Skocz do zawartości
Jojko13

Po rootowaniu 4.3 XXUGMK6 nadal brak roota + pytanie o zapychającą się pamieć RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

Pewnie zostanę zrugany za "oczywiste rzeczy" jednak postanowiłem zapytać o pomoc forumowiczów. Jakiś czas temu kupiłem telefon z brandingiem Orange na 4.1.2. Postanowiłem go "odśmiecić" i wgrałem soft 4.3 XXUGMK6. Po jakimś czasie zauważyłem, że telefon ma problemy z zarządzaniem pamięcią. Po starcie telefonu zostaje mi ok. 120 MB wolnej pamięci. Niby nie powinno mi to przeszkadzać, ale denerwujące jest to jak system wyrzuca aplikacje z tła bo już nie posiada wolnej pamięci ( przykład Chrome + FB Messenger - przeglądam www a system wywala messengera). I tutaj pytanie:

1) czy to jest normalne na 4.3? Dziewczyna ma 4.1.2 i mówi że takich problemów nie ma.

Pomyślałem że zrootuję telefon i wywalę samsungowe badziewie które nie potrzebnie zapychają pamieć. Zrobiłem to wg poradnika:

Root XXUGMK6 Android 4.3 on Galaxy S3 I9300 Jelly Bean Firmware [How To] - Tutorial / Guide

Jednak po starcie telefon nadal nie posiada roota (sprawdziłem aplikacjami root checker i supersu ).

2) Czy coś w tym poradniku zostało pominięte? Wykorzystałem ten poradnik ponieważ opisywał root mojej wersji systemu.

3) Czy ta wersja oprogramowania ma znane błędy? Jeśli tak, to który soft wgrać?

PS. nie zabijajcie za pytania o oczywistości:)

Edytowane przez Jojko13
    Dostałem po pupie od moderatora

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawelt

Tak to jest jak nie czyta się tego forum bo masz rozwiązanie w przyklejonych cf-auto-root

zrootujesz tez za pomocą jakiegokolwiek softu Deodexed przynajmniej zmienisz soft z tego mk6 który ma dużo błędów, i np kingo root tylko pamiętaj licznik ci skoczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam, po prostu część informacji nie mogę odnaleźć. Np. gdzie mogę znaleźć pewny niebrandowany soft 4.3? Na sammobile.com są oprogramowania z różnych krajów, ale w nawiasach podani są operatorzy, to znaczy że będą miały branding. I czy w każdym oprogramowaniu jest polski język? Na rootwaniu tak bardzo mi nie zależy, tylko ta zapychająca się pamieć. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawelt

przeczytaj uważnie przyklejone tematy a softy na pewno znajdziesz w ROM'y & Modyfikacje tam masz wszystko bo jak widzę chcesz wszystko mieć na tacy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    w123

Co do rootowania MK6 to CF-Auto Root,zrootuje Tobie system.Jeśli chodzi o zarządzanie RAMem ten system jest mocno średni.Teraz mam NA7 Deodex z forum,i po usunięciu Samsungowego niepotrzebnego oprogramowania,RAM po wyczyszczeniu w menadżerze oscyluje w granicach 450-500 MB zajętej pamięci RAM.Żywotność baterii jest też lepsza od MK6 o kilka minut na podświetlonym wyświetlaczu.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi