Skocz do zawartości
quba1405

SXZ nie czyta lub pali kartę micro SD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W dniu zakupu, moja Zetka nie czytała karty pamięci micro SDHC Kingston 8 GB Class 10. Od razu pojawiał się komunikat "Uszkodzona karta SD". Kartę czytają inne urządzenia mobilne oraz komputer. Format z poziomu telefonu również nic nie dał. Użyłem innej karty o tych samych parametrach. Karta działała, jednak po 2 tygodniach telefon ją po prostu uszkodził. Zrobione zdjęcia, przechowywane na karcie zaczęły się psuć: pojawiły się na nich szare pola. Komputer czytał kartę, jednak wspomnianych zdjęć nie. Udało się je otworzyć przez MS Office Picture Viewer - również były uszkodzone. Za chwilę problem dotyczył plików mp3 zpaisanych na karcie - nagle piosenka przerywała i włączała się kolejna. Następnie telefon nie chciał zapisywać zdjęć na karcie: pojawiał się błąd. Następnie pojawił się komunikat, że karta SD jest uszkodzona. Karty nie czytał ani telefon ani PC. Żadnych plików nie udało się odzyskać, np. za pomocą Recuva.

Jedynym wyjściem był format z poziomu telefonu. Po formacie telefon znów czyta kartę, jednak jak długo to potrwa? Dodam, że PC widzi kartę, jednak gdy chce zrobić format poprzez PC, zostaje ona nagle odłączona. Nie mam zamiaru kupować kolejnej karty, w obawie, że telefon jej nie przeczyta lub po prostu uszkodzi. Czy może być to problem hardware'owy z moją Zetką? Jeśli chodzi o oprogramowanie, używam najnowszego softu. Telefon z dystrybucji MM.

Edytowane przez quba1405

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cenioo

Problem dotyczy prawdopodobnie samych kart, poczytaj tutaj:SD Corruption in Xperia Z - xda-developers. Miałem też ten problem ale trzecia karta chodzi już ponad pół roku i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Problem dotyczy prawdopodobnie samych kart, poczytaj tutaj:SD Corruption in Xperia Z - xda-developers. Miałem też ten problem ale trzecia karta chodzi już ponad pół roku i jest ok.

Właśnie ten wątek widziałem, wyniosłem z tego tyle, że karty psują się losowo, niektórym po kilka już. Telefon mam zaledwie 3 tygodnie z hakiem, więc zastanawiałem się już nad reklamacją, ale nie chce oddać telefonu na 2 tyg. żeby się później dowiedzieć, że to nie jego wina.

Zastanawia mnie fakt, że jednej karty w ogóle nie czyta, inne smartfony ją czytają, a drugą spalił, boję się że wydam znów kasę i z nową też się tak stanie.

Radzisz, żeby kupić nową kartę i ewentualnie reklamować same karty? A jesteś w stanie jakąś polecić? Nie mam wielkich potrzeb, wystarczy 8/16 GB. Myślałem nad Sandiskiem Ultra Android Class 10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cenioo

Ja używam teraz karty Toshiba Exceria 16GB CLASS10 UHS1 SD-CX16HD(BL7 i nie ma problemu. Wcześniej padły mi dwie karty Sony a Sandisk zaczął gubić dane więc zawczasu ją wymieniłem. Pamiętaj że różne firmy mogą bazować na tych samych kościach pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi właśnie zetka ubiła moją kartę kingstona, po prawie roku użytkowania w zetce i to na amen że nawet komputer nie czyta jej. szkoda bo przeżyła już ze mną kilka innych telefonów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Glover

Ja jestem po wymianie Sandiska 64GB przez producenta. Karta już nie 'znika' i nie giną dane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cenioo

Niestety nie ma reguły jak szybko pada karta... Nie wiadomo kiedy można zacząć się cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fatis

Już mnie szlag trafia z tym telefonem bo ciągle coś.

Po trzech miesiącach użytkowania wywaliła się karta sd. Komunikat że jest uszkodzona i koniec. Dane odzyskałem, karta jest walnięta (jakiś sundisk to był chyba). Zdaża się pomyślałem. Poszedłem kupiłem nowego kingstona hc 16 GB class 10. Podziałała dokładnie 3 dni i .... znikła. Nic jej nie widzi. Dobra - pomyślałem że jakaś licha sztuka. Wymieniłem na nową i po 3 dniach telefon zawiesza się na aparacie (zapis na karte sd), wszystko co czyta z karty ledwo chodzi. Wyjąłem kartę, wpinam do kompa i ledwo dane się z niej kopiują. Nie jestem w stanie jej sformatować, programy do partycjonowania pokazują bad disk.

WTF ja się pytam, czy slot w xperii może uszkadzać karty??? co tu robić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seba112

Wątpię, żeby to telefon psuł kartę pamięci, bo oprócz odczytu i zapisu nic z nią więcej nie robi.

A kupujesz na pewno oryginalne karty pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fatis

Kupuję w sklepie, nie sądzę aby to była jakaś lewizna. Też mi się to wydaje nieprawdopodobne. Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to że miałem przez chwile 4.4 (tam jest ten dziwny myk z ograniczeniem karty) i wróciłem do 4.3. Ale przez flashtoola przecież jest pełen wipe więc nie może mieć to związku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi