jest po twojej stronie. Masz 10 dni. Poinformuj o tym i odeślij na swój koszt listem poleconym. Gdyby sprzedawca zwlekał ze zwrotem kasy lub nagle nie chciał przyjąć zwrotu to dodatkowo zgłoś sprawę na allegro że zostałeś wprowadzony w błąd bo Spigen to zarejestrowany znak towarowy i gościu handluje podróbkami.

Możesz wesprzeć się Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta ale w tak prostej (jak dla mnie) sprawie nie warto gitary im zawracać.

Masz zwrócić towar czyli obudowę w stanie nienaruszonym i nieużywanym. To w co była zapakowana to nie twoja broszka chyba że na obudowie będą jakieś naklejki zawieszki metki itp.

Edytowane przez Kriestoobriadnikow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi