Skocz do zawartości
pazday

Program do rozpoznawania gatunków muzyki oraz dot. FLAC

Rekomendowane odpowiedzi

pazday

Witam.

1.Temat nie jest związany z telefonami, lecz z internetem/komputerem. Czy jest jakiś program do rozpoznawania GATUNKÓW muzyki ? Powtarzam: Gatunków, nie samej muzyki. Np. takie coś, że kopiuję link utworu (np. z youtube) wciskam załóżmy "OK" i wyświetla mi gatunek muzyki. Albo czy jest jakaś strona, na której jak wpiszę tytuł utworu do wyświetli mi gatunek ?

Czy istnieją takie lub podobne programy/storny/sposoby ?

2. Jak skonwertować muzykę na FLAC, bez żadnej straty dźwięku (ale NIE z mp3, ani innego stratnego formatu)? Czy jedynym sposobem jest kupienie płyty i zripowanie na komputer (bez strat), czy można to jakoś internetowo zrobić?

Edytowane przez pazday

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Melfi

Odpowiem tylko na pierwsze bo nie znam odpowiedzi na drugie :P, możesz skorzystać z czegoś takiego jak lastfm.pl . Zawiera bazę wykonawców wraz z m.in. tagami/gatunkami danej kapeli. Ale to tylko ułamek możliwości. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Więc jeśli nie znasz to warto się zapoznać. Pzdr ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

drugie - zeby był sens tworzenia flaca musisz miec format wyzszy - czyli audiocd, audiohd... czyli płyty (bądź ich obrazy .iso)

w innym przypadku wiadomo - nie ma sensu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz też spróbować iTunes do sprawdzenia gatunku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pazday
    drugie - zeby był sens tworzenia flaca musisz miec format wyzszy - czyli audiocd, audiohd... czyli płyty (bądź ich obrazy .iso)

w innym przypadku wiadomo - nie ma sensu

No to lipa, bo nie mam ulubionego artysty, słucham wszystkiego, więc dla każdego utworu musiałbym wydać 20-30 zł na płytę. Szkoda kasy :P

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dybuk

Co do programu rozpoznajacego gatunek muzyki to sie jeszcze nie spotkalem. Ale tak szczerze mowiac dla mnie takie cos jest bez sensu. Wielu piosenek nie da sie zaszufladkowac do jakiegos konkretnego gatunku czy miesza sie ich wiele. Nic nie zastapi twojego ucha/gustu co najwyzej konto na lastfm moze pomoc w znajdywaniu podobnych piosenek/wykonawcow ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nkt

przecież Shazam jak rozpozna piosenkę to jest gatunek. SoundHound również :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Suchy
    No to lipa, bo nie mam ulubionego artysty, słucham wszystkiego, więc dla każdego utworu musiałbym wydać 20-30 zł na płytę. Szkoda kasy :P

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Skoro chciałeś zamieniać stratną kompresję na bezstratną to niespecjalnie bym się zdziwił gdybyś po pracy próbował w piwnicy zamieniać rtęć w złoto.;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k0v4l

Pytanie 1 - google

Sent from HAL-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.