Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

wook

[Asus t100] Serwis, naprawy gwarancyjne itp. Pytania, porady.

Rekomendowane odpowiedzi

kamil7745   
    Otrzymana reputacja: 0
    kamil7745

Mi padła ładowarka na poczatku marca. Wysłałem zgłoszenie i kurier przyjechał nastepnego dnia po sprzet - caly zestaw. Problemem bylo ze w ładowce spadł prąd ładownia na tyle ze urzadzenie ładowało się 3 dni gdy bylo wyłączone. Po 4-5 dniach sprzet wrócił z wymienioną ładowarką.

Edytowane przez Miły
    Poprawa pisowni :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01   
    Otrzymana reputacja: 213
    baca01

Wlasnie wrocil do mnie z naprawy T100. Celem wyslania do swerisu byl calkowity zwis i pad po aktualizacji BIOSu. Narawa trwala nieco ponad tydzien, kontakt mailowy dobry, taba wyslalem w oryginalnym opakowaniu, oryginalnie ulozone czesci (osobno klawiatura, osobno tab), zapakowalem w troszke wieksze pudeleczko. Wrocil w OGROMNYM pudle od DVD a na nim slad innych listow przewozowych, wlacznie z danymi osobowymi. T100 byl zlaczony razem w klawiatura i zafoliowany. Po otworzeniu "duzego" pudla z poczatku zobaczylem napuchniete oryginalne opakowanie z tabem, myslalem ze w dolozono mi jeszcze kilka rzeczy ;)

Wymieniono mi nastepujace komponenty:

- [90NB451-R00030] T100A MIN_BD._2G/Z3740/AS

- [0B200-00720300] T100 BATT/ALT POLY/C12N1320

Czy ktos moglby rozszyfrowac powyzszy ciag znakow ?

Edytowane przez baca01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melon675   
    Otrzymana reputacja: 1
    melon675

BATT POLY to bateria a MIN BD to raczej płyta główna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01   
    Otrzymana reputacja: 213
    baca01

Mam problem. Po wymianie plyty glownej zmienil sie m.in. mac oraz cala reszta ID urzadzenia. W zwiazku z powyzszym nie moge aktywowac pakietu Office, ktory byl aktywowany przed naprawa. Czy ktos juz mial podobny problem ? Wyslalem wszystkie dokumenty ale licencja mi zostala z poprzedniego hardware...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JonyP   
    JonyP

Mam taki pomysł :

Chcę wymienić w klawiaturze dysk na mniejszy (nie potrzebny mi taki duży)

pytanie:

1-Stracę gwarancję na wszystko t/j na stację dokującą + tablet czy na samą stacje dokującą

2-Co z części psujących się najczęściej jest w stacji dokującej (duże ryzyko jak stracę gwarancję) ?

3-Jak zepsuje cokolwiek w zestawie t/j klawiatura albo tablet i tak muszę wysyłać wszystko ? czy tylko to co się zepsuje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melon675   
    Otrzymana reputacja: 1
    melon675

Na stacji żadnych plomb nie ma w dodatku Xkom wymieniał dyski na SSD więc ingerencja chyba nie jest równoważna z utratą gwaracji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    edwardo   
    edwardo

pamietaj, że wymieniając dysk na inny, musisz dobrac model o odpowiedniej grubości (o ile pamietam, nie wiekszy niz 7,5mm)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JonyP   
    JonyP

A więc tak:

1-Faktycznie dysk jest cienki nie mierzyłem bo nie miałem w pracy takiego sprzętu do mierzenia :-(

2-Jak by bardzo ktoś chciał włożyć dysk standardowy musiałby zmasakrować obudowę klawiatury dolną część plastikową + ingerencja w przypinaniu dysku (piszę bo może znajdzie się desperat)

3-Jak to jest z tą gwarancją naprawdę jej nie straciłem :cool: ......................jak odkręcałem śrubki była na nich niebieska farba (oni jakoś nie określają po tej farbie czy było coś odkręcane?)

4-A jakby jakiś oszust chciał podmienić dysk twardy zepsuty i na gwarancje oddać? one czyli (dyski są jakoś przypisane numerami do gwarancji?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Miły   
    Otrzymana reputacja: 83
    Miły

3. To jest klej zapobiegający odkręcaniu się samoczynnie śrubek... nie są w stanie określić po tym odkręcenie czegoś...

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JonyP   
    JonyP
    3-Jak zepsuje cokolwiek w zestawie t/j klawiatura albo tablet i tak muszę wysyłać wszystko ? czy tylko to co się zepsuje ?

1-W sumie moje pytanie :DDD proszę o odpowiedź :-)

2-Wpadłem na taki pomysł jakoś irytuje mnie to podłączanie modemu zewnętrznego ...... a jakby tak wywalić dysk i w to miejsce włożyć jakiś modem po doprowadzeniu kabelkami do usb ? jakby powyżej pytanie było pozytywne

CO MYŚLICIE ?

3-Co w tej klawiaturze może się zepsuć poza dyskiem (gwarancja) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi