Skocz do zawartości
jstryjecki

Kasowanie kontaktów na telefonie, a kasowanie na koncie google.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z androidem jeszcze nie miałem do czynienia, mam pytanie, być może banalne, ale nie znalazłem w pełni satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Otóż odziedziczę po ojcu jego starego G1. Oczywiście chciałbym go w związku z tym wyczyścić z jego danych i skonfigurować pod siebie. Jednak zrobiłem próbę z fikcyjnym kontaktem zrobionym na koncie google, która mnie zaniepokoiła. Po synchronizacji kontakt pojawia się w telefonie, wtedy go kasuję i ponownie synchronizuję. Okazuje się, że kasuje się on też z konta google.

Chcę zrobić wipe, ale nie chcę przy okazji wykasować ojcu wszystkich kontaktów i danych kalendarza z konta google. Czy wipe wykasuje tylko pamięć urządzenia, czy też w jakiś magiczny sposób konto google? Na zdrowy rozum wydaje się, że tylko urządzenie, ale wolę mieć 100% pewność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcę zrobić wipe, ale nie chcę przy okazji wykasować ojcu wszystkich kontaktów i danych kalendarza z konta google. Czy wipe wykasuje tylko pamięć urządzenia, czy też w jakiś magiczny sposób konto google? Na zdrowy rozum wydaje się, że tylko urządzenie, ale wolę mieć 100% pewność.

Wipe nie wykasuje konta. Po zainstalowaniu nowej wersji Androida (bo to chyba chcesz zrobić) podasz nowe konto i wszystko "przejdzie" na Ciebie.

Dla pewności: o jakie wipe Ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedziałbym, gdybym wiedział ;). Chodzi mi o przywrócenie urządzenia do stanu fabrycznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka
    Po synchronizacji kontakt pojawia się w telefonie, wtedy go kasuję i ponownie synchronizuję. Okazuje się, że kasuje się on też z konta google.

raczej nie, z tego co wiem to tylko skasowanie logując się na skrzynkę google usuwa trwale kontakt, ale mogę sie mylić. Ale wipe nic nie usuwa z kontaktów tylko czyści system z programów i ustawień. Wszystko jest na serwerach google.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Powiedziałbym, gdybym wiedział . Chodzi mi o przywrócenie urządzenia do stanu fabrycznego.

A jeśli się boisz, to po prostu wyłącz wifi i transmisje danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm... Jak przywrócę ustawienia fabryczne i wybiorę inne konto, to kontakty i kalendarz, etc. ze starego konta znikną? Sorry za takie pytania, ale serio dopiero siadam do androida...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

nie będzie ustawień i danych, czysty system jak z fabryki (stan fabryczny też powinien coś mówić)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hmm... Jak przywrócę ustawienia fabryczne i wybiorę inne konto, to kontakty i kalendarz, etc. ze starego konta znikną? Sorry za takie pytania, ale serio dopiero siadam do androida...

Patrz post wyżej. Nic nie powinno się skasować. Dodatkowo będziesz mógł zalogować się na nowe konto i ostawić taty w spokoju.

edit: Oj, ale się uzupełniamy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi