Skocz do zawartości
pestekk

Słaby download poprzez WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z moją defy, mianowicie bardzo źle działa mi sieć (bardzo słaby dowload przy czym upload, jest taki sam jak przewidział dostawca Internetu). Otóż posiadam internet od UPC 25 Mbit/s i jak robię speed testa motoroli to najczęstszy wynik moich prób to 200 - 300 kbps przy upload 1500 kbps. Internet mam rozdzielony przez router TP-LINK obsługujący technologię b/g/n. Drugi problem jest taki, że router ten znajduje się w drugim pokoju i czasami moto gubi zasięg podczas gdy leży obok laptopa który pokazuje stan zasięgu wifi na "very good". Dodam iż download słaby nawet gdy leży przy routerze. A najciekawsze jest to że bardzo rzadko, ale tel złapie maksymalną prędkość Internetu. Proszę o poradę w czym może być problem i jak go ewentualnie rozwiązać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie masz zainstalowanej w telefonie jakiejś aplikacji typu firewall?

Ustaw w telefonie ręcznie adres IP, wyłącz na razie wszelkie zabezpieczenia w routerze i sprawdź jeszcze raz na jakimś speed teście.

Co do zasięgu, to zawsze na lapku będziesz miał więcej kresek. Wynika to z miniaturyzacji niektórych elementów w telefonie. W sytuacjach, w których jesteś na pograniczu wpływ na zasięg będą miały nawet takie rzeczy jak sposób trzymania telefonu w ręce. Najlepiej pokombinuj trochę z położeniem routera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    groh

zrób równocześnie test łącza UPC z komputera podpiętego przez kabel do rutera (Eternet) Test należy wykonać na tych samych serwerach co test WIFi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi