Skocz do zawartości
hubertus323f

ROM - CoolICSv18 vs Miui v4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Który z tych romów lepszy? Zależy mi głównie na szybkości działania oraz szerokiej modyfikacji :)

(Oba mają takie same częstotliwośći GPU 2D/3D a CPU i tak będę podkręcał, chyba że będzie ok)

ew. Podajcie jakiś inny rom z działającym wszystkim (wiem, że w miuiv4 nie działa 4G - u mnie i tak takiego zasięgu nie wyłapie xD)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jakub0

Chyba musisz zdecydować, czy wolisz sense lub miui. Oba romy są dobre, ale dla mnie cool wygrywa

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra. Wczoraj dostałem o 15:xx fona, miałem kare (szkoła ^^) o 17:30 go dorwałem :D odblokowałem bootloadera przez HTCdev, wgrałem Miui v4 a dziś zrobiłem S-OFF za pomocą tego narzędzia dla HBOOT 1.53.0007 (teraz mam końcówkę 7777)... Kernel Coll mi nie działa :( A dokładniej to nie działa WIFI i cały telefon zamula z zpodkrecania nic... przywróciłem z Backup'a patrze kernele Yody... Ale nie za bardzo wiem jak je zainstalować :/ pomożesz? zip pobrany z tematu na xda mi nie działa (w nim jest meta-inf oraz kernels) :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jakub0

Ale co, kernel? Wrzuć spakowany zip na kartę. Wejdź do recovery. Nie wiem jakie masz ext4 lub CWM ale to bez różnicy. Choose zip form sdcard i wybierasz kernel. Tak jakbyś rom instalował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałoby się. Kernel Yody " Instalation abored", CoolZ instaluje się, brak efektów + wifi nie działa, ReMiX czy jakoś tak - Instaluje się i błąd przy /tmp/newboot.img -.- Teraz zobacze czy da coś wyciągnięcie boot.img z CoolICS i wgranie go przez fastboota :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jakub0

Mam to samo z kernelami yody, po prostu nie chcą się wgrać. Sam nie wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może masz jakiś sposób? Mój kernel to: 3.0.16 (wersja) i żaden instalowany z recovery nie chce działać :/ CZytałem coś, że najpierw się wgrywa kernel, potem rom O.o prawda to na S-OFF?

---------- Post added at 21:30 ---------- Previous post was at 21:19 ----------

PRzeczytałem, że chodzi o zablokowany boot.img (mam oryginalny + miui v4) i aby coś wgrać należy najpierw wgrać odblokowany ORYGINALNY boot.img... Ale nie wiem skąd taki pobrać... :/ Ale chyba mama pomysł. Zobaczę jeszcze kernel z CoolICS (boot.img) potem zainstaluje NA TO MIUI a następtnie wgram CoolZ instalatorem aroma z poziomu recovery

---------- Post added at 21:47 ---------- Previous post was at 21:30 ----------

Coś znalazłem. Wgram boot.img z CoolICS a nasteptnie fix wifi (sterownik) zobacze czy działa bo sam boot.img działa wszystko nie licząc właśnie wifi :/

Edit: Dawno te posty pisałem :D Pomogła jakaś apka z xda do flashowania kerneli ;)

Edytowane przez hubertus323f

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi