Skocz do zawartości
kamik

Zmiana romu dla początkującego

Rekomendowane odpowiedzi

kamik

Witam.

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Desire Z. Przesiadłem się z Milestone, więc jakieś tam pojęcie o andku mam.

Jednak z tego co mi wiadomo to na każdym sprzęcie sprawa zmiany romu wygląda inaczej. Dlatego nurtuje mnie takie pytanie: Czy po zmianie na jakiś custom rom jest możliwość spowrotem wgrania stockowego na wypadek przymusu oddania fona na gwarancji? Lub może jest możliwość zrobienia nandroid backup za pomocą jakiegoś open recovery? Jeżeli ktoś ma odnośnik do jakiegoś dobrze opisanego poradnikka wgrywania romu, to byłbym wdzięczny :)

I ostatnia rzecz. Jaki rom polecacie? Najlepiej 2.3, niezasyfiony różnymi niepotrzebnymi pierdołami jak stockowy, szczerze mówiąc na htc sense też mi nie zależy więc może być bez.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mihao

Jeżeli nie zrobisz z tel cegły i będzie się dało wgrać oryginalny rom to możesz oddać na gwarancje. A co do romu to popatrz sobie na cyanogena lub przeportowanego 2.3.1 z nowych S-ek na DZ i tutaj jest HTC sense w wersji 2.1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    faka
    A co do romu to popatrz sobie na cyanogena lub przeportowanego 2.3.1 z nowych S-ek na DZ

Albo zobacz nie-portowane ROMy, tylko dedykowane dla DZ :)

Tematy w dziale z ROMami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kamik

Jeszcze kilka pytan odnosnie cyana 7 mam. Czy kernel ma podkrecony procesor? Jak tak to czy da sie spokojnie ustawic jakas wartosc pomiedzy 1000-800 za pomoca set cpu? Jak wyglada ustawienie napiecia procesora? I ostatnie pytanie. jaka jest aplikacja aparatu na tym romie? Ta sama co na stockowym czy ta prosta typowa dla androida?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Procek ustawiasz w opcjach Cyjana, minimalną i maxymalną wartośc. Tutaj ustawisz wg. własnych upodobań.

2. Aplikacja aparatu jest inna nieco niz, na Adnku 2.2. Nie jest najgorsza, ja używam czasem jej, a czasem camery360.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Budniu

Nie będę tworzył nowego wątku, więc zapytam tutaj:

Zasadniczo nie padła odpowiedź na pytanie autora wątku tzn. jak zmienic ROM. Odpowiedzieliście jedynie wymijając, że JEŻELI nie zrobi cegły i da się wgrać oryginalny ROM to ma gwarancję dalej. Ponawiam pytania:

1. Jak wgrać customROM ?

2. Jak wrócić do stockROM-u ?

3. Przy okazji jak "odrootować" telefon i usunąć s-off ?

Jeżeli było - nie bijcie tylko podajcie linę. Szukałem i w dziale DZ i DHD - nie znalazłem wątku odpowiadającego na te pytania. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    faka
    3. Przy okazji jak "odrootować" telefon i usunąć s-off ?

Wgraj ROM bezpośrednio z OTA :)

Linki u nas w dziale z ROMami, jak i na XDA. Do wyboru do koloru.

---------- Post dołączono o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

1. Jak wgrać customROM ?

Normalnie, zwyczajnie, np. poprzez ROM Managera. Albo bezpośrednio z poziomu recovery.

2. Jak wrócić do stockROM-u ?

Po prostu wgrać stockowy ROM.

Sorry...ale poziom pytań jest tak niski że.....chyba sobie jaja robisz - prawda?

Pozostań lepiej na defaultowym systemie i nie bierz się za customy bo możesz wyrządzić sobie krzywdę ;)

No ofence :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Budniu

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, a pytanie wynikało tylko i wyłącznie z tego, że nigdzie nikt nie napisał wprost. Jeszcze raz dziękuję i zrozum mnie proszę, na Andka przesiadłem się na dobre trzy dni temu, dotychczas parę lat gotowania na WM (Omnia Pro, Leo, Rhodium, jak chcesz to sprawdź w wpisując w googlach "omnia pro budniu" lub "leo budniu") przyzwyczaiłem się, że o takich rzeczach pisało się w tutkach o ominięciu/złamaniu CID-a tzn. wgrywaniu HSPL tzn. jezeli była taka mozliwość jak powrócić do gwarancji i oryginału. Dotychczas styczność z Andkiem miałem przez tydzień, kiedy Cotula wypuścił wersję nand na HD2, ale wgrywanie przez MAGLDR to zupełnie inna bajka. Jeszcze raz dziękuję i piffffko oczywiście poszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat robienie update przez OTA jak sie ma S-off i zmieniony rom to proszenie sie o problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Budniu

Hmmm no to jak ? Właśnie dlatego pytałem i wychodzi na to, że moje obawy i pytania nie były takie bez sensu. Czyli przez OTA nie, a czy przez RUU ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi