Skocz do zawartości
kulman

Jak wrócić na CM7 z CM11?

Rekomendowane odpowiedzi

kulman

Witam, mam zainstalowany kitkat na defy i chciałem wrócić do cm10lub cm7 jak to zrobić?

Proszę o instrukcję krok po kroku. Zrobiłem kopię zapasową a nie mogę jej wgrać, pliki maja rozszerzenie ext3.tar.

Edytowane przez WKD622
    poprawa tytułu na porpawny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

1. pobierasz plik dowolnego romu - np cm 10 lub cm 7. (to co chcesz)

2. Pobierasz odpowiednie gappsy - z tabelki na górze - Goo.im Downloads - Browsing gapps

3. robisz wedle instrukcji wgrywania w wątku romu.

w 99% przypadków jest to:

• Wipe data factory reset
    • install zip -> choose zip - najpierw flashujesz/instalujesz plik romu, potem znów install zip -> choose zip i flashujesz plik gapps.

4. Włączasz i wszystko pięknie śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie !

Czy trzeba zmieniać partycje, recovery i kerlnera zeby wrócić na cm7?

Mam defy + i próbowałem wrócić z cm 11 na cm7 i nic ;p

Czy jest jakiś szybszy sposób bez powracania do stoockowego androida zeby przejść z cm11 na cm7?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nkg

Ostatnio sam się z tym mordowałem, niestety bez skutku, ale podzielę się tym co rozpracowałem:

Jaki masz recovery? Za pewne używasz CM11 od Quarx, więc masz TWRP 2.8.0.

CM7 nie możesz wgrać, bo trzeba by przeformatować partycje na ext3, CM10 i nowszy używają ext4. W TWRP jest opcja zmiany filesystem na ext3, ext2, nawet vfat. Niestety nie działa.

Czy TWRP 2.8.0 w ogóle obsługuje CM7?

Próbowałem wgrać MoKee 4.3.1 (oparty na CM 10.2), niestety w ogóle nie wystartował. Nie próbowałem z innymi romami.

W pewnym momencie CM11 od Quarx (bodajrze od 1 października 2014) zaczął przy pierwszej instalacji wymagać resize.zip. To jest jakiś skrypt zmieniający rozmiary partycji. Nie wgryzałem się w to, być może to jest powodem niemożności wgrania innych romów.

Pytanie do hackerów: czy prawdą jest, że cały recovery siedzi na partycji boot, zatem z partycją system mogę eksperymentować do woli?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomo_s

@@nkg

zasadniczo w urządzeniach z androidem recovery flashowane jest na partycję /recovery, ale w Defy bootloader i recovery są zablokowane w związku z tym recovery instalowane jest na pamięci wewnętrznej urządzenia. Jeśli wywalisz /system to wywalisz i recovery. Po reboocie czeka Cię wgrywanie SBF przez RSD Lite.

Z resztą tak właśnie wracałbym do CM7, czyli poprzez stockowego, SBF'a -> root -> 2ndInit -> ROM

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nkg

Więc to takie buty. Więc to dlatego próba konwersji/formatu w TWRP na ext3 kończy się tym, że nadal jest ext4?

Dzięki za info, będę próbował.

Ten SBF cofa zmiany wprowadzone przez ten skrypt od quarx'a?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2515036- patrz: resize.zip

Czy to, że w Defy+ bootloader i /recovery są zablokowane oznacza, że nie ma ryzyka zrobienia sobie hardbrick?

Pomijam eksperymenty z OC, które mogły by fizycznie upiec hardware :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nkg

Udało się, chociaż nie obyło się bez jaj, bo:

1. Strona na której były wszystkie SBF (http://sbf.droid-developers.org/) nie działa.
    2. Prawie wszystkie linki do SBF, custom rom'ów i czegokolwiek większego niż kilka MB (włączając to GAPPS dla CM7, na które składa się tylko Sklep Play) już nie działają albo to co się z nich ściąga jest corrupted.
    3. Jak się zepsuje wgrywaniem złego SBF to wystarczy wgrać jeszcze raz nowy, gorzej jak bateria siądzie bo bez baterii nie można wgrywać SBF, a zepsutego nie da się ładować!

Ale udało się. Ja miałem MB526 kupiony już z Androidem 2.3.6, więc downgrade do Froyo niemożliwy. Już prawie bateria siadała jak wreszcie trafiłem na dobry SBF, mianowicie: DEFYPLUS_U3_4.5.1-134_DFP-231_CEE_ROOTED_No_Signed.rar

md5: 0b3787996301b90567820d8688e60219

Jak się w google wpisze to znajdzie kilka działających linków. To jest ten najnowszy (hehe, czyt. ostatni) stockowy rom jaki wyszedł na Defy+. Ta wersja, którą podałem jest już zrootowana, więc wystarczyło tylko dograć SndInitDefy_2.3.apk (md5: 6a6787e759fa85d5a3d2056be688c0c3) który postawił na nim CWM. A potem z tego CWM wgrałem:

• cm-7-20130301-NIGHTLY-jordan_plus-signed.zip (md5: 14ad2e1cc07366d55dd003e4d2920579) do ściągnięcia z oficjalnej strony CyanogenMod, bazuje na Android 2.3.7
    • i gapps-gb-20110828-signed.zip (md5: 1647897d8ac3efb04723d2ad2c361a3f) do znalezienia na google

No i śmiga jak marzenie. GPS złapał fix'a momentalnie. WiFi, Bluetooth, aparat śmigają aż miło. Jak na razie testowałem go tylko z kartą sim Aero2. Darmowy internet wreszcie hula, na stockowym nie chciał, a na CM11 nie sprawdzałem. Bateria fajnie trzyma. Ehh ładują do tych nowych anroidów przeróżne graficzne wodotryski, przez które czysty system zamiast 100MB RAM zajmuje na starcie 500MB RAM.

Z minusów... cóż, coraz więcej programów zrywa ze zgodnością z < 4.0 jak np. Locus. Ale na stronie autora są apk z ostatnią wersją free i pro, które jeszcze mają wsparcie. Chodzi chat Messenger, Hangout i GO SMS. Chodzi c:geo jak ktoś się geocaching bawi. GMail jest, ale bez wsparcia dla kategorii.

Ciekaw jestem jak chodzą inne romy, te oparte Android od 4.0 do 4.3.x.

BTW: tak, Defy/Defy+ są praktycznie nie do zbrickowania (mam tu na myśli hard brick). Pod warunkiem że ma się dobry SBF pod ręką i naładowaną baterię :)

Edit: http://motoroladefyall.nortol.info/motorola/- niezła kolekcja stuffu do Defy/Defy+. Ściągajcie póki jeszcze działa!

Edytowane przez nkg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi