Skocz do zawartości
shaka

podstawy flashowania + BHP oraz Instalacja Sterowników [PORADNIK]

Rekomendowane odpowiedzi

shaka

Po pierwsze to witam w dziale P500 :D

I.) Jest kilka zasad których musimy się trzymać aby nie uwalić telefonu, a nigdzie nie jest to zebrane w jeden temat. Sam raz uwaliłem gt540 KDZ, ale to przez to że nie trzymałem się żelaznych zasad każdego flashowania (nie tylko przez KDZ)

1. Po pierwsze i najważniejsze to używamy ZAWSZE tylnych portów USB ! To jest podstawa, ja flashowałem raz GT540 pod laptopem, podłączyłem do bocznych portów i flashowanie było rozłączane w różnych momentach, aż w końcu na zaawansowanym momencie prawdopodobnie uwalona została pamięc nand czy jak to się zwie.

2. Musimy być pewni że nie mamy żadnych wirusów a system jest stabilny. Inaczej mogą dziać się cuda na kiju, i telefon zależnie w jakim momencie przerwie flasha może być uwalony (zazwyczaj jak bootloader jest flashowany to kaplica)

3. Nie robimy nic innego na komputerze, nie gadamy przez gg, nie dotykamy kompa.

4. Wyłączamy antivira, który może jakoś ingerować w proces lub odłączyć flashowanie.

II.) Tutaj opiszę jak prawidłowo zainstalować sterowniki do flashu:

1. Sciągamy LG Mobile Updater, klikamy ściągnij sterowniki USB, instalujemy, instalujemy również paczki które nam ściągnął i otworzył. Jak już wszystko zainstalujemy, robimy reboot.

2. Sciagamy KDZ_FW_UPD_EN (*link na samym dole) (najnowsza, najlepsza wersja) i instalujemy msxml (powinien być w paczce), robimy Reboot.

3. Wyłączamy program LG Mobile Updater (sprawdzamy czy jest w Trayu windowsa i zamykamy).

4. W telefonie włączamy debuggowanie USB (ust>aplikacje>programowanie)

5. Podłączamy telefon, musi być włączony (nie włączamy dostępu do karty, sd, nie ruszamy telefonu) Czekamy aż wszystko wykryje.

6. Klikamy prawym na Mój komputer, własciwosci>sprzęt>menager urządzeń>otwieramy Modemy i prawym, wyłączamy LGE Modem

7. Odpalamy KDZ_FW_UPD_EN i klikamy Read Phone Information, i w nowym oknie to samo, aby sprawdzić czy wykrywa nasz telefon. Jeżeli tak to jazda ...

8. Wybieramy type : 3GQTC, oraz DIAG, wybieramy KDZ file (nasz rom), klikamy Launch Software Upgrade ...

9. Jeżeli po udanym flashu i włączeniu telefonu wysypują nam się aplikacje, trzeba zrobić WIpe (ustawienia>prywatność>przywroc ustawienia fabryczne) Będzie OK.

III.) Zeby zrootować telefon trzeba mieć system 2.2 (2.2.1 oraz 2.2.2 nie da się zrootować)

system znajdziecie pod tym linkiem, jest to nie brandowany na europę: 2.2 nie brandowany na europę

rootuje się programem z4root który znajdziecie na sieci, tutaj link: http://forum.android.com.pl/f110/lg-optimus-one-p500-root-z4root-40608/

później to już recovery i custom romy przez recovery i modding opanowany :)

http://forum.android.com.pl/f110/lg-optimus-one-p500-custom-recovery-thunder-40654/

Spis Custom Romów na XDA

CM7 for p500 on XDA

przydatne linki:

http://forum.android.com.pl/f110/wgrywanie-oryginalnego-oprogramowania-naprawa-po-za-ym-zflashowaniu-telefonu-53554/

http://forum.android.com.pl/f110/wszystkie-dostae-pne-romy-na-p500-53088/

jeżeli stosujesz się do zasad bezpieczeństwa na prawdę trzeba mieć pecha żeby uwalić telefon, jednak nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za efekty nieprawidłowego flashowania, wszystko robisz na własną odpowiedzialność.

--------------------

jak pomogłem, to postaw Piwko ;) :zdrowko:

Edytowane przez ZduneX25

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo ci dziękuę...

Ja też dziś się odważyłem wgrać softa przez KDZ bo miałem telefon w serwisie bo też zbrickowałem...

Ludzie!! Używajcie tylnich portów,nie bocznych!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slaglu

Witam. Próbuję wykonać wszytko zgodnie z tym co napisałeś, jednak w momencie wybrania Read Phone Information program się zawiesza. Wygląda to w taki sposób:

obrazjo.jpg

Uploaded with ImageShack.us

jakieś propozycje jak sobie z tym poradzić ?

PS: Gdy uruchomiłem program z prawami administratora wtedy zrobiło wykryło telefon od początku do końca dobrze, ale już gdy nacisnąłem przycisk CLOSE żeby przejść do wybrania 3GQTC, oraz DIAG znów program się zawiesił :/

Edytowane przez slaglu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie było to samo ;) ale na twoim PS widać że telefon został wykryty więc restart KDZ i potem już jedziesz na tych samych ustawieniach (na których przedtem wykrył Ci telefon) i od razu flashujesz bez odczytywania telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam. Próbuję wykonać wszytko zgodnie z tym co napisałeś, jednak w momencie wybrania Read Phone Information program się zawiesza. Wygląda to w taki sposób:

obrazjo.jpg

Uploaded with ImageShack.us

jakieś propozycje jak sobie z tym poradzić ?

PS: Gdy uruchomiłem program z prawami administratora wtedy zrobiło wykryło telefon od początku do końca dobrze, ale już gdy nacisnąłem przycisk CLOSE żeby przejść do wybrania 3GQTC, oraz DIAG znów program się zawiesił :/

Mam to samo co może być przyczyną?

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem to samo (program czytał info, widać w tle, ale się zawieszał) i nie miało to wpływu na wgrywanie softu. Win7 x64.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może na xp ruszy:facepalm1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale na 7 przecież działa, nie odczytuj tylko info o telefonie. Nie jest to do niczego potrzebne a ma na celu tylko sprawdzenie czy program widzi poprawnie telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tylko jak dalem flashowanie to tak samo mi się zrobiło...downoland mode ale sie właczył;) ogolnie narazie mi już to nie jest potrzebne bo mam customa ale tak z ciekawosci mi to nie daje spokoju:) no i jak wyjdzie oryginał 2.3 to kdz bedzie trzeba flashowac wiec trzeba z tym cos zrobic u mnie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi