Skocz do zawartości
Concuer.

Eclipse vs Android Studio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zacząć programować gry na andka, dziś zacznę czytać "java2 podstawy", i tu nadchodzi moje pytanie, jaki firework wybrać?

Od Googla (Android Studio) czy od IBM (Eclipse)?

A może polecacie inny?

Np. NetBeans 5.5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajerwerków żadnych nie potrzebujesz. Ewentualnie dopiero po sukcesie apki w sklepie. Android Studio to nic innego jak Eclipse z wtyczką rozszerzającą jego możliwości o mocno ukierunkowane na androida.

Wnioskuję, że żaden z Ciebie specjalista w Javie, więc czyste środowisko Javy w którym owszem można programować dla Androida będzie dla Ciebie bezużyteczne.

Google wypuściło przyjemne środowisko dla swojego systemu. Po co kombinować i szukać zamienników? Myślę że Android Studio jest dobrym wyborem.

Pozdrawiam, Wycior

GT-I9300

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli, jak?

Sory możliwe że to głupie pytanie ale jestem całkowicie zielony :)

Nie muszę sie uczyć JAVY?

Wystarczy że ogarnę Android Studio czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cubaza

Nie obraź się. Przepraszam, ale właśnie zmieniłeś przeświadczenie, że "podobno nie ma głupich pytań". Android Studio to tylko narzędzie(swoją drogą nie jest to Eclipse tylko InteliJ). Bez języka programowania jakim jest JAVA, narzędzie nic Ci nie da. Nie da się programować bez znajomości języka.

A jeśli chodzi o narzędzie to ja bym został przy Eclipse. Więcej tutoriali, przykłady programów w zdecydowanej większości są napisane w Eclipse. Android Studio w dalszym ciągu jest w bardzo wczesnej wersji. Dlatego ja bym został przy Eclipse.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoko oko, nie ma co sie obrażać, jestem całkowicie zielony, ale już zaczynam po woli coś rozumieć.

Jeszcze trochę poczytam co to narzędzia :)

mam jeszcze tylko 2 pytania i dale Wam spokój :

1.Czy aby zrobić gry na androida trzeba używać jakiegoś silnika graficznego? Np. Unity? TO jest raczej oczywiste, przynajmniej tak mi się wydaje ale znając moją wiedzę na ten temat to mogę się mylić :)

2. Jak to jest? Ktoś zrobi grę, doda do sklepu Play, i skąd ma tyle pobrań dana aplikacja, te wszystkie znane gry np. Flappy Bird, Angry Birds, Pou itd. się jakoś reklamowali czy jak? Bez reklamy nie ma szans? Jeżeli są to niby jakie, no bo niby skąd użytkownicy będę wiedzieli o istnieniu gry?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Raczej na pewno, no chyba, że chodzi o Milionerzy 5000 :o... Próbowałem Unity, ale na razie to kombajn dla mnie. Z godnych polecenia to libgdx lub andengine.

2. Reklamy, ogłaszanie się we wszelkich możliwych forach, facebookach, twitterach. Płatne recenzje, pozycjonowanie. Wiadomo, że kiedyś było łatwiej, bo było mniej gier i można było wisieć w zakładce "Nowe gry", co dawało początkowo nieco pobrań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej, a więc temat chyba do zamknięcia chyba że ktoś ma jeszcze inne zdanie na temat co wybrać?

Eclipse vs Android Studio

Póki co Wyciorek69 mi polecił Android Studio a Cubaza Eclipse

Mętlik w głowie, nie wiem co wybrać :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Th4n

Jedno i drugie jest dobre. Zaczynałem się uczyć androida na eclipsie, ale później bardzo szybko przesiadłem się na IntelliJ. Obecnie wymiennie używam IntelliJ (praca)/AndroidStudio(dom). Nie znam na tyle eclipse'a żeby wymienić różnice ale z pracy z intellij jestem bardzo zadowolony.

Jeśli znasz już jakieś IDE zostań przy nim, jeśli uczysz się od nowa polecam jednak IntelliJ/Android Studio. Czemu? Głownie dla tego, że jest współtworzony przez Google i moim zdaniem z biegiem czasu będzie coraz lepszy w porównaniu do eclipsea.

eclipse - What is the best IDE to develop Android apps in? - Stack Overflow

Which IDE is best for Android platform?

IntelliJ IDEA is the base for Android Studio, the new IDE for Android developers | JetBrains Company Blog

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha, dobrze, dziękuje wszystkim za informacje ;)

Wybiorę Android Studio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi