Skocz do zawartości
Piotrek8888

Karta MicroSD, ładowarka samochodowa, uchwyt na szybę, folia na ekran do Desire 500

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam taką, po dwóch tygodniach cała porysowana (i to mimo, że telefon noszę w etui).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie wiem jak nosisz telefon ja bez etui tylko folia na ekran i nie wiem co to są rysy.Ale nie oto chodzi w tym temacie , każdy inaczej używa i nosi telefon.Wiec odczucia będą różne.

Naskrobane z HTC D 500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem ładowarkę i kartę pamięci.

Ładowarka ma kabelek o dziwno nie spiralny, pierwsze odczucie pewnie chińska jakaś, ale co ciekawe kabel ten jak najbardziej można służyć do wymiany plików z komputerem, więc może nie będzie tak źle z ładowarką, jak będę w samochodzie to sprawdze jak ładuje, wykonanie wydaję się ok, dam zdjęcia jutro jak będę miał czas.

Co do karty pamięci to się zawiodłem, zapis miał być 30 mb/s, a jest 10mb/s, kopiowałem jeden plik 1gb na pustą kartę i w adapterze i czytniku, i w usb 3.0, max 10mb/s więc nie wiem co jest grane

Folia za 13zł 2szt też przyszły, jeszcze nie zakładałem, bateria dziś 1dzień 2godz, byłoby dłużej ale było 50% baterii i dałem telefon znajomej, posiedziałą na internecie coś z 2 godz i spadło do 5% bateria

Te smartfony to jednak słabo trzymają, mi laptop trzyma 5godz, co prawda bateria 4000mah, ale jaki ekran, procesor, płyta główna, dyski twarde, a tu taki mały telefon i też 5godz ? Trochę mało, mogli by robić bardziej energooszczędne te smartfony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie tak. Class 10 oznacza że szybkość zapisu i odczytu to 10 mb/s, a magistrala UHS-I teoretycznie przyśpiesza odczyt do większych wartości (SanDisk przy UHS-I oferuje odczyt do 30 mb/s).

Odnośnie kabelka; już ci pisałem, że te spiralne mają cienkie żyłki które podczas obciążenia się wypalają. Najlepszym kabelkiem jest oryginalny, który dostajesz z fonem (prosty i gruby).

Niestety ale ekran w smartfonie strasznie drenuje baterię. Chcesz mieć fona mniej drenującego baterię, kup sobie coś z ekranem monochromatycznym (nokia 3310). :muqq:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SDHC 16GB Class 10 + adapter (SDSDQUI-016G-U46) w Morele.net

Według opisu zapis i odczyt miał być 30 mb/s

Zapis jest 10 mb/s

Odczyt ciężko sprawdzić po jak skopiuje plik na kartę to później gdy kopiuję go ponownie na komputer pokazuje przy odczycie 100-150 mb/s i kopiuje błyskawicznie, nie wiem może gdzieś w pamięci ram zapamiętuje ten plik albo gdzieś w tymczasowej, mogłem spróbować uruchomić ponownie komputer i wtedy skopiować, narazie nie chce już wyjmować karty z telefonu.

Ładowarka samochodowa C200 microUSB do HD2 w Morele.net

Zaś tą ładowarkę kupiłem. Na foto jest kabelek spiralny, a otrzymałem prosty i dość gruby, więc może to i lepiej :)

Grubszy i dłuższy niż oryginalny otrzymany wraz z telefonem przy ładowarce sieciowej, no i umożliwia transmisje danych.

Zamówiłem też na allegro przed chwilą taki zestaw 10 in 1, za 7,99zł. 10 kabelków idzie do jednego gniazda USB, ciekawe jak to będzie działać, tu można mieć wątpliwości, ale chciałem wykorzystać ładowarkę też do innych telefonów np Nokii 2700classic, tak awaryjnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chwyt marketingowy.

Jeśli chodzi o prędkość zapisu, to producent nie podaje jej wprost, używając wartości 30 MB/s do określenia "szybkości transferu" z zastrzeżeniem, że "prędkość zapisu może być niższa"

Źródło; Test kart SDHC 16GB Class 10 - Przegląd popularnych modeli (strona 4) | PurePC.pl (wprawdzie to nie o kartach mikro, ale adekwatne).

Jedno jest tylko pewne; class 10 to 10 mb/s (zapis i odczyt) i tyle musi być według norm.

Odnośnie tego zestawu 10 in 1; wszystko zależy od tego paluszka który wpinasz w gniazdo zapalniczki. Jakbyś dokupił taki który ma prąd wyjścia 2 Ampery (ten w C200 ma 1 Amper czyli służy tylko do jednego fona) to może by ładowało ze dwa fony (ale się będzie grzało jak diabli). :P

Edytowane przez miciugo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już widzę poważną wadę ładowarki, mianowicie, nie pasuje do zapalniczki w samochodzie.

Do Fiata Punto wchodzi lekko ale wystarczy lekko dotknąć i raz łączy raz nie, zaś w moim samochodzie Renault Megane ciężko ją "dopchać" żeby zaświeciła, a jak już zaświeci to trzeba ją palcem dociskać bo zaraz przestaje łączyć.

Z innymi ładowarkami nie miałem problemów.

Czy można to reklamować, co mam z tym zrobić ?

Czy takie są te ładowarki HTC ?

Czy jest jakiś sposób na to ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego pisałem wcześniej; "paluszek" do gniazda zapalniczki rozwalił się szybciej, ale zakupiłem na CPN nowy. Dlatego nie polecam C200.

Zmień paluszek na lepszy, albo kup solidną ładowarkę (tak jak ja).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę nad takimi uchwytami:

Uchwyt samochodowy HTC Desire 500 300 601 (4091676258) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Uniwersalny giętki uchwyt samochodowy telefonu GSM (4027064639) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Solidny uchwyt samochodowy Htc Desire 200 300 500 (4065532975) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Chciałbym coś uniwersalnego, z możliwością montażu do kratki, bo szczególnie w zimie te do szyby (przynajmniej te co miałem przy nawigacjach), bardzo słabo trzymają, i nawigacja z uchwytem mi co chwilę spada.

Jeszcze jak guma nowa, to 2 lata jest jako tako, a potem to cały czas leci.

Chyba że w droższych uchwytach jest inaczej ? Jakaś lepsza guma może ?

Koniecznie by mi coś kupić dość szybko, bo teraz używam nawigacji a telefon leży na siedzenie pasażera, albo pasażer go trzyma :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najgorsze jest to, że do HTC Desire 500 nie ma jeszcze na rynku oryginalnych plecków. Ja mam kilka fonów (HTC One, HTC Desire HD, Samsung Omnia) i do każdego fona mam oryginalne dopasowane plastikowe plecki, które pasują do każdego znormalizowanego ramienia (w golfie mam specjalny uchwyt pasujący do różnych plecków; http://p.alejka.pl/i2/p_new/22/32/uchwyt-samochodowy-na-nawigacje-hama-vw-golf-iv_0_b.jpg do innych aut mam dwa takie do szyby; http://www.witmedia.pl/pol_pl_Gietki-uchwyt-samochodowy-dedykowany-do-LG-Nexus-4-6748_6.jpg i tylko zmieniam plecki na odpowiednie do fona).

Te uniwersalne radzę samemu przetestować z danym fonem. Często się zdarza że maja podpórkę w miejscu gdzie powinno być wolne, bo akurat tam jest gniazdo do ładowania fona, albo przyciski volume.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi