Skocz do zawartości
tomek242

Co zrobić żeby podlączych pamięć USB?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ponieważ tablet dopiero do mnie jedzie, chciałbym się już przygotować. Czy możecie polecić, którąś z przejsciówek na allegro? Są tam w cenie od 2 zl do około 100 zł, czym one się różnią? Czy potrzebna jest jakaś aplikacja żeby po podłączeniu pamięci USB wyświetlić jego zawartość?

To mój pierwszy tablet i z tąd może takie "lajkonikowe" pytania:).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kup ktoras za 5zł i bedzie cykac, mam sprawdzone i dziala.

Edytowane przez emilemil

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozwole sobie odswiezyc temat. Ja na kablu za 5 zl sie zawiodlem. Dzialal 2 dni. Mam tez pytanie-chcialbym podpiac dysk twardy. Niestety po podlaczeniu dotyk dziala bardzo niedokladnie. Uruchamia sie cos innego niz klikam. Nie da sie tez dostac do zawartosci dysku...dodam ze na lg g2 wszystko dziala wiec problem lezy w tabie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Statom

cegla66, czy podłączasz dysk, który jest zasilany tylko z USB?

Jeśli tak to widocznie port w tablecie 'nie wydala prądowo' (nie potrafi zasilić go odpowiednio dużym prądem).

Jeśli dodatkowo słychać, iż dysk się rozpędza i zwalnia to jest to na 100% przyczyną... wtedy pomoże jakiś dodatkowy zasilacz z separacją urządzeń... ew. problemem może być jakiś nieobsługiwany format plików podłączanego dysku.

Pozdrawiam

Tomek

wysłane z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Miły

Z doświadczenia wiem, iż żaden tablet nie wyrobi napięcia, aby ruszył HDD bez dodatkowego zasilania... Przejściówki są dobre ale do pendrive... Dysk musi mieć osobne zasilanie dołożone...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

jak kabel jest za 5 zł to i materiał jest zły i nie ma co wymagać normalnego działania ... normą są sprawdzone za ok 10-15 zł .. wyższe ceny to już tylko bajer firmowy jak np samsung (ok 35 zł)

@Miy

niekoniecznie masz rację bo to od softu zależy jakiego ma zarządcę energii i albo hula choć szybko wcina baterię, albo się zacina ... inna sprawa że niektóre dyski mają takie zapotrzebowanie że nie nadają się do takich rozwiązań, no i jeszcze pozostaje obudowa dysku i jej elektronika ... z mojego doświadczenia wynika że nowsze obudowy jakoś lepiej radzą sobie z obsługą dysków... a na koniec to dysk nie może być za szybki bo te mają większe zapotrzebowanie na prąd ... tak 5400 obrotów wystarczy by to normalnie chodziło ... sam używam do takich spraw ostatniej 700 setki WD z serii Blue 5.400 i działa bez zacięć ... jak podłączam Seagate'a 7200 albo WD 7200 z serii Black to też są problemy choć przy WD mniejsze

Edytowane przez czadar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi