Skocz do zawartości
kamillo1214

HSDPA 7.2 MB + Opera Mini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od początku mojego obcowania z LG Swift GT540, z racji tego, że na razie nie posiadam routera, korzystałem z HSDPA. Jak wiemy w GT540 jest HSDPA 7.2 MB. Jak się możecie domyślić, stosowałem tryb HSDPA + standardowa przeglądarka mojego LG. Byłem bardzo zafascynowany ponieważ jest to mój pierwszy smartphone. Czasem denerwowałem się, że bardziej wymagające strony, potrzebują więcej czasu do pełnego załadowania. Pewnego dnia postanowiłem zmienić przeglądarkę. Na początku zainstalowałem Skyfire ponieważ tak poradzili mi znajomi z pewnego forum o tematyce gsm. Połączenie to w ogóle nie przypadło mi do gustu, przyczyną były też ściny, które na owej przeglądarce występowały. Następnie wypróbowałem Opera Mobile, pomyślałem, że nie jest najgorzej, ale jest to coś podobnego do standardu. Z czystej ciekawości z android market, pobrałem brata czyli Opera Mini. Był to strzał w dziesiątkę! Surfowanie po internecie sprawiało mi dużą frajdę. Strony wczytywały się płynnie i szybko, szczególnie fora, które przy tematach posiadają ikony, przeważnie te same lub różne, o dziwo wczytywało się szybko i płynnie! Mam kilka uwag co do tej przeglądarki ale są to sprawy nie warte wspomnienia. Owe połączenie HSDPA 7.2 MB + Opera Mini jest genialne. Według mnie na czas braku routera, jest to rozwiązanie, które w pełni mnie satysfakcjonuje i polecam je wszystkim! Jaka jest Wasza opinia na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również korzystam z Opery Mini 6 i jestem zadowolony, szybkość ładowania stron jest rewelacyjna. Tyle że HSDPA działa u mnie prawidłowo (u innych pewnie też) dopiero od wersji softu v20c, wcześniej to lepiej było przez EDGE net przeglądać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz stworzyć temat z dyskusją ogólną na ten temat, jaka przeglądarka najlepsza do danej szybkości łącza to zmień nazwę tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jakub2

A ja korzystam z normalnej przeglądarki i wszystko tak szybko chodzi że się dziwie a YouTube jak na Neostradzie mam kartę sim Orange dużo u mnie zależy od pamięci w telefonie i jak jest dostępny 3 MB to wolniej no chyba normalne u was też tak jest ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Imago

Opera Mini jest lepsza od Opery Mobile pod względem szybkości, ale np. Operą Mini nie pobierzesz plików z takich serwerow jak rapidshare, ponieważ w Operze Mini nie działa odliczanie (czas do pobrania pliku), przez to, że Opera Mini kompresuje strony.

Sent from my GT540 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opera po ostatniej aktualizacji bardzo się wiesza. Ja np. często muszę ja reinstalowac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Imago

Która Opera Ci się zacina? Opera Mobile jest dosyć wymagającą przeglądarką, więc na naszym telefonie może się trochę ciąć. Jeśli Opera Mini Ci się tnie to radzę trochę odsmiecic telefon, bo Mini nie powinna się ciąć na żadnym telefonie.

Sent from my GT540 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi