Skocz do zawartości
bykumza

Wolne działanie systemu, słabszy zasięg GSM/WIFI, itp. po akutalizacji do Androida 4.3.

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam to klikasz na komunikat, odblokowujesz telefon normalnym sposobem i powinno przejść do wiadomości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie. Jakiś czas temu kupiłem używanego Samsunga Galaxy S3 (przesiadka z S2) i od pierwszego dnia zauważyłem, że działa strasznie wolno. Wszystkie operacje na telefonie wykonywane są z pewnym opóźnieniem i śmiało mogę powiedzieć, że mój S2 był szybszy. Np. przejście do kontaktów, czy klawiatury do wpisywania numerów trwa ok. 3 sekundy. Wydaje mi się, że to dość długo. Kiedy naciskam przycisk cofania, animacja się zacina i nie zanika płynnie, podobnie z przechodzeniem do aplikacji. Muzyka się zacina, nawigacja się zacina, przycisk do odblokowywania telefonu również zaskakuje po czasie, a Clean Master pokazuje mi ciągłe zużycie RAM na poziomie 85-91%. To chyba za dużo ? Staram się zamykać aplikacje, aby nie pracowały w tle, nie mam ich też zbyt dużo (jakieś 30 razem z fabrycznymi) i nie mam pojęcia co zrobić. Wgrać nowe oprogramowanie ? Czy jest coś takiego jak oprogramowanie od telefonu, czy tylko Androida się aktualizuje ? Nie znam się na tym zbytnio i nie wiem co to jest rootowanie, brandowanie, flashowanie itp., ale wiem, że telefon miał tylko aktualizowanego Androida (aktualnie 4.3). Prosiłbym o łopatologiczne wytłumaczenie. Jeszcze jedna ważna sprawa, aby nikt nie powiedział, że tego typu problem już był. Jeżeli chodzi o nawigację Sygic, której używam w pracy, to mam w niej zapisanych wielu klientów (tzn. punkty na mapie) i jeżeli konieczne będzie wgrywanie oprogramowania, to zależałoby mi na tym, aby te punkty się zachowały, podobnie jak stany niektórych aplikacji. A i jeszcze jest problem z rozmowami, problem ze słyszalnością. Dzwonię do kogoś i niby jest wibracja, że ktoś odebrał telefon, ale nic nie słyszę. Dopiero za którymś razem rozmowa zaskakuje, że tak powiem, a i tak przez pierwsze 3sek nic nie słychać, jakby początkowy stan połączenia się zaciął. To dla mnie bardzo ważne, ponieważ używam telefonu do pracy i jest mi potrzebne płynne działanie. Mam nadzieje, że pomożecie, będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez WKD622

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sewaj

Praktycznie wszystko jest na forum, to jest o oprogramowaniu telefonu (android), flashowaniu, rootowaniu i robieniu backupu. Wystarczy zadać pytanie w odpowiednim miejscu.

Poza tym więcej informacji podaj co masz wgrane, tj android itp.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez WKD622

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mógłbym prosić o wytłumaczenie, bądź o odpowiednie linki ? Chętnie zapoznam się z tymi informacjami. Nie wiem o jakie informacje konkretnie chodzi, więc podam to, co mam w "Informacje o urządzeniu":

Android:

4.3

Wersja modemu:

4.3

Wersja jądra:

3.0.31-212168382

[email protected]#1

Thu Nov 28 21:02:26 KST 2013

Numer wersji:

JSS15J.*9300XXUGMK6

Edytowane przez WKD622

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawelt

Masz felerny MK6 stąd te błędy a wszelkie potrzebne informacje znajdziesz w doklejonych tematach. Spróbuj się zanim zaczniesz sie bawić zapoznać dokładnie z tymi tematami szczególnie z tymi z działu ROM'y & Modyfikacje jak tez skoro zadajesz podstawowe pytania masz na górze strony faq

Edytowane przez WKD622

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś tam poczytałem, ściągnąłem Odina, ściągnąłem ROM, prosiłbym tylko jeszcze o radę co do tego Sygic'a. Moglibyście mi powiedzieć, które pliki skopiować, żeby nic mi się nie usunęło ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawelt

Folder sygic tam jest wszystko co trzeba. Jak instalujesz pojownie zmień nazwę na np sygic 1 zainstaluj ponownie apkę ze sklepu zmień na sygic i będzie jak dawniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytam, ponieważ wydawało mi się, że może być podobnie, jak z grami komputerowymi, że instalujemy grę w danym miejscu, a dodatkowo zapisy stanu gry przechowywane są przykładowo w Dokumentach. Jeżeli wszystko zachowane jest w jednym folderze, to ok. Jeszcze tylko jedna rzecz mi się przypomniała. Chciałbym zaktualizować Sygic'a do wersji beta 14, ponieważ jedna z funkcji (HUD) bardzo mi się podoba, ale z tego co widzę, beta nie ma w appkach na GooglePlay. Problem też w tym, że nie wiem, jak to zrobić, aby przenieść potrzebne pliki do nowej wersji... które pliki będą potrzebne ?

EDIT:

Wgrałem nowy ROM (I9300XXUGNB5) oraz nowy launcher (Nova), dodatkowo w opcjach programistycznych wyłączyłem aplikacje działające w tle i wyłączyłem animacje. Jest minimalnie lepiej, ale wciąż się przycina. Zużycie pamięci, to 79% wzwyż. Co myślicie o zrobieniu WIPE ? Da radę skopiować dane z gier, żeby nie trzeba było od nowa ich zaczynać ? ;)

Edytowane przez Master070

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sewaj

Wipe to lek na całe zło, po za tym jest nb6. Zużycie RAM podczas używania telefonu będzie takie że wolny RAM jest w granicach 100 MB. Żeby mieć zapisy stanu gier musisz mieć root i TiB.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawelt
    Pytam, ponieważ wydawało mi się, że może być podobnie, jak z grami komputerowymi, że instalujemy grę w danym miejscu, a dodatkowo zapisy stanu gry przechowywane są przykładowo w Dokumentach. Jeżeli wszystko zachowane jest w jednym folderze, to ok. Jeszcze tylko jedna rzecz mi się przypomniała. Chciałbym zaktualizować Sygic'a do wersji beta 14, ponieważ jedna z funkcji (HUD) bardzo mi się podoba, ale z tego co widzę, beta nie ma w appkach na GooglePlay. Problem też w tym, że nie wiem, jak to zrobić, aby przenieść potrzebne pliki do nowej wersji... które pliki będą potrzebne ?

Z tego co wiem beta jeszcze nie jest udostępniona w GP ma być na dniach

https://plus.google.com/u/0/communities/102808228489678114825

. A poza tym jest odpowiedni dział na tym forum dot. sygic i tam bym sugerował zadawać pytania

http://forum.android.com.pl/f607/sygic-8437/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi