Skocz do zawartości
adikEC

Aliexpress.com itp. - czyli co i gdzie opłaca się kupować dla naszego Nota?

Rekomendowane odpowiedzi

Kit Kocur ;) Zdziwiłem się, że tak dobrze chodzi. Nie wiem, czy to ma coś wspólnego, ale mam 4.4.2 brandowany przez austriacki T-Mobile.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zamawial ktos zestaw do ładowania indukcyjnego? skad dokladnie i jak to sprawuje? warto sie w to bawic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    criav

@filemonq - ja zamówiłem (co prawda do Note 2, a nie 3) osobno ładowarkę indukcyjną, osobno adapter do baterii. Ładowarka do Polski jeszcze nie przyleciała (jest w trackingu polskim i chińskim), a baterię mi chyba zhaltowali celnicy, bo po 22 dniach dalej nie ma w trackingu i sprzedawca sam już nie wie czy przyjdzie ona czy nie, także ciężko mi polecić Aliexpress w tej kwestii.

Ładowarka: 2014 Hot!3 In 1 Black Qi Standard Wireless Charger for Nokia Lumia 920/ Lumia 820/LG Nexus 4//Samsung Note 2 fast delivery-in Chargers & Docks from Electronics on Aliexpress.com

Adapter do baterii:NEW! Qi Wireless Charger Receiver Qi standard Wireless charging adapter for Samsung Galaxy Note II 2 N7100 Free Shipping-in Chargers & Docks from Electronics on Aliexpress.com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zamawial ktos zestaw do ładowania indukcyjnego? skad dokladnie i jak to sprawuje? warto sie w to bawic?

Ja zamówiłem sobie taki zestawik

http://m.aliexpress.com/item/1584444142.html

plus pokrowiec z chipem do ładowania

http://m.aliexpress.com/item/1584444142.html

Dzisiaj odebrałem paczki i jestem bardzo zadowolony z jakości i wykonania. Ładowarka trochę droższa ale ma większą moc także szybciej bateria wstaje. Ale i tak wolniej niż na kablu. Ogólnie polecam. Nawet nie spodziewałem się ze tak mi się to spodoba, bardzo wygodne.

wypalcowane z Note 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. MiKey - zamówiłem z czystej ciekawości czy faktycznie jest to tak przydatny guziczek.

2. 2.4G ANT+ Wirless Heart Rate Monitor - dodatek do Endomondo (znajomy posiada dokładnie ten sam i działa bez problemu).

3. BT 4.0/BT LE/BT Smart Wirless Heart rate Monitor - zamówiłem by sprawdzić czy działa z Androidem, jeśli tak to podaruję go na prezent jeśli nie to odsprzedam znajomej do iFona.

O opaskach postaram się skrobnąć parę słów gdy tylko będą u mnie w domu.

O MiKeyu powyżej ktoś już napisał, że działa - apka w języku PL dostępna jest TUTAJ.

EDIT:

Anulowałem trzecią pozycję na rzecz takiego pasta BT 4.0/BT LE/BT Smart Wirless Heart rate Monitor - pod względem wizualnym oraz wykonania jest to to samo co powyższy ANT+ tylko w technologii BT.

EDIT2:

Otrzymałem linkowanego MiKeya.

Z powyższą aplikacją działa bez problemu.

Fajny gadżet do telefonu.

Edytowane przez Kriestoobriadnikow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adikEC
    Adapter do baterii:NEW! Qi Wireless Charger Receiver Qi standard Wireless charging adapter for Samsung Galaxy Note II 2 N7100 Free Shipping-in Chargers & Docks from Electronics on Aliexpress.com

Daj znać jak przyjdzie czy po założeniu oryginalnej klapki nie będziesz miał tam wielkiego "brzucha" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Danones

Otrzymałem podrobionego Slim Armor View.

No cóż w skrócie jest to szajs - tani dość tandetnie wygląjący plastik (no, ale tego można spodziewać się po 7$)

Dolana część nie jest doklejona i można nią przesówać, również guma jest zbyt miękka (lekko odgięta), przez co Note umiejscowiony jest odrobine krzywo.

Przycisk "Menu" chodzi bardzo ciężko, ale najgorsze jest to, że etui podważa mi szkło hartowane.

Jeśli chodzi o wygodę to jest kiepsko (oryginał zresztą wiele się pod tym względem nie różni).

UAG rlz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ku przestrodze jak już zamawiacie szkło na aliexpress to omijajcie szerokim łukiem najtańsze podróbki Spigena i zwracajcie uwagę w co są pakowane wasze szybki.

Znajomy zamówił dwa szkła Spigena bo po powrocie z serwisu jego oryginalne wyglądało jakby ktoś na siłę w jednym miejscu sprawdzał kiedy powstanie głęboka rysa.

Wracając do podróbek z aliexpress - zostały zamówione dwie sztuki od różnych sprzedawców w cenie 4$ oraz 10$.

Szkło za 4$ przyszło w łudząco podobnym opakowaniu jak szkła Spigena i na tym podobieństwa się kończą. Boki ścięte na płasko i gładko, brzegi przy przycisku home z odpryskami i ostre więc do śmietnika. Brak jakichkolwiek dodatków do nakładania szkła.

Szkło za 10$ było by idealnie gdyby zostało zapakowane w coś więcej niż kanapka z kawałka plastikowej płytki szkło i znów płytka. Dwa kawałeczki taśmy by płytki się nie rozjechały. Wszystko owinięte papierem i wrzucone w kopertę babelkową. W transporcie szybka się troszkę wysunęła z kanapki i cały brzeg pęknął. Szkło identyczne z oryginalnym Spigenem tR SLIM. Dodatkowo w kopercie walała się szmatka oraz dwie mokre chusteczki.

W obu przypadach sprzedawcy wysłali sprawdzone, nowe produkty zapakowane według dyspozycji kupującego.

Edytowane przez Kriestoobriadnikow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem z tej aukcji: http://www.aliexpress.com/snapshot/6080134859.html w cenie 11$ i przyszło oryginalne szkło Nillkina. W pudełku było wszystko to co powinno, jest nawet hologram na opakowaniu. Całość ładnie zapakowana. Polecam.

Wysłane z mojego Note 3 przy pomocy Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    criav

Przez ostatnie kilka dni zaczęły mi przybywać wszystkie zamówione produkty z AliExpress.

Daj znać jak przyjdzie czy po założeniu oryginalnej klapki nie będziesz miał tam wielkiego "brzucha" ;)

Adapter przyszedł, działa poprawnie, wybrzuszenia nie widać, ale gdy trzyma się telefon bez żadnego etui czuć, że coś pod tą klapką jest "obcego" i niektórym może to przeszkadzać. Osobiście używam etui Flip Cover lub Protective Cover+, na nich wybrzuszenia nie czuć i nie widać. Zarówno na zwykłej klapce jak i z etui Flip Cover wszystkie zaciski wskakują bez problemu.

Ładowarka bezprzewodowa też działa dobrze, wygląda całkiem solidnie, jest ładna i mniejsza niż się spodziewałem, co jest na plus. Ładowanie tak jak się spodziewałem - 460 mA, czyli tak samo jakbyśmy ładowali przez USB. Jest to ok, jeśli mamy ładowarkę obok siebie np. przy komputerze i kładziemy na nią telefon, który chcemy doładować. W przypadku ładowania 0-100 trwałoby to z 9 godzin, a więc w tym przypadku skuteczne chyba tylko zostawienie na noc.

Kupiłem też dwa uniwersalne stojaki do smartfonów. Note 2 wchodzi do nich luźno z różnymi etui. Jedyny wyjątek to etui Flip Cover, które od strony łączenia części tylnej i przedniej jest zbyt grube i wchodzi dość ciasno, ale wciąż się trzyma.

Do tego przyszły mi cztery etui do Note 2 - 2 x Flip Cover, 2 x S-View Cover. Łącznie zapłaciłem za nie niecałe 50 zł, a więc mniej więcej tyle, co za jedno oryginalne etui... Niestety niską cenę czuć na pierwszym kroku i mocno się rozczarowałem - praktycznie każde etui ma jakiś defekt (zatrzaski źle odlane, jedne nie wchodzą, drugie wchodzą, ale nie trzymają, przód etui krzywy itd). Napisałem sprzedawcy w czym problem, wystawiłem mu feedback 1 gwiazdkę i napisał, że wyśle mi za darmo jeszcze raz cały zestaw żebym zmienił feedback na wyższy albo zwróci całą kasę. Wybrałem ponowne wysłanie etui, zobaczymy czy będzie coś lepiej.

Ładowarka bezprzewodowa:

2014 Hot!3 In 1 Black Qi Standard Wireless Charger for Nokia Lumia 920/ Lumia 820/LG Nexus 4//Samsung Note 2 fast delivery-in Chargers & Docks from Electronics on Aliexpress.com

Czerwona dioda - tryb standby

lad_1.jpg

Niebieska + czerwona dioda - ładowanie telefonu/włączenie ładowarki

lad_2.jpg

Adapter do Note 2:

NEW! Qi Wireless Charger Receiver Qi standard Wireless charging adapter for Samsung Galaxy Note II 2 N7100 Free Shipping-in Chargers & Docks from Electronics on Aliexpress.com

Stojaki:

For iPhone 4 5s Foldable Mobile Phone Holder, Stand For Samsung Galaxy Note3 Note2 S5 S4 S3,Fit Sony Xperia Z2 D6503 HTC one M8-in Holders & Stands from Electronics on Aliexpress.com

holdery.jpg

Etui do Note 2:

For Samsung Galaxy Note 2 Note2 II N7100 7100 Original S View Window Flip Leather Back Cover Case Battery Housing Cases Holster-in Phone Bags & Cases from Electronics on Aliexpress.com

Top quality 100% original flip leather cases back cover battery housing case with NFC for Samsung Galaxy Note II 2 N7100 7100-in Phone Bags & Cases from Electronics on Aliexpress.com

etui.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi