Skocz do zawartości
Panniikt

Kilka pytań od nowicjusza Note N7105 dotyczące, rootowania, różnicy w romach pomiedzy brand a open

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma możliwości bo nie ma oficjalnego niebrandowanego Romu dla Note II LTE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok rozumiem a jak zaktualizuje do 4.3 wyskakuje mi w telefonie ze jest możliwa aktualizacja i później zrobię roota gwarancja będzie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli zrobisz za pomocą tej metody to będzie. Aczkolwiek najlepiej nie robić aktualizacji, zrootwać telefon i wtedy można wgrywać do woli custom romy oparte o 4.3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, aczkolwiek jak masz teraz 4.1.2 to możesz zrootować dowolną metodą ale ta z mojego posta oczywiście też jest dobra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Tylko pamietaj, że po zrootowaniu musisz wgrac sobie Philz CWM Recovery aby wrzucic za jego pomocą ten rom co zapodałeś bo customy wrzucamy np przez CWM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałem podsumować informacje, który zdobyłem w tym wątku i dziale dotyczącym note'a 2 oraz sprawdzić czy dobrze wszystko rozumiem zanim przystąpię do działania. Do tej pory bawiłem się z romami na galaxy s2, ale jak wiadomo nie ma tam knoxa.

Co mam: Note 2 N7105, z brandowanym stockowym romem Playa 4.1.2

Co chce uzyskać: oficjalny stockowy ROM 4.3 bez brandu (ale nie istnieje polski - XEO dla N7105(?) )

Rozumiem że mam dwie opcje aby to uzyskać:

1. Wrzucić oficjalny niebrandowany ROM 4.3 np. na Francje. Wtedy na pewno instaluje się bootloader z Knoxem. I tu moje kolejne pytanie, bo tego nie mogłem do końca wywnioskować po lekturze forum - czy fakt posiadania Knoxa powoduje jedynie to, że nie mogę cofnąć się do 4.1.2, ale po zrootwaniu Kingo Rootem mogę w przyszłości wgrywać inne ROMY 4.3 i wyżej?

2. opcja - wrzucam ROM 4.3 sposobem opisanym tutaj . I pytanie - który ROM będzie najbliższy stockowemu (jedynie pozbawiony KNOXa) - ten ?

Zależy mi na oryginalnym stocku żeby jak najlepiej poznać podstawowe funkcje i dopiero później jak zobaczę czego mi brakuje albo co przeszkadza, bawić się w bardziej modyfikowane ROMY.

Będę wdzięczny za potwierdzenie czy powyższy tok rozumowania jest prawidłowy i odpowiedź na zadane pytania :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ka4az

Jeżeli chodzi o pierwszy punkt to root przez Kingo Root nie nabije flagi, ale już wgranie innego recovery tak - co jest potrzebne do wgrywania custom romów, a więc flaga wtedy zostanie nabita. Jak nie nabijesz to będziesz mógł wgrywać stockowego bez utraty gwarancji/nabicia flagi.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Tak jak piszesz, wgra Ci się bootloader z Knoxem. Nie będziesz mógł wrócić do wcześniejszej wersji oprogramowania, każda modyfikacja będzie skutkowała nabiciem flagi Knox co grozi utratą gwarancji. Będziesz mógł wgrywać tylko oficjalne romy od Samsunga.

2. Ta opcja jest lepsza, podany przez Ciebie rom to stock bez Knoxa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi