Skocz do zawartości
zibiksior

Czy da się przywrócić oryginalny rom Ery?

Rekomendowane odpowiedzi

Joe

Robilem wipe.

Gurusan poczytaj o goldcard

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu
    W takim razie proszę o podpowiedź jak zmienić recovery w oryginalnym sofcie od ery?

Próbowałem już przez metode z wiki: fastboot boot cm-hero-recovery.img (która z wiadomych względów nie działa) oraz przez program Recovery Flasher w kilku wersjach ale w każdym przypadku kończy się to błędem.

Czy jest to w ogóle wykonalne?

Jest. Pozostaje Goldcard. Czyli to co jest opisane również na Wiki.

http://wiki.android.com.pl/ROOT_dla_HTC_HERO

i tam jest napisane jak zrootować Era G2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jest. Pozostaje Goldcard. Czyli to co jest opisane również na Wiki.

http://wiki.android.com.pl/ROOT_dla_HTC_HERO

i tam jest napisane jak zrootować Era G2

Widzę, że się nie zrozumieliśmy. Być może nie dość jasno się wyraziłem.

Podany wyżej opis znam już prawie na pamięć ;)

Posiadam już Goldcard, jednak kolejnym krokiem przy procesie rootowania Era G2 jest wgranie oryginalnego romu od HTC Hero, czego ja chcę narazie uniknąć. Chcę wykonać backup softu ery, który mam teraz. Żeby to zrobić potrzebuje wgrać zmodyfikowane recovery. Niestety przy próbie wgrania recovery 1.5.2 przez program Recovery Flasher cały czas otrzymuje komunikat "Backup FAILED: Could not run command" a przycisk Flash Recovery Image jest nieaktywny.

Stąd moje pytania czy możliwa jest zmiana recovery przy zachowaniu oryginalnego softu w celu wykonania jego kopii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie robiłeś na samym początku backup softu z ery tutaj:

Proces ROOT-owania HTC Hero

Rozpakuj Android SDK do folderu C:\AndroidSDK, natomiast Fastboot, Recovery i Superuser do folderu C:\AndroidSDK\tools\ Wyłącz telefon i włącz go ponownie trzymając wciśnięty przycisk POWER i BACK aby dostać się do [bootloader|bootloadera]. Podłącz Hero do komputera poprzez kabel USB, upewnij się ze napis FASTBOOT zamienił się na FASTBOOT USB! Poczekaj, aż komputer zainstaluje wszystkie potrzebne sterowniki, jeżeli tego nie zrobi, sięgnij sam po pomoc do googla Wejdź do menu start w windowsie i kliknij na program 'uruchom', wpisz 'cmd' aby wejść do wiersza poleceń CMD W uruchomionym oknie wpisz po kolei trzy podane niżej komendy:

cd\

cd androidsdk\tools\

fastboot devices

Powinieneś zobaczyć numer seryjny wraz ze słowem FASTBOOT, jeżeli tak jest to wszystko jest ok. Jeżeli nie to wystąpił jakiś problem związany z połączeniem, po pomoc zajrzyj tu Jeżeli wszystko jest OK i widzisz numer seryjny wróć do wiersza poleceń i wpisz poniższą komendę:

fastboot boot cm-hero-recovery.img

Tworzymy backup

Kiedy telefon uruchomi się do stanu recovery uruchamiamy nandroid v2.2. W telefonie musimy mieć kartę SD i około 300 MB wolnej pamięci, zależy to od tego ile aplikacji i danych mamy w pamięci telefonu. Przez kilka chwil telefon będzie wykonywał backup pokazując to pojawiającymi się kropkami. Po wszystkim wyświetli napis „BACKUP COMPLETE!”.

Bo jeśli tak to wydaje mi się ze juz masz zrobiony backup softu z ery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cd\

cd androidsdk\tools\

fastboot devices

Do tego momentu jest ok, pokazuje numer seryjny itd.

fastboot boot cm-hero-recovery.img

Niestety tutaj kończy się zabawa gdyż wyskakuje komunikat:

"downloading'boot.img'... FAILED (remote: not allow)

Domyślam się jednak, że to działa na htc hero a nie na era g2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no właśnie tutaj pisze o tym:

Metoda opisana powyżej nie zadziała dla telefonu Era G2 Touch z tego względu, że G2 ma Perfect SPL co nie pozwala na ładowanie obrazu fastbootem. Jest jednak i na to sposób - w tym wypadku zastosujemy GoldCard.

Po prostu nie da rady odpalić recovery.

Próbowałeś włożyć kartę, już goldcarda do telefonu i wtedy odpalić recorvery?

Ja jeszcze się za to nie zabierałem ale na Goldcarda możesz normalnie wrzucać pliki?

Edytowane przez kara mustafa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, karta jest w telefonie ale nie o to chodzi, goldcard sluży do tego żeby można było wgrać do telefonu rom, któy pozwala na użycie komend fastboot boot z początku poradnika. A to jest oryginalny rom hero.

Mnie cały czas chodzi o to żeby się dowiedzieć co należy zrobić, żeby wykonać kopie oryginalnego softu ery. Czy w ogóle jest to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie ja tez staram się tego dowiedzieć ale jakoś nie mogę a nie zacznę rootwania dopóki nie zrobię pełnego backupu romu z ery.

http://blog.hun7er.pl/?p=98 Tutaj też nie ma sposobu na backup romu ery.

Znalazłem coś tutaj: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=543571

Kluczem chyba jest ten krok: 3) Download Superuser.zip and extract the contents to your SDK/tools folder.

a jak nie to:

http://theunlockr.com/2009/08/27/how-to-root-your-htc-hero-in-one-click/

Edit:

Proszę znalazłem coś tutaj:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=559613

Edytowane przez kara mustafa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dokładnie tego samego próbuję się dowiedzieć czyli czy ktoś kto ma G2 z oryginalnym softem może zrobić backup tego softu i czy ja mógł bym ten backup nagrać na swój telefon ponieważ tak jak pisałem w pierwszym poście już jestem po rootowaniu telefonu? Lecz pojawia się problem z recovery ponieważ zostaje on zmieniony dlatego tutaj drugie pytanie czy jest możliwość zrobienia backup'u recovery z ery i nagranie go na inny telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi