Skocz do zawartości
Statom

Jak przenieść dane z pamięci wewnętrznej i co to jest ta pamięć?

Rekomendowane odpowiedzi

Statom

Cześć :)

Jako, że to mój post na forum to na wstępie chciałbym się przywitać.

Teraz do sedna - przeglądając telefon są widoczne 4 różne pamięci (System ROM 722MB, Pamięć tel. 1,05GB i 2 karty SD - jedna zewnętrzna 15,7GB, druga pamięć wewnętrzna tel. 1,87GB). Aplikacje poprzenosiłem sobie na zewnętrzną SD, natomiast niektóre z nich korzystają z pamięci tel. na przechowywanie danych, co skutkuje zapełnianiem tej. drugiej pamięci (Pamięć tel.)...

Już na wstępie niewiele ponad połowa tej pamięci (wolne 445 MB na 1,05 GB) jest zajęta... przy jej zapełnianiu Clean Master zaczyna protestować, generując raporty...

Pytanie zasadnicze, czy da się zmienić lokalizację dla przechowywanych danych, czym skutkuje zapełnienie tej pamięci i wreszcie - czym jest ta pamięć, czy to jest część wewnętrznej pamięci telefonu, która ma 4 GB?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Tomek

Edytowane przez Statom
    zmiana tytułu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

Cześć.

Ustawienia systemu-pamięć. Tu możesz zmienić domyślną lokalizację instalowania aplikacji.

-programy- tutaj, już zainstalowane aplikacje możesz przenosić na pamięć zewnętrzną. Klikasz nazwę programu, który chcesz przenieść i w informacjach o nim powinna być dostępna taka możliwość.

Titanium Backup też ma możliwość przenoszenia między pamięciami.

Jest ona częścią ze wspomnianych przez Ciebie 4GB pamięci. Mając root, posiadasz prawo do kontroli nad każdą pamięcią urządzenia.

Możesz również, korzystając z odpowiedniego narzędzia (Repartition Tool), zmienić pamięć sd na np.0,7GB a pamięć wewnętrzną na 2,2GB. Domyślne, 1GB, może się okazać za mało, gry i nawigacje potrafią dużo zajmować.

Co to znaczy, że Clean zaczyna protestować?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Statom

Barbar, dzięki za odzew...

Wszystkie aplikacje, które było można już sobie poprzenosiłem na SD, ale niektóre z nich ciągle używają pamięci tel. do przechowywania danych (chociaż większość używa do tego celu SD)... np. chwila grania w AngryBirds powoduje, że te potrafią w tej pamięci zająć ponad 300MB (inne aplikacje i programy, aż takiego problemu nie robią) i niestety po jej wyłączeniu miejsce nie jest zwalniane automatycznie, tylko muszę to zrobić ręcznie (wyczyścić dane aplikacji - mimo tego informacje o postępie w grze nie są tracone)...

Zastanawiam się czy instalacja jakiejś apki, gdzie już na etapie instalacji można by wybierać pamięć nie pomogłoby - być może aplikacja pamięta oryginalną ścieżkę instalacji i tam tworzy sobie tymczasowe dane (tak sobie gdybam, bo mimo iż z wykształcenia i wykonywanego zawodu jestem informatykiem/administratorem systemów to dopiero teraz stawiam pierwsze kroki w Androidzie - trochę wstyd... ;) )?

Będę chyba musiał zrobić jak zaproponowałeś, bo 'wbudowaną' pamięć SD mam pustą i zupełnie jej nie używam...

Clean może nie tyle protestuje, co wysyła na ekran, aż do ręcznego oczyszczenia pamięci telefonu, komunikaty o małej ilości tej pamięci i możliwych tego konsekwencjach...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

Możesz przesuwać bezpośrednio na sd większość danych za pomocą link2sd. Poczytaj o tym programie, bo działa mniej więcej, jak to opisujesz. Warunek, to Kernel musi wspierać skrypty init.d. Program baja, używałem go na poprzednim urządzeniu. Zobacz też Directory Bind, typowo pod gry.

Tutaj używam wspomnianej już wcześniej modyfikacji:

http://www.androidjugaad.com/index.php?posts/333

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi