Skocz do zawartości
zibiksior

Czy da się przywrócić oryginalny rom Ery?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam telefon Era G2. Zrootowałem go tak jak jest to opisane tutaj:http://wiki.android.com.pl/ROOT_dla_HTC_HERO. Chciałem się spytać czy jest możliwość powrotu do oryginalnego rom'u ery? Jeśli nie, to czy jak powrócę do rom'u HTC 2.73.405.5 i zrobię restore recovery czy mogę taki telefon oddać do serwisu? Jeśli i tak nie można, to w takim razie co zrobić??

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam, że odkopuje temat ale odpowiedź nie padła a też chciałbym ją poznać.

Wczoraj zrobiłem sobie goldcard i tu się skończyła zabawa. Następnym krokiem jest downgrade do softu, który można prosto złamać jednakże ten soft jest oryginalnym softem hero a nie ery. Chciałbym się dowiedzieć jak zrobić backup jeszcze przed zmianą na oryginalne oprogramowanie, tak żeby w razie problemów można było do niego powrócić.

Pytanie pomocnicze: czy backup systemu wykonany nandroidem to kopia indywidualna dla każdego urządzenia (powiązana np. z IMEI) czy też można wykonać kopie na innym telefonie i wgrać do innego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołączam się do pytań ;) Ja nie zrobiłem Goldcarda, zastanawia mnie czy będę mógł użyć takiej kopii z innego telefonu np. przed oddaniem do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak zrobicie backup przed wgraniem romu z rootem, a potem restore to będzie standardowy rom, ale już inne recovery więc teoretycznie mogą się połapać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

W Hero od HTC po zrobieniu nandroid backup przed zrootowaniem i później przywróceniu backupu oficjalnego ROM-u, Recovery również się przywraca na standardowe. Nie wiem niestety jak jest w G2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no tak ale jezeli masz opcje nandroida to masz modyfikowane recovery i w tym momencie nandroid robi backup aktualnego recovery (czyli zmodyfikowaneg)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jak zrobicie backup przed wgraniem romu z rootem, a potem restore to będzie standardowy rom, ale już inne recovery więc teoretycznie mogą się połapać

Nie mam backupu, Pytanie 1: Czy jak załaduje ROM czysty oraz wrzucę recovery to teroetycznie nie powinni tego zauważyć? Chyba aż tak szczegółowo nie sprawdzają telefonu w serwisie.. zresztą nie wiem.

Pytanie 2: Da się wrzucić standardowe recovery? moim zdaniem tak, ale pytam dla pewności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Joe

No, trzeba uwazac, ja wlasnie chcialem wrocic na standardowy rom, ktory zbackupowalem na karte nandroidem i co? Telefon staje na bootscreenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A zrobiłeś przed tym wipe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie proszę o podpowiedź jak zmienić recovery w oryginalnym sofcie od ery?

Próbowałem już przez metode z wiki: fastboot boot cm-hero-recovery.img (która z wiadomych względów nie działa) oraz przez program Recovery Flasher w kilku wersjach ale w każdym przypadku kończy się to błędem.

Czy jest to w ogóle wykonalne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi