Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

KuChar

[Asus t100] Bateria - Problemy, dyskusja.

Rekomendowane odpowiedzi

Krogul91   
    Otrzymana reputacja: 0
    Krogul91
    @Krogul91 też mam problem z baterią przed 6 ładowanie mam 14,23%! zużycia a teraz przy prawie skończonym ładowaniu 16,38%. Jak tak dalej będzie rosło to chyba na gwarancji wyląduje, albo jakaś trefna bateria albo ładowarka. Posiadam wersje z dyskiem w doku i ładowarką 3A 15W.

https://www.dropbox.com/s/e05gd0yd2nhlpj8/Zrzut%20ekranu%202013-12-31%2021.07.00.png

https://www.dropbox.com/s/xg18fyogihj19zm/Zrzut%20ekranu%202013-12-31%2023.47.26.png

Też mam wersje z dyskiem 500 GB i ładowarką 3A. Teraz po 2 kolejnych ładowaniach mam 8,4% więc ta wartość "pływa"...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    toki   
    toki
    Też mam wersje z dyskiem 500 GB i ładowarką 3A. Teraz po 2 kolejnych ładowaniach mam 8,4% więc ta wartość "pływa"...

Nie ma się co przejmować % tylko normalnie używać sprzętu. I tak za dwa lata bateria padnie sama z siebie;) To mi przypomina użytkowników lampowych wzmacniaczy audio - ten dylemat z wypalającymi się lampami i problemem, że "dzisiaj mój wzmacniacz brzmi już gorzej niż wczoraj" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mradamf1985   
    mradamf1985

Nie ma się co martwić na zapas, może ci się zepsuje zanim bateria padnie :E. Żarcik taki. Jak kupowałem wcześniejszego tf300 też się nad tym zastanawiałem mam go około 2 lat i powiem szczerze, że nigdy nie mierzyłem baterii o do dzisiaj działa świetnie nie widzę żeby ta bateria się zestarzała, spokojnie działa ponad 8 godzin mimo, że dość dużo go używałem. A tak z ciekawości wie ktoś może jak rozebrać t100 nie widzę krawędzi do rozdzielenia obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aTomic90   
    aTomic90

Mi się wydaje że pojemność tej baterii została przez asusa zbyt wyżyłowana, nie spotkałem się jeszcze ze sztuką t100 która po paru ładowaniach ma mniej niż 5%. U mnie to pływa od 7 do 14%. Niektórzy piszą żeby doładowywać w paczkach po 30-40% i unikać rozładowania do niskiego poziomu typu 5% oraz najlepiej odłączać ładowarkę przy osiągnięciu 95% -ok, czasami zużycie się zmniejsza, ale czasami czasami odwrotnie. Z kolei zdarza mi się ładować t100 przez noc i rano użytkować go pod ładowarką i wear level też potrafi spaść z 14 do 7%. Odczytami zużycia baterii w tym tablecie bym się zbytnio nie sugerował. Jakiej jakości ona jest czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    avisnet   
    avisnet

Ludzie skąd wy bierzecie te dane o baterii?? Bo jeżeli z jakiegoś programu to ciekawe skąd on pobiera te info o zużyciu?? chyba z gwiazd bo z tego co widziałem to ta bateria nie posiada żadnej elektroniki. Dla przykładu w moim notebooku Dell-a bateria ma wbudowaną elektronikę i nawet głupi Windows pokazuje info o baterii. W odróżnieniu od Ausa gdzie są same dane procentowe mam jeszcze info o tym na jaki czas mi wystarczy energii przy danym obciążeniu systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sunshine0410   
    Sunshine0410

A czasem nie jest tak, że każda bateria litowa posiada elektronikę która jest odpowiedzialna za przebieg ładowania? Skoro bateria w T100 jest niewyjmowalna przez użytkownika to chyba nie musi mieć elektroniki zaraz obok? Nie wiem, mogę się mylić.

EDIT:

Jakimś cudem BatteryCare wykrył fabryczną pojemność ~31Whr tak jak podaje to producent

https://www.dropbox.com/s/106k14eacrgrv0a/Zrzut%20ekranu%202014-01-02%2022.35.28.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    avisnet   
    avisnet

z tego co zdążyłem zauważyć w sprzętach z Windowsem to te notebooki w których jest bateria z elektronika w windowsie oprócz stanu procentowego pokazują dodatkowo czas do rozładowania (tak mam w Dellu i tak miałem w Lenovo) plusem tego jest to że mniej wiecej sie wie ile czasu jeszcze pochodzi sprzet na baterii minusem jest to że producent określa na ile ładowań jest przewidziana taka bateria i jak osiągnie ten próg to nie jest już ładowana przez sprzęt nawet jeżeli mogłaby spokojnie dalej pracować tylko np zamiast 3 godzin wytrzymywałaby 1,5. Z kolei baterie bez elektroniki (taką z kolei mam w HP-ku) w systemie pokazuje stan naładowania baterii procentowo lecz w odróżnieniu do tych z chipem można ją użytkować do bólu. I moim zdaniem mamy tu taki typ baterii, czyli tak naprawde nie ma opcji określenia jej pojemności bez wyjecia jej ze sprzetu i podłączenia to jakiegoś testera i zaden program nie zmierzy jej pojemnosci bo jak ma to zrobic skoro nie ma skad wziasc jakichkolwiek danych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sunshine0410   
    Sunshine0410

Nie wiem jak jest w innych laptopach, ale każda bateria litowa musi być wyposażona w elektronikę która steruje procesem ładowania (kontroluje natężenie prądu, temperaturę ogniw, stopień naładowania [przeładowana bateria Li-Po może się zapalić lub wybuchnąć!]) , działa to na zasadzie że im bardziej jest naładowana bateria tym natężenie prądu ładowana jest mniejsze, czas ładowania od 10% do 20% jest krótszy od czasu ładowania 80%-90%. Tak mam w xperii (pokazuje nawet ile mA) i tak samo jest w T100. Można to sprawdzić kontrolując % naładowania w równych odstępach czasu np. co 15 lub 30 min. To że ładowarka ma na etykiecie daną liczbę Amper to nie znaczy że cały czas tyle dostarcza, elektronika sterująca nią jest niezbędna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    toki   
    toki

Zeszliśmy na rozmowę o baterii tylko zadajcie sobie Panowie jedno pytanie: co z tego czy ma czy też nie ma elektroniki jak i tak nie mamy na to wpływu? Trzeba poprostu używać i tyle. Tak samo jak smartfona i inne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aTomic90   
    aTomic90
    czas ładowania od 10% do 20% jest krótszy od czasu ładowania 80%-90%. Tak mam w xperii (pokazuje nawet ile mA) i tak samo jest w T100. Można to sprawdzić kontrolując % naładowania w równych odstępach czasu np. co 15 lub 30 min.

Tak jak mówisz bateria ładowana jest najpierw zmiennym napięciem, i amperarzem wyszczególnionym na ładowarce, a po osiągnięciu napięcia nominalnego zmiennym (malejącym w czasie) prądem.

Dane odczytuję z programu batterybar, są to podstawowe informacje jakie gromadzi system i/lub odczytuje sterownik ładowania.

Czy u was też obraz z kamery jest tragiczny? Ja rozumiem, że to tylko 1.2mpix ale spodziewałem się troszke lepszego obrazu. Na skype trudno cokolwiek dostrzec. Chyba że mam coś źle poustawiane...

Obraz jest taki jak i w wielu innych przednich kamerkach w laptopach, osobę "po drugiej stronie" rozmawiając przez skype widać i na tym jej zalety się kończą.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Mam pytanie co do hdmi. Jak poradzić sobie z odpaleniem filmu na ekranie zewnętrznym fhd ? Jeżeli powielę ekrany telewizor wyświetli 1366x768, jeżeli je rozszerzę to posiadając sam tablet, dotykowo nie przeciągnę okienka media player'a na ekran telewizora. Wiem, zawsze można podpiąć doka albo myszkę na bt no, ale w końcu to urządzenie jest przede wszystkim tabletem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi