Skocz do zawartości
f_enzo

Power bank - dobry sposób na zastąpienie ładowarki podczas podróży?

Rekomendowane odpowiedzi

baca01

@up

Mam fastcharge i to udogodnienie służy do ładowania "normalnego" przy połączeniu z komputerem (bez fastcharge telefon przełącza się w tryb dane i ładuje się max 350-500 mAh). Nie zauważyłem aby fastcharge miało cokolwiek wspólnego z ładowarkami sieciowymi lub powerbankami.

HTC One "przyjmie" prąd max1A (zmierzono 952 mAh).

Skoro telefon ładuje się u Ciebie ponad 3h i nie masz nic przeciwko temu to spoko, mój spręża się w ok 2,5 godz, tak samo z powerbankiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam nic przeciwko ale wybacz, HO nie posiada funkcji fast charge.

Akurat w HO z zmodowanym sofcie tak sie ta opcja nazywa (znasz ja wlasnie chodzby z Vipera) jednak niema ona nic wspolnego z szybkim ladowaniem.

W HO ta opcja wymusza rozpoznanie przez telefon ze zostal podlaczony pod ladowarke AC czyli sieciowa (jednoznaczne ze zwarciem pinow DATA w zlaczu USB)

Jednak prawdziwa funkcja szybkiego ladowania (np w XPERII S) umozliwia ladowanie telefonu pradem ponad 1500mA, wiec wybacz ale mowisz cos co ma sie nijak do prawdziwej funkcji szybkiego ladowania.

A sama opcja w HO to nic innego jak rozpoznanie ladowania AC.

Co do ladowania z powerbanku max prad jaki mi aplikacja zalogowala to 884mA, uwazam tez ze HO ma ograniczenie do 1A czyli 1A - to co telefon zuzywa = Prad ladowania.

Obecnie jestem w trakcie sprawdzania ile razy naladuje mi HO z pelnego naladowania banku, jak wykonam wyzej wymienione testy to podlacze pod bank moja xperie S i powiem ci jakim pradem jest ladowana. przypominam ze tam jest fast charging "prawdziwy"

Jak to napisales "Tak więc nie używamy słów raczej nie ma i tym podobnych skoro nie sprawdzaliśmy na własnym organizmie."

Czytaj "Skoro nie sprawdzales tej ladowarki to skad wiesz ile moze dac?"

Wykonam testy ladowania na xperii i dopisze do watku ile uzyskalem pradu ladowania.

I nie pisz ze HO ma tryb szybkiego ladowania bo wprowadzasz forumowiczow w blad.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

@up

Nie przenoś cytatów z innych wątków bo ludzie czytający nie będą wiedzieć o czym piszesz.

Fastcharge działa w One jak napisałem. To oczywiście pseudo_fastcharge czyli odpowiednik zwarcia PINów data (prawidłowo przez wlutowanie rezystora zamiast prostego mostkowania). Owszem, są telefony które przyjmą większą dawkę mocy jak model o którym wspomniałeś, Galaxy S4 i S5 czy iPhone. Nie znalazłem jednak rozwiązania na szybsze ładowanie HO a zwracam na to szczególną uwagę.

Mam dwa różne powerbanki, Xtorm 11000 mAh i M-life 10000 mAh i na nich telefon ładuje się tak samo jak na sieciowej. Jednak zastosowanie przewodu wątpliwej jakości skutkowało spadkiem prądu ładowania do ok 600-700 mA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wazne ze ty wiesz o co chodzi.

Dobra mniejsza o to nie bedziemy sie klocic przeciez, wykonalem testy na szybko.

A wiec tak na pierwszy komentarz idzie kabel Taki plaski czarny co oferuje orange za ok 25zl (ja kupilem 2 sztuki za punkty wiec free)

Na tymze kablu ladowanie Xperii S mam na poziomie 950-1000mA wiec malo, ale po uzyciu kabelka z Xiaomi juz mam ladowanie ok 1300-1400mA, przy czym nalezy dodac ze Xperia jest w tej chwili naladowana do 60% wiec prad tez jest mniejszy juz oraz badalem prad na wlaczonym ekranie.

Dodam tez ze sprawdzalem na ladowarce wlasno recznie zrobionej na stabilizatorze napiecia LM 3A i prad mam taki sam jak na Xiaomi na krotkim kabelku.

Wiec ladowarka jest spoko.

Teraz HO leci na krotkim kablu i prad ladowania mam ok 100mA wiekszy, ale juz jest naladowany do 65% i tez marne sprawdzenie bo przy tej wartosci naladowania prad jest o wiele mniejszy juz, ale napewno sprawdze przy kolejnym rozladowaniu jaki bedzie prad na krotkim kabelku.

Niestety niewiem gdzie mi sie zapodzial kabel orginalny od HO ale byc moze jest to ten w pudelku :P

Podsumowujac,

-prad ladowania z Xiaomi jest jak najbardziej wporzadku.

-Kabel musi byc dobrej jakosci - to wiem ale przyznam ze tego z orange nie sprawdzalem

Chyba tyle, :)

Czyli wynika z tego ze kabel z orange jest deko slaby.

---------- Post dołączono o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

tak ten kabel z pudelka to orginal HO i na nim xperia S sie laduje tak samo jak na mojej ladowarce Home Made oraz na Xiaomi. Szkoda tylko ze ten kabel jest taki sztywny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

Do każdego powerbanku mam osobny kabelek. Polubiłem je kiedy kupiłem S4 mini ;) Są bardzo mięciutkie, znacznie lepiej "wchodzą" do gniazda HO. Jakość wykonania jak i działania w praktyce, OK.

Kabelek Samsunga

A tutaj oryginał HTC, też biały ;)

Do zadań specjalnych mam jeszcze gruby hardcore :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemka, podpinam sie do tematu. Poszukuję powerbanka do 200zł do mojego HTC one. Zalezy mi dobrym ale i wygodnym urządzeniu. Ma ktoś coś dobrego do polecenia? Fajnie gdyby było z szybką wysyłką (najlepiej allegro ale onne mogą być)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Jesli markowe to oryginalny HTC jest fajny. Z mniejsza pojemnoscia Nokia DC19. Z obydwoma mam stycznosc na codzien. Nokia DC19 to moj prywatny a HTC ma kolega z pracy.

HTC One & Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co myślicie o m-life? Czytałam o nich opinie i ostatecznie kupiłam jeden na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vaxeiro
    Siemka, podpinam sie do tematu. Poszukuję powerbanka do 200zł do mojego HTC one. Zalezy mi dobrym ale i wygodnym urządzeniu. Ma ktoś coś dobrego do polecenia? Fajnie gdyby było z szybką wysyłką (najlepiej allegro ale onne mogą być)

Doskonałymi power bankami i jedynymi jakie nadają się do htc ze względu na klasę wykonania są modele PNY. Wykonane z pięknego szczotkowanego metalu, wyświetlacz procentowy, pojemność z zakresu od 2100 do 7800 mAH (jest to pojemność rzeczywista), dobry stosunek wielkości i wagi do pojemności, dwa porty USB, jeden z ładowaniem 2.4A (w praktyce 1.5A). Bardzo dobra tez cena, w zależności od pojemności od 80 do 160 zł. Miałem wiele power banków ale ten jest nie do pobicia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mówiąc to na wygladzie mi nie zależy, bo i tak zawsze pb bedzie w plecaku, a m-life nie jest aż taki zły ;) zależy mi bardziej na jakości, żeby dobrze i w miarę szybko ladowal luz żeby utrzymywał telefon w 100% naladowaniu. Mam nadzieję, ze ten się sprawdzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi