Skocz do zawartości
Konrad Radek

Nagłe rozładowywanie baterii w HTC Sensation XL.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam Was użytkownicy. Od jakiegoś czasu mam problem z energią w moim HTC Sensation XL. Telefon trzyma mi średnio dzień przy lekko podświetlonym ekranie. Nie używam go cały czas tylko sporadycznie, nie posiadam na nim śmieciowych aplikacji jedynie to co potrzebuję. I tutaj nasuwa się problem. Gdy telefon naładuję do 100 % (nie ładuję go w nocy ponieważ ładowanie trwa średnio 4h, a ogólnie dbam o baterię i nie chcę go przeładować) poziom baterii po 3 godzinach nieużywania telefonu do niczego (leży z wyłączonym ekranem) spada mi do 89%. W opcjach zasilania jest coś co mnie bardzo dziwi. Komórka w trybie gotowości 25%, telefon nieaktywny 36%. Nie wiem dlaczego to zużycie jest tak duże przez nieaktywny telefon. Nie wiem również jak temu zaradzić. Czy wymiana baterii pomoże? Dodam jeszcze, że telefon kupiłem używany, jednak był on używany przez sprzedającego sporadycznie. Czy problem tkwi w samej baterii czy też w oprogramowaniu? Pobrałem aplikację Battery Doctor i sprawdziłem co najbardziej zżera mi baterię. Wyskoczyło, że najwięcej pociąga Google+, Sklep Play, YouTube. Nie wiem co jest grane. Liczę na waszą pomoc i wszelkie rady. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez Konrad Radek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak naprawdę to temat powinien się znaleźć w dziale HTC, z odnośnikiem Sensation XL. Druga sprawa - jeśli od kogoś kupujesz telefon, zrób czyszczenie systemu do ustawień fabrycznych aby pozbyć się przypadkowych śmieci po poprzednim użytkowniku. Trzeci punkt - bateria pewnie od nowości ? Ja bym zainwestował w nową, tak dla zasady a tą używał w trybie awaryjnym. Czwarty punkt - są sposoby aby zamrozić lub wyłączyć trwale aplikacje których się nie używa, a więc - przeglądaj forum, czytaj, ucz się bo bez tego nic się samo nie zrobi. Powodzenia !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

Dodam tylko że jeśli bateria zalicza samoczynny zjazd to duża szansa że jest już w stanie agonalnym :)

Poza tym stan bezczynności to chyba coś jak podobnie nazywający się proces w Windows, po prostu gdy nie używasz telefonu to coś wyświetlić musi a nie wyświetli przecież ekranu no nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam za złe umieszczenie tematu. Dzisiaj ładowałem telefon i nadal to samo. W przyszłym tygodniu wymieniam baterię na nową. Co do samego telefonu, jeśli mnie pamięć nie myli to był po hard resecie przeprowadzonym przez sprzedającego. Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie to proszę o rady :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

A ja mam pytanie jak się teraz telefon spisuje, po wymianie baterii na nową? ;)

Też mam od jakiegoś czasu problem z trzymaniem energii w moim XL'u i przymierzam się do zakupy nowej. W sumie zastanawiam się czy inne modele baterii (np. z Sensation XE, bo jak wiemy ma nieco większą pojemność) są kompatybilne? Może ktoś jest natomiast w stanie polecić dobre zamienniki, czy lepiej w tzw. chinole się nie bawić i zainwestować w nową oryginalną sztukę?

Edytowane przez amadeusz54

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

Lepiej inwestować w nową oryginalną ile by nie kosztowała. Na dłuższą metę każdy zamiennik a tym bardziej podróbka będzie gorsza. Po prostu szybciej się zużywają i trzeba wymieniać częściej. Chyba że myślisz o powiększonej to czasami warto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi