Skocz do zawartości
SnajperxD

Instalacja WSZYSTKICH aplikacji na karcie SD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy jest taka możliwość aby wszystkie dosłownie wszystkie aplikacje były instalowanie nie w pamięci telefonu tylko na karcie ?

Aktualnie mam 65% aplikacji w pamięci telefonu i brakuje już mi miejsca (dodam ze nie mam dużo aplikacji) :/

Oczywiście soft to Froyo 2.2 (Kyrillos' rom v3.3 Extreme Edition (Based on XXJPM) z XDA)

Bardzo proszę o możliwie szybką odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szewc1

Wystarczy żebyś stworzył dodatkową partycję EXT4 na karcie, a tam będą domyślnie wędrować aplikacje. Wszystko opisane w wątku kyrillosa [ROM] Kyrillos' ROM v3.3 Extreme Edition - xda-developers, How to Install my Rom, pkt 6.

Ja partycję zrobiłem parted magic, nie skrobałem nic w terminalu, wszystko działa. Wymagana jest tylko obsługa a2sd przez kernal, co spełnia rom 3.3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I wszystkie apsy idą na SD ?

A i mógłby mi to ktoś po polsku opisać bo nie znam dobrze angielskiego i mógłbym namieszać :/

EDIT:

Pomoże mi ktoś z tą partycją EXT4 bardzo mi na tym zależy :/

Edytowane przez SnajperxD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szewc1

Prawdopodobnie część (albo i wszystkie) dane na karcie będą skasowane, więc zgraj wcześniej na kompa.

- Stąd ściągasz parted magic, jest to obraz dysku, nagrywasz na płytę.

- kartę umieszczasz w czytniku komputera.

- uruchamiasz ponownie komputer z tą płytą w napędzie, powinna zadziałać jak live cd (załadować mini system oparty na linuxie). Jeśli tak nie jest musisz w biosie zmienić kolejność bootowania by CD/DVD startował jako pierwszy (przykład tutaj).

- uruchamiasz parted magic z pulpitu, wybierasz kartę SD w prawym górnym rogu, PPM na niej -> resize, ustalasz wielkość partycji na normalne pliki (FAT).

- po zmianie wielkości pojawił się szary obszar niezalokowany, czyli ten na którym będą aplikacje. PPM na szarym -> new, wybierasz create as - primary partition, file system - EXT4, add.

- nowa partycja powinna być już kolorowa (nie szara), PPM -> format as - EXT4.

- jeśli wszystko się zgadza (sprawdź czy formatujesz kartę a nie swój dysk ;/, rozmiar nowej partycji) zatwierdzasz zielonym znaczkiem na górze, potwierdzasz, voilà.

Od teraz wszystkie aplikacje instalowane w domyślnej/wewnętrznej pamięci powinny wędrować na tą nową partycję, nie musisz nic przenosić titanium backupem, a zwłaszcza nie 'na kartę'. Żeby zaoszczędzić miejsce możesz już zainstalowane (częściowo) na karcie aplikacje przenieść do pamięci wewnętrznej, powinny trafić w całości na kartę, tego nie testowałem.

Aha wybaczam ci, bo z tego niewiele można zrozumieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yorgi
    I wszystkie apsy idą na SD ?

A i mógłby mi to ktoś po polsku opisać bo nie znam dobrze angielskiego i mógłbym namieszać :/

EDIT:

Pomoże mi ktoś z tą partycją EXT4 bardzo mi na tym zależy :/

:facepalm::P

Służy do tego aplikacja MAD Team App2SD dostarczana razem z ROMem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szewc1

Z tym że wymusza ona stworzenie swapa, który u mnie wychodził w jakichś z kosmosu wziętych rozmiarach, wiele razy. Pomijając to że swapa nie chciałem na pierwszym miejscu. Ale fakt, nawet o tym snajperowi nie wspomniałem.

Aha, możesz spróbować http://www.appbrain.com/app/a2sd-froyo-root/net.meliantq.a2sdFroyo, http://www.appbrain.com/app/move2sd-enabler-%28root-only%29/com.leinardi.setinstalllocation,

su

pm setInstallLocation 2

U mnie ww. działały średnio.

Edytowane przez szewc1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu
    :facepalm::P

Służy do tego aplikacja MAD Team App2SD dostarczana razem z ROMem

Czy zadziała to na InDroidzie 1.0?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    beny
    Wystarczy żebyś stworzył dodatkową partycję EXT4 na karcie, a tam będą domyślnie wędrować aplikacje. Wymagana jest tylko obsługa a2sd przez kernal, co spełnia rom 3.3.

czy wspomniana metoda działa również z brandowym romem froyo, który został niedawno udostępniony przez polskich operatorów komórkowych ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szewc1

Nie mam pojęcia, nie zaszkodzi spróbować ;) Możesz też testować sposoby wymienione w 6 poście albo MAD Team App2SD (nawet jeśli zrobi swap, będzie on nieaktywny, co mnie osobiście cieszy). Jeśli nie działa z ext4 zawsze można spróbować z ext2 (gparted, partition magic, minitool partition wizard). Ładnie opisał to kyrillos w pierwszym poście [ROM] Kyrillos' ROM v4.0 Final Ultimate Edition - xda-developers. Ale zacząłbym od tych programów z marketu.

TUTORIAL: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=12952605#post12952605

Edytowane przez szewc1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu

Ja polecam a2sd Froyo Root

Na moim I5800PLSJP4 (brandowy 2.2 Plusa) działa świetnie - wszystko leci na SD :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi