Skocz do zawartości
Ethildan

Przesyłanie plików między telefonem a komputerem.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Już od ponad 10 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem telefonu Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 (wersja bez NFC), lecz wszystko co dobre kiedyś zawsze się musi skończyć. Od pięciu dni próbuje naprawić problem, w którym nie mogę przesłać wszystkich plików na telefon. Jedne pliki się przesyłają, drugie nie - masakra. Przy tych co się nie przesyłają mam następujący błąd:

http://i.imgur.com/t1cXakr.png

Plik muzyczny. Zostaje na telefonie, ale nie można go otworzyć, bo był błąd. Później gdy próbuję go usunąć wyskakuje:

http://i.imgur.com/6d4tX69.png

Mimo to plik się usuwa. Czynności te dzieją się przy włączeniu na telefonie pamięci masowej. KIES nie wykrywa telefonu, zaś gdy nie włączę pamięci masowej telefonu jakby nie ma. Nie ma go w menedżerze urządzenie, ale tylko wtedy kiedy mam sterowniki od samsunga zainstalowane przez Kiesa, bądź sterowniki identyczne tylko osobno do ściągnięcia. Ale podczas gdy ich nie mam (ani sterowników, ani kiesa) komputer wykrywa "MTP" mimo to nie potrafi zainstalować sterowników do niego. Próbowałem we wszystkich moich czterech portach USB 2.0, na dwóch różnych kablach - nic. Dodam, że niedawno formatowałem komputer, więc może wcześniej była rzecz, której teraz nie mam, bo chodziło normalnie ze sterownikami Samsunga bez Kiesa. Debugowanie USB wyłączone, urządzenie z automata włącza się na urządzenie multimedialne. Trochę się rozpisałem, no cóż jestem poddenerwowany. :P

//edit: źle się wyraziłem, kies wykrywa tylko nazwę telefonu i ładuje się w nieskończoność

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałeś na innym komputerze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, nie próbowałem. Najszybciej będę mógł sprawdzić dopiero jutro. Przed formatowaniem komputera działało, więc myślę, ze można coś zrobić, żeby znów działało jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zrobiłeś co przeinstalowałeś sterowniki, system. Więc pozostaje tylko na innym kompie sprawdzić, jak będzie to samo to telefon na gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie sądzę, żeby była to wina telefonu. Parę minut przed formatowaniem działało, po formatowaniu już nie. Kiesa i same sterowniki przeinstalowywałem z jakieś osiem razy, uruchamiałem komputer ponownie, w menedżerze chciałem, żeby znalazł te sterowniki sam komputer - klapa.

//edit: WTF teraz przegrywam sobie muzyczkę, jak wspomniałem wcześniej czy później miałem błąd, a teraz nic. Teraz nie ma błędów, dziwne.

//edit 18.03.2014r.: Gdy chciałem przesłać sobie plik po podłączeniu telefonu cały komputer zacinał się i dopiero odłączenie go "odlagowywało" komputer. Przejrzałem dokładnie zawartość płyt od mojego mobo i okazało się, że nie zainstalowałem sterownika do chipsetu Intela. Zainstalowałem, uruchomiłem komputer, podłączyłem telefon i nadal go nie wykrywa. Włączyłem w telefonie podłącz jako pamięć masowa, w komputerze wyświetliła mi się karta sd i wewnętrzna pamięć i normalnie przesyłam 2 gb plik. Niestworzone rzeczy się tutaj dzieją, ale ważne, że działa. :P

Do zamknięcia, dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Edytowane przez Ethildan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi