Skocz do zawartości
f_enzo

Power bank - dobry sposób na zastąpienie ładowarki podczas podróży?

Rekomendowane odpowiedzi

f_enzo

Witam,

Chciałbym sobie kupić Power Bank, czyli akumulator, który można naładować i podpiąć jako dodatkową baterię do telefonu poprzez microUSB. Czy taki sprzęt nadąża z ładowaniem telefonu? Opłaca się to kupić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nctrns

Tak, są powerbanki o pojemności ponad 10 000 mAh i z prądem ładowania 1 i 2A.

Tapatalk'd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    f_enzo

Power Bank 5000 mAh -Ładowarka Bateria Akumulator (4037586772) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Czy taki będzie odpowiedni? Jestem zdziwiony tak niską ceną.

Jeżeli nie, to ktoś może mi podrzucić link do aukcji (najlepiej z allegro) do dobrego power banka do 50zł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qriozum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

Odradzam zakup wynalazkow "za cztery zlote" oraz te z pojemnosciami > 10000 mAh, zwlaszcza za taka cene !

Battery packi z wielkimi pojemnosciami maja wlozone 2-4 akumulatorki 18650 bardzo watpliwej jakoscci. Pojemnosc bedzie daleka od deklarowanej.

M-Life kiedys testowalem. Nie jest najgorsza ale nie posiada deklarowanego pradu ladowania na wyjsciu, jednakze do naszego HO wystarczy.

Tutaj masz dzial o pack-ach

Ładowarki

Przegladajac oferty bierz pod uwage prad ladowania urzadzenia oraz battery packa - HTC One wystarczy 1A, battery packi najczesciej potrzebuja do naladowania "siebie" 1A, ale sa tez takie, ladujace sie pradem 0,5A. Przy pojemnosci 8000 mAh ladowanie takiego packa bedzie trwac ok 20 godzin ! Jezeli chcesz miec backup-a na wiecej niz jedno ladowanie musisz celowac w ok 8000 mAh i wiecej. Pamietej ze pojemnosci deklarowane nie zawieraja strat wynikajacych z przetwarzania napiecia 4,2 (li-jon battery pack) -> 5 (USB) -> 4,2 V (komorka). Tak jak producent telefonow komorkowych podaje czas czuwania w tygodniach podczas gdy telefon ledwie trzyma 1-2 dni ;)

Z ciekawszych modeli moglbym polecic Samsunga

SAMSUNG Battery Pack 9000 mAh N9005 I9505 S4 WROC (4025797229) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ten tez jest dobry - mam wersje 8000 mAh i starcza na dwa pelne naladowania i jeszcze troszke zostaje

Xtorm POWER BANK 11000mAh uniwersalny bank energii (3977818498) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

A tu dla jaj oferuja jakis kosmos 50.000 mAh :)

POWER BANK 50000mAh AKUMULATOR BATERIA ŁADOWARKA (4046082390) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Toż to prawie tyle samo ile mam w samochodzie :D

Najlepszy jest czas ladowania battery packa - 15 godz przy ladowarce 1A. Juz ta sama informacja jest mocno podejrzana. Przy takiej pojemnosci i pradzie ladowania, zalozmy ze liniowym, czas ladowania wynioslby 50 godzin a nie 15 !!

Edytowane przez baca01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem baterię przenośną do mojego HTC ONE (Colorovo PowerBox Slim 5000mAh).

Problem polega na tym że telefon mogę naładować tą baterią tylko 1,5 raza... (Do 100% a potem do około 50%)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    f_enzo

Być może jest to podpucha z tym 5000 mAh - twój power bank może mieć przykładowo 4000 mAh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można w jakiś sposób sprawdzić pojemność?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi