Skocz do zawartości
adikEC

Aliexpress.com itp. - czyli co i gdzie opłaca się kupować dla naszego Nota?

Rekomendowane odpowiedzi

@up - ale cło czy VAT?

Wytaptalkowane na notatniku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O cle i VAT wspomniałem w temacie z adapterem mhl:

"Takie info dla kupujących pierwszy raz na aliexpress dx czy innych podobnych stronkach zwolnienie z podatku jest do kwoty 22€ a zwolnienie z cła do 150€. Należy zamawiać ilości wskazujące na zakup detaliczny do własnego użytku lub rozdania po rodzinie innymi słowy zakup 10 adapterów może być traktowany jako chęć dalszej odsprzedaży i celnicy zatrzymają towar o ile dana przesyłka zostanie wzięta na celownik i sprawdzona.

Na adapterze widnieje jak byk napis Samsung więc nawet jak zamówimy 1szt. i celnicy zatrzymają przesyłkę to tłumaczenie nie wiedziałem o podróbce itp nie są argumentami. Wprowadzamy na rynek do obrotu produkt ze znakiem zastrzeżonym gdzie chiński producent nie ma zezwolenia na używanie tego loga. Towar zostanie zatrzymany i zniszczony bez ponoszenia kosztów lub celnicy skontaktują się z firmą Samsung i wtedy w grę zaczynają wchodzić odszkodowania i problemy. Przypadki marginalne ale istnieją."

Teraz dodam tylko, że jeśli chcesz być w 100% dokładny i oddać Państwu co się należy to tak naprawdę zwolnienie z vat nie obejmuje zakupów wysyłkowych czyli tych przez internet również. Nie mniej nie znam sytuacji w której US upominał by się o nie zapłacony podatek VAT od drobnych gratów sprowadzonych z Chin. Znam za to osobę która cierpiąc na nadmiar wolnego czasu "walczyła" z US o to by zapłacić im vat od jakichś tam kabelków za grosze i ostatecznie uparła się i zapłaciła. Walka polegała na tym, że według US nie było podstaw do zapłaty tego podatku ale po czasie doedukowali się i facet zapłacił grosze tak jak chciał. Urzędnicy zgłupieli bo pierwszy raz ktoś tak naciskał o to, żeby dobrowolnie pozbyć się swojej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adikEC

Czyli nie ma np sensu zamawiać podróbki jakiegoś telefonu bo jeśli posiada znaki firmowe to i tak ją zatrzymają na granicy i będziemy mieli jedynie problemy? Z czystej ciekawosci chciałem sobie ściągnąć takiego HDC a'la Note3 za 150$ ale widzę, że istnieje duże prawdopodobieństwo zatrzymania na granicy i nalożenia dodatkowych opłat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój post odstraszył Cię od zakupu?

Prawda jest taka, że podróbki telefonów, tabletów i wszelakich urządzeń oraz akcesoriów GSM są na naszym rynku non stop. Sprzedają je legalnie działające firmy oraz osoby fizyczne. Nie wyczarowali ich od tak tylko zamówili w większej lub mniejszej ilości z Chin/Tajwanu/Malezji/itp.

Jeden zamówi 10x2telefony na 10różnych adresów od znajomych jeden 10szt. naraz do siebie i wszystko przejdzie, a ktoś zamówi 1szt. i akurat paczka będzie sprawdzana.

Zresztą pogrzeb w necie znajdziesz wszystkie procedury celne oraz opisane sytuacje co się może stać z podrobioną przesyłką, jakie są konsekwencje, kiedy oko przymykają, kiedy będziesz miał realny problem itp. Zapoznaj się z ustawą i komentarzami do niej to dowiesz się co prawnie możesz sobie z Chin zamówić w jakich ilościach oraz jak to jest z tymi podróbkami i znakami zastrzeżonymi.

Co do zakupu sprzętu elektronicznego prosto z aliexpress to wiedz, że nie masz jakiejkolwiek gwarancji jeśli się to zepi chyba, że będziesz to odsyłał do Chin i jakoś walczył na PW ze sprzedawcą. Ja miałem taka sytuacje z latarką Fenix - wywalczyłem nową za free ale poświęciłem na to wiele czasu (tona fotek, opisów i nagrałem filmik). Ostatecznie tak i tak zakupiłem tą samą latarkę (tyle, że oryginał) w PL za chore pieniądze ale działa 4lata bez kłopotu (Chińskie podróbki mam na przeszczep obudowy).

Moderatorów prosił bym o pozostawienie postów bo zawierają przydatne informacje dla osób planujących zakupy w Chinach.

Edytowane przez Kriestoobriadnikow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    atanor

Przesyłki są wysyłane jako gift. Podatki to szukanie problemów na siłę, bo go nie ma. Podróbki również, bo w Polsce jest zakaz sprzedaży, a nie kupowania. Kiedyś mi się zdarzyło nieświadomie kupić w Polsko - chińskim sklepie to co? Nie dość, że byłem poszkodowany to jeszcze mieliby mnie za to karać?

Swoją drogą niedawno przyszło do mnie to:

Free Shipping Rotation Stand Belt Clip Holster Case Cover For Samsung Galaxy Note 3 III N9000

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Rotation-Stand-Belt-Clip-Holster-Case-Cover-For-Samsung-Galaxy-Note-3-III-N9000/1536164953.html

(from AliExpress Android)

Jakość niezła, dopasowane też. Materiał zgodnie z opisem plastik i gumowym fillingu jak w Nexus 7.

Wysłane z SM-N9005

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak tam się płaci? Kartą, PayPal czy inne formy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adtech84

Karta lub jakies inne nieznane mi formy.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zakupiłem dwa s view covery na Aliexpress i jestem mega zadowolony. Przesyłka dotarła po tygodniu zupełnie za darmo - poprosiłem dodatkowo sprzedającego o oznaczenie jej jako Gift co pomogło pewnie przy odprawie celnej. Koszt 6 $ za sztukę jakość bardzo dobra, wręcz idealny cover :)

Dla zainteresowanych podaje link:

100% Original For Samsung galaxy Note 3 N9000 Leather case S View window With Intelligent chip wakeup Sleep Function cover

http://www.aliexpress.com/item/100-Original-For-Samsung-galaxy-Note-3-N9000-Leather-case-S-View-window-Without-Intelligent-chip/1581554483.html

Edytowane przez Michal Bragoszewski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Sview covery powodują rysy na ekranie, radze uważać. Ściera sie 0owłoka oleofobowa.

Wysłane z mojego Galaxy Note 3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nodd

Czy coś takiego jak ładowarkę bezpiecznie będzie zakupić na tej stronie ?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi