Skocz do zawartości
f_enzo

Power bank - dobry sposób na zastąpienie ładowarki podczas podróży?

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej 4x to wątpliwa sprawa, zważywszy na straty podczas podwójnej konwersji napięcia. Jednak jako kieszonkowy powerbank jest naprawdę ok, chociaż są z pewnością wydajniejsze. Do zastosowan ultra zakupiłem 3x wiekszy gabarytowo o pojemności 23000 Solar i powerbank w jednym Suntek MP-S23000 :E

Korci mnie zakup tego suntek-a czy kolega może się podzielić doświadczeniami dot. pojemności, czasu ładowania ogniwem słonecznym itp?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

@up

Nigdy nie ładowałem przez ogniwo chociaż jadąc na wakacje i stawiając ładowarkę z tyłu samochodu (zasilanie przenośnego routera WiFi), Suntek zaczął się mimo woli ładować (sygnalizacja diodą). Nie robiłem konkretnych testów, bo co jakiś czas doładowywałem mega aku :)

Z obserwacji mogę powiedzieć ze po 3 naładowaniach HTC One miałem trzy diody (z czterech). Na wakacjach router chodził 24/h podłączony do Sunteka i przez 10 dni "zużyły" się trzy kreski.

Aku podłączałem również do tableta ale tutaj zachowywał się dość dziwnie, podczas nic nie robienia i ładowania tab "zgłaszał" ładowanie ok 1000mW ale już przy obciążeniu (ekran na max) ładowanie wynosiło 4000mW. Wygląda więc na to że Suntek daję więcej jak się go dociąży.

Podłączając normalnego laptopa (Lenovo) przez dołączone końcówki, komputer zostaje podtrzymay (nie rozładowuje się ani nie ładuje).

Ładowanie Sunteka trwa kilka godzin - nie wiem dokładnie ile bo ładowałem w nocy. Zasilacz jest bardzo mocny, 18,5V 2A stąd tak szybki czas ładowania ;)

To tyle na szybko ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie, poszukuję jakiegoś PB nadającego się zarówno do ładowania HTC One, jak i do tabletu (NVIDIA SHIELD).

Zastanawiałem się nad dwoma - HTC Battery BAR i nad M-Life ML0513 10000 mAh. Co o nich sądzicie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Ja mam Powerbank HTC 6000mah i jestem bardzo zadowolony. Dobrze wykonanay. Po naladowaniu do pelna dlugo trzyma i nawet po 2-3 tygodniach jest naladowany. Do ladowania HO wystarczal mi spokojnie na 2 razy i jeszcze zostawal zapasik.

LG G2 & Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Nadaje. Nexusa 7 bez problemu laduje :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    chico

Szukam powerbanku takiego, żeby dało się naładować M7 i iPada AIR. Taki z 10Ah. W cenie około 100-150 zł. Coś dobrego, na wyglądzie mi nie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Zobacz sobie cos od Xiaomi. Stosunek jakosci do ceny calkiem dobry ;)

LG G2 & Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Deragon

Za 100zł jest jeszcze Gembird Energenie 10000 mAh w komputroniku. Mam, działa, polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi