Skocz do zawartości
Agatka

Soft przez Odin: P1000XWJJ + ROOT + Overcome ROM 1.4.1 + Kernel 2.1.1 + SWAP + OC

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

dobra i mam problem. mam juz roota. wzialem sie za wgranie odinem kernela overcome. wlaczylem odin, wskazalem pda na kernel, tab w trybie download poprawnie polaczony, nacisnalem start i kernel fail. teraz przy probie uruchomienia taba taki rysunek komputera i taba na ekranie. i co dalej? co zle? jak naprawic? moze moge liczyc na pomoc na gg? tel ewentualnie?

edit

nieaktualne, w odinie zaladowalem PIT i tab ożył. co to był za błąd?

edit2

zainstalowalem bootloader patch który sprawdził iz moj bootloader jest zablokowany (mimo ze uzylem superoneclick i mam SU).

Edytowane przez bartekszymanski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Nie wyznaje się na tyle na tej technice ale rozumiem, że pomimo tego co mówi program bootloader jest w pełni funkcjonalny ? Pewnie u mnie jest typ samo co u Ciebie i aż sprawdzę kiedyś z ciekawości. Niestety Samsung próbuje na siłę nas uszczęśliwić blokadami .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jest należy pobrać bootloader pacht i po prostu og odblokowac bo TABY maja zablokowane wgrywanie "nie swoich " romów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety nie polecam używania bootloader patch, u mnie spowodował pojawienie się pionowych pasków podczas bootowania i żeby naprawić musiałem ponownie flashować JQ1.

Poza tym rom JQ1 jest odblokowany w sensie pozwala wgrać inny kernel i inny rom więc po wgraniu JQ1 wystarczy wgrać kernel CF root 3.3 a potem jak ktoś sobie życzy overcome.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jest jq1 nie ma zablokowanego bootloadera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Z tym bootloader patch to jest w ogóle dziwna sprawa. Na JQ1 przechodziłem z JMK zrobionym fajnie pod siebie. Kernel Overcome, podkręcony, szybki, stabilny itp :) Po pierwszej nocy na JQ1 diabli mnie brali przez świecące prosto w oczy przyciski i postanowiłem wrócić na JMK. No i doopa. Nic nie pomagały wipy, powroty do ustawień fabrycznych itp. Room JMK jak i np. JJ4 sobie spokojnie mogłem zainstalować, zrobić root OneClikiem i wrzucić bootloader patch. Tyle że dalej miałem blokadę i nie było szans na żaden inny kernel. Męczyłem się parę godzin z różnymi kombinacjami, aż stwierdziłem że szkoda życia i wrzuciłem ponownie JQ1. Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało a backupu JMK nie miałem, bo przez niedoczytanie o flashowaniu Overcome i niepotrzebny pośpiech nie zrobiłem po raz pierwszy kopii na microSD. Zresztą JQ1 jest na tyle przyjemny, że już nie żałuję a i pewnie niedługo nowe kernele się pojawią :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

można poprawić linki bo zaden nie działa ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super. Wreszcie jakaś instrukcja dla zielonych, jak to wszystko zainstalować. Ale czym to się różni od oficjalnego tutka ze strony Overcome The Guide | ? Zauważyłem, że na Overcome jest to opisane bardziej user friendly (wystarczy znać podstawy angielskiego).

Wszystkie porady odnośnie Androida na tej stronie są strasznie zagmatwane. Dla kontrastu podam przykład, że np. by wgrać modowany soft do iOSa, to wystarczy ściągnąć dwa pliki i naciskać next. A iOS to system zamknięty...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołączam się do prośby o aktualizacje linków.

Po zmianie oprogramowania forum przestały działać i prowadzą donikąd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do p1010 nie będzie pasować tak? Coś więcej znajdę do p1010 niż 2.2 froyo? Root p1010 odbywa się tak samo jak p1000?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi