Skocz do zawartości
b_jan

Czytanie e-booków, czasopism, dokumentów, pdf-ów, itp. na SGT

Rekomendowane odpowiedzi

b_jan

Proszę uprzejmie wpisywać, swoje doświadczenia z tą aplikacjami dostępnymi na SGT, a w tym:

- osobiste wrażenia dot. działania;

- spostrzeżone / przeczytane nowinki - co nowego (książki, czasopisma, itp.).

Osobiście, proszę o info odnośnie Readers Hub'u (zastanawiam się nad zakupem SGT, dostępność publikacji i komfort ich użytkowania w temacie czytania różnych opracowań / dokumentów / książek, itp., jest dla mnie dość znacząca).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem pewien o jakie aplikacje chodzi, ale w temacie czytania to osobiście czytam dużo pdf'ow i trochę mi zajęło znalezienie właściwego programu aby wygodnie można było czytać. Jest to Repligo, goraco polecam jeśli pdf'y mają duża ilość potrzebnych zdjęć i musi być zachowany oryginalny format strony. Jeśli nie to oblewanie strony tekstem we wbudowanym czytniku jest super.

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie jestem wybredny i mam dwie łatwo dostępne aplikacje:

- standardowy czytnik Aldiko;

- Amazon Kindle.

Najpierw może o Kindle, bo sprawa prosta - łatwo ściągnąć e-booki z Amazona, ale sama aplikacja uboga - szczególnie jeśli chodzi o rozmiary/kolory czcionek, czyli to co wpływa dla mnie zasadniczo na wygodę konsumowania dłuższych tekstów. I był problem z wyświetlaniem grafik, tj. były importowane w jakiejś fatalnej rozdzielczości i po powiększeniu były całkowicie nieczytelne (np. mapy).

Aldiko - zdecydowanie więcej opcji ustawień. Od wersji 2.0 łatwo też importuje się różne tytułu. Kupowałem np. e-booki bezpośrednio z Taba w polskich księgarniach internetowych, w formacie ePUB lub PDF i Aldiko automatycznie pobierało je i dodawało do biblioteki. Czyli bardzo wygodnie.

Co do prezentowania treści - wydaje mi się, że wiele zależy od wydawcy. Pobierałem np. Zbieracza burzy M.L. Kossakowskiej (ePUB), w którym jest całkiem sporo grafik - Aldiko dobrze je prezentuje.

Jeszcze a propos CZASOPISM:

- śledzę ten temat od dłuższego czasu, bo chętnie czytałbym na Tabie szereg tygodników. Niestety, okazuje się, że szczytem innowacyjności jest wypuszczenie wersji na iPada, a pytanie o Adnroida wywołuje konsternację. Np. ludzie odpowiedzialni za e-wydanie Wprost byli zdziwieni, że pytam o format w jakim udostępniane jest e-wydanie. W końcu okazało się, że format, na którym pracują, nie ma dla end usera znaczenia, bo e-wydanie Wprost polega na tym, że trzeba być on-line i można je czytać tylko przez regularną przeglądarkę www. LOL:)

- zobacz PressReader (jest w Markecie). W SGS miałem go w Samsung Apps, ale na Tabie jakoś nie. W PR w zakładce "Store" masz sortowanie po krajach i dla Polski znajdziesz: International Herald Tribune, Gazeta Wyborcza (12 różnych tytułów/poddtytułów: głowne wydanie, duży format itd.), Fakt;) Metro i Angorę. Przy downloadzie po raz pierwszy masz kilka "kredytów" na próbę. Testowałem Wyborczą, wygląda to nawet ciekawie - jest wersja taka jak standardowe wydanie papierowe, z układem kolumn itd, i uproszczona wersja tekstowa każdego artykułu. Wersja gazetowa daje się powiększać i czytasz w takim układzie, jak w zwykłym wydaniu. Problem jest z tekstową, bo często brak fragmentów tekstu - np. jeśli część artykułu jest na jednej stronie, a dokończenie na kolejnej, to tego dokończenia już nie da się w wersji tekstowej wyświetlić. Podobnie dzieje się, jeśli jest zdjęcie z dłuższym podpisem - czasem tylko tyle daje się wyświetlić w wersji tekstowej, a resztę tekstu trzeba sobie powiększyć/przewijać w wersji gazetowej/standardowej.

Edytowane przez Tunhaar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    b_jan

Dziękuję za wpisy. Czekam na kolejne. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z ciekawostek - Polityka jest dostępna na Kindle'a (oczywiście przez Amazon) i konwersja jest rewelacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a znalazl ktos moze sposób na Wprost?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do czasopism.. Czy jest program podobny do pressreader lub zinio, ktory bedzie dawal mi mozliwosc katalogowania czasopism? Zalezy mi rowniez na szybkim i wygodnym przegladaniu. Najlepiej ze slownikiem.

Moze jest sposob na importowanie w w/w programach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W android market dostępna jest już aplikacja Wprost. Dużym i chyba na razie jednym plusem jej jest możliwość darmowego czytanie aktualnego wydania Wprost. Aplikacja wymaga dopracowania jeśli chodzi o przewijanie stron i czytanie offline po ściągnięciu numeru na telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do czytania e-book'ów jak na razie, po przetestowaniu kilku z android marketu (w tym Moon+ Reader, Cool Reader, Aldiko) stwierdzam, że najlepiej się sprawdza (tu werble bo mój wniosek ktoś może uznać za bulwersujący) standardowy Ebook Reader, który dostajemy razem z Froyo. Ale przyznam, że Aldiko również daje radę. Tak w ramach dodatkowej informacji: Osobiście nie czytam książek w formacie .pdf. Zamieniam .pdf-y na .epub przy pomocy programu zwanego Calibre. Dzięki temu książkę czyta się jak jej papierową wersję.

Jeśli chodzi o czasopisma to jest AG Gazety lub bezpośrednie aplikacje poszczególnych wydawnictw (jest ich conajmniej kilka). Bardzo ciekawa jest też aplikacja Polska Prasa, którą polecam. Wszystko do wyszukania sobie w Android Markecie. Jeśli chodzi o sam Readers Hub to przynam się szczerze - nie używam. Dla mnie aplikacja zbędna ale są też entuzjaści więc trudno się mi ustosunkować.

Do komiksów: Droid Comic Viever. Otwiera prawidłowo .cbr , .cbz , .acv , .jpg, .png i .bmp . Bardzo prosty, bez zbędnych fajerwerków a przy tym posiada to co niezbędne.

Jeśli chodzi o wszystko w formacie .pdf to tak jak na PC-ty króluje Adobe Reader. Wyświetla wszystko jak trzeba. Nie ma się do czego przyczepić.

Prawdę mówiąc, zebrawszy całość doświadczeń z przeglądaniem plików, nazwijmy to, tekstowych, bardzo często wolę przeglądać je na tablecie niż na ekranie laptopa. Lepiej dopasowuje treść do ekranu, mniej męczy oczy i ogólnie czytanie e-booków na ekranie lapka szybko wywołuje piach pod powiekami zaś z tabletu można swobodnie łyknąć całą książkę i łeb, za przeproszeniem, nie pęka. Choćby z tego powodu warto mieć 7" SGT. I choć nie daje on tak znakomitego efektu jak readery z technologią e-ink, to ma tą niewątpliwą przewagę, że można poczytać coś do poduszki, nie zapalając dodatkowego oświetlenia. Jest to, moim zdaniem, duży plus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ash

Jeśli chodzi o ebooki to jestem przywiązana do FBReader i plików fb2, dużo opcji czytelny, łatwy w obsłudze. Próbowałam epub ale dla mnie zbyt pracochłonna kobwersja :) Kobo wbudowana w readers hub jest ładna i czytelna

Co do PDF to przeglądam co najwyżej dokumenty w documents2go i jest git. Ksiązek w tym formacie nie czytam bo używam tylko nightmode ze względu na baterię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi