Skocz do zawartości
neon`

Jak obsłużyć i2c

Rekomendowane odpowiedzi

neon`

Witam

Potrzebuję napisać program obsługujący protokół i2c w java/Eclipse. Dla przykładu chcę podpiąć chociażby układ pcf8574 (porty I/O).

Jest dostępny kernel pod tym linkiem: https://github.com/rgv151/htc-dream-android-kernel/blob/master/drivers/i2c/chips/pcf8574.c

Czy jest w ogóle taka możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    esh0

Jeśli chcesz to podłączać pod gotowe urządzenie z Andkiem >4 to możesz zastosować Android Open Accessory i kostkę FT311D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neon`

Pomysł ciekawy, ale chciałbym to zrobić pomijając jakieś gotowe kity. W tablecie mam dostęp to i2c co daje duże możliwości. Pytanie zasadnicze jak to obsłużyć.

Znalazłem przykładowego linka z programem, ale nie wiem jak dodać bibliotekę napisaną w c++ do projektu w eclipse.

Android下Java通过JNI访问硬件 - yanjiashang的专栏 - 博客频道 - CSDN.NET

Edytowane przez kamil0407
    nie cytujemy poprzedniego postu w całosci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cubaza

Ja mam jakieś tam doświadczenie, ale z elektroniki a nie przez Androida. A o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neon`

z elektroniki to też mam, chodzi o to żeby całość zgrać. Nie mam zamiaru robić z tego "doktoratu". Dlatego szukam kogoś kto w jakiejś część ugryzł temat.

Obecnie już zmontowałem całość z układem pcf8574 na płytce uniwersalnej. Nie mogę znaleźć jednoznacznego przekładowego programu, który by bezpośrednio obsługiwał transmisję i2c. Albo są w oparciu o port USB, albo jakiś KIT. Owszem jest masę bibliotek służących do obsługi i2c, ale nie ma przykładów zastosowania w oparciu o JAVA/eclipse.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neon`

Niestety z FT311D są problemy przy androidzie >4.1.

A więc skupiłem się na bezpośrednim podpięciu pod port i2c.

W jaki sposób najprościej dodać clase napisaną w c++ do projektu java w eclipse?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neon`

Udało mi się obsłużyć i2c, jednak mam z nim małe problemy.

Obsłużyłem bezproblemowo układ PCF8574 i zabrałem się do obsługi 4 kanałowego procesora dźwięku TDA7313 i działa wszystko bez zarzutu oprócz regulacji głośności dźwięku. Wszystkie komendy są wysyłane prawidłowo i nie są zgłaszane żadne błędy, a regulacji jak nie było tak niema. Myślę, że jest to związane z bitem kontroli ACK. Ktoś może wie jak go prawidłowo obsłużyć?

Poniżej fragment mojego kodu w c++:

res = ioctl(fileHander, I2C_SLAVE, slaveAddr);
         if (res != 0) {
             LOGE("I2C: Can't set slave address, res=%d ", res);
             goto err2;
         }
         if ((j = write(fileHander, bufByte, len + 1)) != len + 1) {
           LOGE("write fail in i2c");
           goto err2;
       }

---------- Post dołączono o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Po wielkich trudach doszedłem jaki jest problem. Przy wysyłaniu zmiennej int w postaci Decymalnej np 10, wysyła przetwarza mi to na postać binarna 1010 zamiast 00001010.

Próbuje to poprawić za pomocą: int sets= Integer.toBinaryString(zmienna); ale zgłasza błąd, że nie może przekształcić typu string w typ int. Potrzebuję zapisać zmienną w postać np int sets= 00001010.

Ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Mam pewien temat odnośnie sterowania procesorem dźwięku z poziomu androida przez i2c

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3489176&highlight=

Czy jest kolega w stanie pomóc w tym temacie bo jak na razie  nie ma za bardzo na kogo liczyć na elce.

Dzięki za ewentualne podjęcie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi