Skocz do zawartości
Kamil194

Lekko pęknięta szyba, dotyk praktycznie nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

G2 upadł dolną częścią, szyba skruszyła się na dolnych rogach, i zbicie wchodzi max 0,5cm na ekran od dołu, na pierwszy rzut oka w ogóle tego nie widać. Niby nic wielkiego, ale dotyk przestał praktycznie działać, działa tylko z 1cm od lewej strony, a reszta albo zupełnie nie reaguje, albo ekran zaczyna szaleć, tzn. reaguje w ogóle innym miejscu ;)

Zachowuję się zupełnie jak tu:

, tylko jemu działa dół.

Dzwoniłem do Mławy, powiedzieli, że o ile to tylko wyświetlacz to 535zł i zachowanie gwarancji(pytałem też w kilku komisach - 600-800zł).

Pytanie czy to tylko wyświetlacz? Czy da się jakoś uzdrowić dotyk bez wymiany tej szyby, przynajmniej na jakiś czas? Czy to na pewno uszkodzony digitizer czy może odpięta jakaś tasiemka?

Czy są jakieś tańsze opcje naprawy niż mława?

Dla mnie to strasznie dziwne, znajomi mieli tak porozbijane ekrany, że wypadały kawałki szkła w iPhone'ach, Samsungach a dotyk i tak działał. A tu widać taka sama sytuacja i u mnie i na tym filmiku.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kamil194

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, masz uszkodzony digitizer :(. Trzeba wymienić całość (szkło hartowane + matryca + digitizer). Ktoś ostatnio pisał iż za wymianę wyświetlacza zapłacił 512 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie trzeba oddać do Mławy do serwisu, skoro robią to praktycznie najtaniej i gwarancja zostaje.

Ostatnie pytnanie: czy wraz z wymianą tego przedniego panelu wymienia się również ramkę wokół wyświetlacza czy nie?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyświetlacz i ramka to jedna cześć więc wymienią Ci też ramke. Ale 500 zl to naprawde taniocha za naprawe w "ASO"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na allegro dotyk z lcd jest po 350zł

najlepiej szukać serwisu (nie myślę tu o oficjalnym serwisie LG) - który wymieni sam dotyk :) wtedy cena będzie niższa ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Deragon

Z tą gwarancją to nie ma bajek? Ja myślałem, że po takim czymś idzie do kosza..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PieVon

Mi kiedyś pękł ekran na Xperii Z. Aby działał poprawnie trzeba było wymienić cały wyświetlacz (czyli szkło, digitizer i matrycę). Dokładnie to pękł mi w prawym górnym rogu i ta część ekranu nie działała wcale. Pozostała część reagowała na dotyk, ale podobnie jak w Twoim przypadku ekran często zaczynał szaleć. Musisz więc wymienić całe lcd. Ja wtedy dzwoniłem do autoryzowanego serwisu sony, to powiedzieli mi, że uszkodzenie mechaniczne i naprawią mi za opłatą z mojej strony. Oczywiście gwarancja dalej byłaby kontynuowana. Myślę, że serwis LG ma podobną politykę działania i z pewnością jeśli zgodzisz się na naprawę u nich, a masz gwarancję to jej nie stracisz. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A doliczyles sobie kolego przesyłkę do mławy? I VAT?

Też miałem ten dylemat i pisałem do serwisu i dostałem odp o tej samej cenie tyle że bez VAT i bez przesyłki.... Mi się to nie opłacało tylko po to by mieć gwarancję.

Co do samej wymiany to wyświetlacz i digitizer to jedna część i wymienia się ją razem.. Właściwie to wymienia się cały przód. Ramkę też ;)

Mnie to kosztowało 700 zł.

Wymiana jest prosta ale nie polecam niedoswiadczonemu.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    wyświetlacz i digitizer to jedna część

Niekoniecznie !!!

Black 100% New Original Replacement Touch Screen Digitizer for LG G2 D801 D802 F320 F340L LS980 + Tools Free Shipping on Aliexpress.com

pewno robi się to tak samo jak w samsungach

Edytowane przez ldawid
    dodano spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety napewno no chyba że znajdziesz mi sam dotyk do kupienia oraz jakiś serwis się tego podejmie...

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi