Skocz do zawartości
Agatka

Soft przez Odin: P1000XWJJ + ROOT + Overcome ROM 1.4.1 + Kernel 2.1.1 + SWAP + OC

Rekomendowane odpowiedzi

mircal

Czy wykonanie tylko fazy pierwszej oznacza, że wgrywam sobie ROM niebrandowany zamiast tego od Ery i dzięki temu KIES będzie mi aktualizował jako taba niebrandowanego?

Nie szczególnie mam chęci do wgrywania jakiś gotowanych ROM'ów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Wrzuć sobie jakiś ostatni room Samsunga np. XWJMK bo to wszystko to już dość stare jest. Do tego jakiś dobry kernel i będziesz miał spokój. Tylko najpierw sprawdź czy nie masz blokady botloadera. Ja mam swojego taba z sieci Euro i nie mogłem zrobić roota. Nie mam za dużo czasu teraz żeby Ci to dokladnie wytlumaczyć ale wszystko jest na forum Xda.Jak nie znajdziesz to dopiero późnym wieczorem będę miał chwilę czasu. I nie przejmuj się za bardzo bo nie tak prosto jest go uwalić. Naładuj na wszelki wypadek tylko baterię na max najpierw zrób roota i potem backup tego co masz i możesz już kombinować jak tylko chcesz :) Kies Ci nie znajdzie uaktalnień bo będziesz miał najnowszy room. Roomy i wszystko inne prócz kereli masz na News - www.SamFirmware.com

Pisane na szybko z taba i trochę chaotycznie to wygląda. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mircal

Jeszcze czekam na odpowiedź serwisu, w innym temacie pisałem, jak mnie oleją (a tego się spodziewam) to się będę musiał sam pobawić. W każdym razie chodzi mi o ROM Samsunga niebrandowany, bo obecnie mam ten od Ery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Soft, który Ci podałem w poprzednim poście jest oryginalnym softem Samsunga i oczywiście niebrandowanym.Nic nie ryzykujesz wgrywając go. Tylko najpierw roota i bacup Twojego softu abyś go mógl zachować w razie problemów z np. gwarancją. Potem wgrywasz inny soft z fajnym kernelem i masz naprawdę ładnie pracujące urządzenie. Kiedyś jak kupiłem SGSa też myślałem tak jak Ty lecz szybko mi przeszło. Tyle, że w servisie w Katowicach powiedzieli iż bez problemu odpłatnie mi wydają najnowszy soft na brandowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w jaki sposob moge zrobic backup roomu? Jako ze telefon zostal kupiony w Danii, nie znajde na forum swojego roomu. A nie chce stracic gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Jeśli masz niebrandowany soft to nie ma problemu abyś w razie potrzeby znalazł każdy jaki potrzebujesz. Jeżeli chcesz jednak koniecznie mieć backup obecnego systemu to możesz zrobić tak jak ja robiłem sam podczas zmiany softu. Nie sprawdziłem niestety czy nie będę miał problemów i od razu wziąłem się za wgrywanie CWM co objawiło się wywaleniem błędów pod koniec wyrywania. I tak zawsze bez względu na wersję roomu. Ratunkiem było zrobienie roota przy pomocy [APP]SuperOneClick v1.9.1 (Root, Unroot, Enable Non-Market App) - xda-developers a potem wygranie już innego kernela z możliwością zrobienia backupu z poziomu recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

jestem nowy i raczej zielony w temacie wgrywania romów i kerneli jednak duży natłok informacji w google trochę wprawił mnie w zamęt.

Po kolei: posiadam galaxy tab, froyo.xwjmi kernel 2.6.32.9, update zrobiony przez kies.

Ponieważ moim zdaniem bateria dość szybko się rozładowuje (około 1 dzień pracy), chciałem wgrać speedmod kernel.

I teraz kilka pytań: czy poradnik na tym forum http://forum.android.com.pl/f259/soft-przez-odin-p1000xwjj-root-overcome-rom-1-4-1-kernel-2-1-1-swap-oc-60269/ jest poprawny i czy wgrywa kernel speedmoda czy inny?

Czy speedmod jest tylko do SGS czy SGT też?

Gdzie znaleźć jakiś taki tutorial krok po kroku łopatologicznie ze sprawdzeniem czy mój tab nie ma zablokowanego bootloadera itp.?

Proszę o nie odpisywanie w stylu użyj szukaj bo szukałem i nie znalazłem żadnej informacji na moje pytania.

Z góry dziękuje za pomoc.

ps

może ktoś bystry w temacie pomógłby mi to zrobić przez gg/skype?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz naGalaxy Tab Android Development - xda-developers. Tutaj chyba mało kto zagląda. Nie sprawdzaj czy masz zablokowanego tylko od razu zrób roota za pomocą programu do którego linka podałem post wyżej. Wtedy masz roota i ew. już odblokowanego gdyby miał blokadę. I już możesz wgrać inny rom, lub tylko kernel. Ze względu na możliwości OC osobiście wrzuciłem kernel Overcome 2.1.6. Room mam oryginalny XWJMK. Do tego zainstaluj Titanium Backup żebyś podczas zabawy z roomami nie musiał ciągle instalować od nowa swoich programów. Backup całości tzn roomu i programów wrazz ustawieniami robisz już z poziomu nowego kernela. Kernele do SGSa i Taba to calkiem inne softy. Więc jeszcze raz:root z linka wyżej, kernel i room z XDA ew sam kernel a room z SamFirmware.com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super i o taką konkretną odpowiedź mi chodziło. Masz już roota za pomocą super one clik. Teraz: który jest dobry kernel tak żeby wydłużyć czas pracy na baterii? SpeedMod? Ma ktoś może go u siebie i może podać opinie i link do niego?

Z góry dziękuje,

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Tak jak pisałem ja mam Overcome i jestem zadowolony. Zero jakichkolwiek problemów a ponieważ dużo słucham audiobooków i czytam ebboków w nocy dla oszczędności baterii ustawiam go na 800 a nawet 600 Mhz. Ogólnie kernel bardzo stabilny a innych nie testowałem bo mi się nie chce jakoś.:) Wrzuciłem też swego czasu room Overcome lecz nie mogłem się zalogować na nim do sieci wi-fi i go wywaliłem. Może kiedyś znów spróbuje z jakąś nową wersją. Jak masz czas to wrzuć sam kernel zrób backup z poziomu recovery i wrzuć jego room. W razie problemów wrzucisz jeszcze raz poprzedni room i kernel a potem recovery i marsz dokładnie to co wcześniej z wszystkimi ustawieniami i ikonami na ekranach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi