Skocz do zawartości
Panniikt

Kilka pytań od nowicjusza Note N7105 dotyczące, rootowania, różnicy w romach pomiedzy brand a open

Rekomendowane odpowiedzi

Doddek

Ja pierwszy wariant bym odpuścił. Bywa tak, że po zrootowaniu programem kingo bez nabicia flagi knox, zmienia się jedynie status systemu, czyli de facto nie uznają gwarancji. Kiedy będziesz chciał to zmienić programem Triangle Away, jest duża szansa, że knox będzie 0x1 = utrata gwarancji bezpowrotnie. Ogólnie z tym oficjalnym 4.3 strach czegokolwiek się dotknąć, jeżeli zależy na gwarancji :PP

Drugi wariant jak najbardziej polecam. Sam z niego korzystam już długi czas i nie mam zastrzeżeń. Czysty rom, od razu zrootowany i z usuniętym knoxem. Jest możliwość powrotu do 4.1.2, a wtedy telefon jest bez żadnych nabitych liczników, bez knoxów itp - smiało można oddać na gwarancję.

ps. Polecam spróbować wgrać wszystko ML3, a modem NA1. W moim przypadku w domu mam wtedy zawsze pełny zasięg, a na modemie ML3 miałem bez 1/2 kresek, co szybciej rozładowywało baterię :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fajnie że rozwinąłeś temat. Planowałem wrzucić wszystko NA1, bo nowsze i bliższe geograficznie (FR). W czym jest lepszy ML3?

I jeszcze pytanie - gdzie znajdę 3 plikowy oryginalny ROM 4.1.2 dla N7105 gdybym zdecydował się powrócić do stanu 'pod gwarnację' ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sq3ntx

Może się mylę (nie jestem pewien jak to jest z n7105) ale nie ma romów 3 plikowych JB. 3 plikowe były ICS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Doddek

Może nie będę zbytnio obiektywny, bo miałem NA1 tylko ~4 dni, ale w tym czasie 3 razy wystąpiły problemy których nie było i nie ma teraz na ML3. Raz musiałem wyłączyć telefon, żeby zadziałał obrót ekranu (przestał działać sam z siebie). A dwa razy miałem z telefonem coś dziwnego, spróbuję opisać. Przy jakiejś zwykłej czynności (raz chyba sms, drugi raz przeglądanie fb), ekran jakby się "zamroził", nic nie szło zrobić - zablokować/cofnąć, i na ekranie powoli zaczęły wygasać całe poziome rzędy o szerokości 1 piksela, aż ekran zgasł całkowicie i telefon uruchomił się ponownie bez proszenia o kod pin. Po tym drugim razie trochę się wystraszyłem i wgrałem ML3 :P

Wgrywasz oficjalny rom z sammobile przez odina (najlepiej taki, z jakim kupiłeś telefon, np. play lub plus) i telefon wraca do stanu pierwotnego. Ewentualnie kasujesz licznik Triangle Away, ale nie pamiętam teraz czy była taka konieczność, czy wszystko od razu było official.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

poleciało piwo :). Dzisiaj rano zainstalowałem wszystko NA1 (tylko że z kernelem AGNi) i na razie testuje.

Dopytywałem o powrót do wcześniejszego ROMa bo wgrywając tego, dogrywałem też oddzielnie modem, ale w takim razie rozumiem, że on (ten oryginalny) zostaje automatycznie przywrócony przy instalacji romu z sammobile przez odina?

Edytowane przez Maxciek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Doddek

Tak, wszystko zostaje przywrócone. Pojawia się stockowe recovery, modem itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suma

Witam

Niestety mam 4.3, czytałem że saferoot od kingo jest bezpieczniejszy (nie wrąbie trójkąta) a np wykonanie nim opcji opcji unroot przywraca official może to ktoś potwierdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem Samsunga note 2 N7105

Mam do was pytanie czy ktoś morze coś powiedzieć na temat programu do rootowania -kingo root-

ewentualnie powiedzieć krok po kroku jak to zrobić.

- czy muszę wyciągnąć kartę pamięci

- czy muszę wyciągnąć kartę sim

- czy ten program nabija licznik

ogólnie jestem zadowolony z telefonu ale w kur......mnie ten widget od pogody więc chciałem podmienić z S4 ale nić nie zrobię podoooobno beż zrotowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Nie musisz wyciagac karty sim ani karty pamięci. Jesli chodzi o nabicie licznika to ci nie powiem bo nigdy nie sprawdzałem, ale wydaje mi sie ze licznik sie nabija jak ktos robi modyfikacje. Tylko ze skasowaniem potem licznika też nie ma problemu.;)

Tylko dokladnie poczytaj jak uzywać kingo roota, aby potem nie miec problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Doddek

@chmielu1972

Jeżeli masz 4.3 z nowym bootloaderem to uważaj, jak bedziesz kasował licznik flashowań. Wiele osób po tym zabiegu nabiło sobie knoxa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi