Skocz do zawartości
alexndr

root [ROOT][N9005] CF-Auto-Root - czysty ROOT dla Note 3

Rekomendowane odpowiedzi

alexndr
    Napisano (edytowane)

Na wstępie zaznaczam że autorem tej metody rootowania jest @Chainfire (XDA)

Oryginalny wątek - [sM-N900*] CF-Auto-Root

Ta metoda rootowania powoduje zmianę flagi "KNOX Warranty Void" na 0x1. Teoretycznie oznacza to utratę gwarancji. W praktyce - serwisy mają bardzo zróżnicowane podejście do tej kwestii. Nie będę zamieszczał swojego stanowiska w tej sprawie aby nie było potem pretensji ;)

Metoda rootowania przeznaczona dla posiadaczy 100% stockowych romów, którzy potrzebują wyłącznie roota i nie chcą się z powodu roota przesiadać na custom ROM'y. Po zrootowaniu pozostaje nam oryginalne, stockowe recovery Samsunga. Nie tracimy żadnych ustawień, aplikacji, danych itp. To najmniej "inwazyjna" metoda rootowania :)

Instrukcja rootowania:

1. Pobierz program Odin, np STĄD.

2. Pobierz paczkę rootującą dla N9005 z #3 ORYGINALNEGO WĄTKU XDA (zwróć uwagę na wersję Androida dla której jest przeznaczona).

3. Uruchom program Odin i załaduj pobrany plik *.tar.md5 przyciskiem AP. Pozostałe opcje - domyślne. Screen poglądowy: post-155931-14255743058144_thumb.jpg

4. Uruchom telefon w Download Mode - włącz go kombinacją klawiszy Vol_down+Home+Power, następnie podłącz go do komputera za pomocą kabla USB i potwierdź chęć flashowania naciskając Vol_up (powinien się pojawić komunikat "Added" w polu "Message").

5. Naciśnij "Start" i poczekaj cierpliwie na zakończenie procesu (z którym wiążą się kontrolowane restarty urządzenia)

6. GOTOWE :)

Jeśli ten poradnik okazał się dla Ciebie przydatny - możesz to okazać stawiając piwo :piwo:

Edytowane przez camdell
    Dodano prefix
    • Lubię to! 12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piwko poszlo ale mi nie pomogło bo dziś rano zrobiłem roota ale czegoś takiego szukałem od kilku dni :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nuanda

Chyba nie było tego :) tematu

Bo temat z Jelly bean przyklejony... powinien nosić tytuł, że jest dla Jelly skoro autor go nie aktualizuje

Broń boże nie naciskam na nic, ale już przynajmniej kilku osobom podawałem linki pod kit kat

Piwko dla autora ale jak masz możliwość to sprawdź czy cf auto root najnowszy nadaje się uniwersalnie dla jell bean i kit kat ?

Skoro bootloadera nie da się obniżyć to skąd user ma to wiedzieć ...? Jak to sprawdzić ?

Chyba że trafiłeś gdzieś to info a ja przegapiłem ;/ i moje pytanie jest nie na miejscu ... ale taka informacja jest moim zdaniem ważna ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

@up

Nie mam możliwości sprawdzenia na JB bo na obu telefonach mam już KK. Na KK dział jak należy :) Zresztą - Note 3 z JB są jak dinozaury na początku epoki lodowcowej - jeszcze żyją ale ich dni są policzone :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nuanda

He he

Może i są dinozaury.... ale są... Czyli jest problem ... przy rootowaniu

lepiej zalecać aktualizacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

@up

Aktualizacja nie jest konieczna do rootowania :) Autor umieścił również wersję dla JB:

[...]

- SM-N9005 (International Qualcomm): CF-Auto-Root-hlte-hltexx-smn9005.zip

(only works on 4.4 bootloaders, if you're still on 4.3 use the old version which you can find here: http://d-h.st/J32)

[...]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nuanda

Up

Ale ja o tym bardzo dobrze wiem i ten post powyżej to świetne streszczenie całego pierwszego postu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jest metoda naknox 0x0 pod 4.4 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mika34

Niczego nie usuwa tak? wszystko pozostaje bez zmian?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nuanda

Up

Tak, oprócz knox 0x1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi