Skocz do zawartości
Therion

Ocena brzmienia SGS jako odtwarzacza MP3

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon bardzo ładnie gra (znacznie ładniej niż muzyczne telefony Sony Ericsson'a) i to na oryginalnym playerze, ale pod kilkoma warunkami :)

1. słuchawki z którymi się świetnie dogaduje, to Koss Porta Pro (zapewne Sporta również). Fabryczne słuchawki Samsunga to porażka - szkoda słuchu - górne zakresy są poważnie zniekształcone.

2. włączenia w ustawieniach equalizera trybu na Rock

3. włączenia efektów na Muzyka

Muzyka brzmi zadziwiająco przestrzennie, jest w miarę dobra równowaga tonalna. Do rocka i podobnych brzmień super. Dla innych gatunków trzeba by pozmieniać ustawienia korektora.

pozdrawiam!

Edytowane przez Therion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marbed

Chciałem zapytać w jaki sposób kolega określił że górne zakresy generowanego dźwięku przez stockowe słuchawki są "poważnie" zniekształcone ?

Pytam dlatego, że korzystam z 3 różnych słuchawek na tym telefonie (aplikacja PowerAMP Pro) i nie zauważyłem żeby taka sytuacja miała miejsce. W chwili obecnej najlepszy odsłuch mam na słuchawkach Vedia (!).

Co do stockowych słuchawek to nie są takie tragiczne. Ogólnie chciałbym zaznaczyć, że mam słuch w miarę dobry. Słyszę w wysokich zakresach i niskich (wyniki badań) w skali pozwalającej na określenie - słuch bardzo dobry ... (jeszcze ;) ), ale nie podjąłbym się oceny takiej jak kolega powyżej. Stosuje kolega jakieś urządzenia do pomiaru czy jest to stwierdzenie typowo subiektywne ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie podzielam opinii, że telefon ten dobrze gra. Korzystam na nim z Denonów DNHP-500 i tylko na power AMP udało mi się ustawić equalizer tak żeby bass nie był szczątkowy. Trzeba się sporo namęczyć żeby faktycznie ładnie grał i nie umiem osiągnąć tego przy używaniu domyślnego oprogramowania telefonu (zostaje jeszcze Galaxy Tuner którego EQ jest "globalny" i działa na cały telefon). Korzystałem też ze stockowych słuchawek oraz EP630 - też bass był znikomy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chciałem zapytać w jaki sposób kolega określił że górne zakresy generowanego dźwięku przez stockowe słuchawki są "poważnie" zniekształcone ??

Usłyszałem sybilanty w nagraniach. Przełączyłem się na profesjonalne słuchawki audio, odsłuchałem ponownie ten sam fragment i było OK a zatem zniekształcenia nie pochodziły ani z nagrań ani z samego telefonu. Podłączyłem kossy (choć one nie są zbyt przejrzyste) i również było OK. Na tej podstawie stwierdziłem, że samsungi zniekształcają górne zakresy pasma.

A nie przeszkadza Ci to, że słuchawki samsunga mikrofonują? Każdy ruch - szurniecie kablem o cokolwiek natychmiast jest przenoszone na ich obudowę a ta, nie potrafiąc dobrze wytłumić, dorzuca to jako dodatkowe dźwięki do nagrań. Słuchawki robiące takie numery trudno nazwać dobrymi. Może nie są tragiczne (domyślam się, że istnieją gorsze od nich), ale do dobrych im jeszcze daleko.

Ze słuchawkami dokanałowymi trzeba ostrożnie, bo po kilku latach słuchania wykres z badania audiometrycznego może nie być już taki imponujacy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    sd asda das [/warnt]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k0v4l
    Nie podzielam opinii, że telefon ten dobrze gra. Korzystam na nim z Denonów DNHP-500 i tylko na power AMP udało mi się ustawić equalizer tak żeby bass nie był szczątkowy. Trzeba się sporo namęczyć żeby faktycznie ładnie grał i nie umiem osiągnąć tego przy używaniu domyślnego oprogramowania telefonu (zostaje jeszcze Galaxy Tuner którego EQ jest "globalny" i działa na cały telefon). Korzystałem też ze stockowych słuchawek oraz EP630 - też bass był znikomy.

Ciekaw jestem o jaki bas ci chodzi. Słucham dużo dnb, elektroniki, rocka progresywnego . Słuchawki to koss porta pro lub senki px100 II. Kernel speedmod k13c + voodoo sound control app. Jeżeli tam nie ma basu to niewiem może masz uszkodzony egzemplarz? Basu nawet czasami jest zbyt dużo i potrafi przysłonić pozostałe pasma.

Co do słuchawek dokanałowych większość z nich przenosi dźwięk szurania i pobijania kabla do nagrań. Liderami tego procederu są między innymi właśnie ep-630.

Sent from HAL-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    (...) żeby bass nie był szczątkowy. Korzystałem też ze stockowych słuchawek oraz EP630 - też bass był znikomy.

Z tym się absolutnie nie mogę zgodzić. Bas jest potężny a w Porta Pro jest go nawet aż za dużo (ale to dlatego, że kossy akcentują mocniej dolne zakresy). Na profesjonalnych słuchawkach basu jest dokładnie tyle ile jest w nagraniach. To m.in. dlatego napisałem, że SGS bardzo ładnie gra.

---------- Post dołączono o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

Basu nawet czasami jest zbyt dużo i potrafi przysłonić pozostałe pasma.

:D

dokładnie to samo napisaliśmy :D

---------- Post dołączono o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

to jeszcze tylko dodam, że słuchanie muzyki nie wiąże się na szczęście z jakimś koszmarnym pożeraniem baterii. To kolejna mocna strona SGSa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam opinie założyciela tematu, że SGS "ładnie gra". Używam do niego słuchawek Shure SE102. Mam Rom Criskelo 69 + Voodoo Sound Control Application + MixZing Basic jako player (na standardowym equalizerze) i co jak co, ale bas jest odpowiedni, nie zalewa innych pasm, jest dobrze kontrolowany i po prostu przyjemnie się go słucha. Co do reszty partii również nie mam najmniejszych zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ze stockowym playerem gra ladnie, z PowerAmp gra bajecznie. Stockowy player jest ok ale bez fajerwerkow, do niektorych gatunkow muzyki sie zwyczajnie nie nadaje(ja osobiscie nie wyobrazam sobie sluchac metalu na standardowym playerze)

Do oceny dzwieku pierwsze lepsze sluchawki sie nie nadaja (zwlaszcza te standardowe w ktorych efekt mikrofonowania jest ogromny). Kossy porta pro do takiej oceny sie jak najbardziej nadaja, dzwiek daja czysty i bez znieksztalcen. Jak ktos woli dokanalowki to senki cx 300 tez sie nadaja (nie kazdy ma worek pieniedzy do wydania na Westony :P )

Co do basu - jego ilosc mozemy regulowac, dano nam equalizer aby z niego korzystac a nie zeby ladnie wygladal ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marbed

A co koledzy sądzą o słuchawkach Vedia SRS-200 ? Mam te słuchawki od playera A-10 i powiem Wam, że jestem zaskoczony tym jak one grają. I mają dobry bas, wysokie tony są także ładnie akcentowane. Jak na takie tanie słuchawki to naprawdę ja jestem pod wrażeniem.... Zwłaszcza z SGS grają ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi