Skocz do zawartości
Krzycho92

Zdjęcia tekstu robione aparatem w X8

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby wrzucić zdjęcia notatek zrobione aparatem w Xperii X8?

Przeszukałem google i tylko kilka fotek napotkałem, ale chciałbym zobaczyć zdjęcia w miarę czytelne, bo chcę ten telefon kupić i będę potrzebował robić takie zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    toyorg

Nie mam już fotek, ale sam robiłem jako ściągę i po powiększeniu można normalnie czytać. Tekst jest wyraźny, jeśli nie trzęsą Ci się ręce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaraz, tzn., że nawet jeśli zrobi się zdjęcie tekstu, któy nie będzie wyraźny, to po przybliżeniu będzie wyraźny na tyle, żeby go komfortowo przeczytać.?

Mimo tego, jeśli ktoś może, to prosiłbym o wrzucenie jednego lub kilku zdjęć jakiegoś tekstu, bo bym bardzo chciał wiedzieć jak to dokładnie wygląda.

Czy jest jakaś aplikacja, która "dodaje" autofocusa lub jakoś ułatwia robienie zdjęć macro (czyli np. tekstu)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

teraz na szybko przy żarówkowym świetle ok 30 cm rewelacji nie ma lepiej wychodzą z większej odległości już od ok 50+ cm ale też to nie będzie rewelacja i musi być dobre światło

KLIK

"Vignette" lub "Camera 360" - dobre alternatywy i lepsze foty wychodzą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ten tekst główny (czyli najdłuższy i najmniejszy) jest praktycznie nieczytelny.

Czy są jakieś aplikacje, które to poprawiają?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

większa odległość jest ciut lepiej ale jak widzisz z małym druczkiem jest kiepsko (słabe oświetlenie też swoje robi)

KLIK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ten "Cam scanner" to poprawia jakoś ostrość tekstu?

Bardzo podoba mi się ten telefon. Szukam Androida, najlepiej Sony Ericssona, cena około 400zł, WiFi, GPS i tylko aparat w tym X8 mnie martwi, bo nie wiem czy da radę te notatki odczytać potem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety w automatyce aparatu brakuje funkcji "macro" zdjęcia zrobione poniżej ogniskowej ostrzenia aparatu wychodzą nie ostre

rozwiązanie zrobić skan na komputerze dokumentu i wgrać jako JPG do telefonu

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stusu
    Tutaj masz zdjęcie robione jako ściągę tuż przed lekcją... w telefonie jest czytelne... w powiększeniu nie traci ostrości... mimo, że aparat nie najlepszy daje radę ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na tym zdjęciu tekst jest bardzo wyraźny. Czy to zdjęcie zostało wykonywane na standardowych ustawieniach aparatu, czy jakąś specjalną aplikacją? Bo to zdjęcie w porównaniu do tego, które wrzucił djtimon89 jest o wiele lepsze. Oczywiście może to kwestia oświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi