Skocz do zawartości
pani doktor

Silnie nagrzewająca się bateria x X10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak zaczynałem swoja przygode z custom ROM'ami, po paru nieudanych probach zawuazylem ze moja xperia jest goraca - mowie, troche sie napracowala -> ma prawo ;).

Ostatnio robi sie ciepła praktycznie przy wszystkim, temperatury skacza do 40 stopnii przy ogladaniu internetu, mapkach, czy markecie [po dluzszej obserwacji i doswiadczeniach zauwazylem ze ma to ogromny wplyw na zywotnosc baterii..ba, smiem twierdzic ze jak temperatura dojdzie do 40-45 stopnii, bateria schodzi z 50% szybciej].

Najlepszym przykladem jest 'akcja' gdy podlacze telefon do ladowania i zostawie na noc. Sytuacja jest mega dziwna. Po podłaczeniu telefonu do stalego zrodla pradu nagrzewa sie bateria [przez co schodzi szybciej]. I teraz sa 2 wyjscia.

1. Batera tak sie nagrzewa ze nie nadaza sie ladowac [w co watpie] - ekran jest caly czas wlaczony

2.Telefon laduje sie do 100%, wylacza funkcje ladowania, zostawiajac nagrzana baterie, jest stale zrodlo pradu, bateria bardziej sie nagrzewa i takim sposobem jest 70% po calej nocy ladowania...

Sam nie potrafie dokladnie zdiagnozowac tego problemu, jest bardzo dziwne ;) glownie chodzi mi o to ze nawet przy przegladaniu internetu temp, skacze nawet do 40stopni ;)

Mysle, ze problem opisalem w miare zrozumiale :)

A moje pytania:

Czy takie 'wahania' sa normalne ?

Czy moze bateria jest do wymiany ?

@Edit.

Przeczyszcilem troche styki z bateria i po calodziennym ladowaniu bateria utrzymuje sie przy 34 stopniach, i nie widze juz sytuacji z pkt.2.. Bateria caly czas utrzymuje sie na poziomie 100%.

pzdr.

Edytowane przez pani doktor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vppp

zaśniedziało może od wilgoci, albo przy nagryaiu romów po prostu bateria się rozkalibrowała. Spróbuj Xrecovery i tak naładuj na 100% baterie wejdź w xrecovery znajdź "batery status wipe" czy coś takiego i następnie wyjmij baterię nie resetując telefonu na włączonym telefonie w konsoli , następnie włóż baterie i włącz pokaże że baterai ma +- 88% i tak kilka razu spróbuj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczyscilem troche, i narazie trzyma bateria. po calym dniu + sluchanie muzyki 80%. temperatura na poziomie 30stopni, jeszcze 2 dni potestuje, zdam relacje, i najwyzej zrobie tak jak mowisz (nie chce zniszczyc aktualnego, dobrego stanu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jodzet

A dokladnie jak przeczyscilas?

U mnie po 10 minutach rozmowy bateria osiagnela temperature 41 stopni.

Przy intensywnym korzystaniu (gmail, rss, przegladarka) kolo 40 stopni rowniez jest. Rekord- wg Elixir- nastapil w noc ze srody na czwartek, przy korzystaniu z streamingu wideo+przegladarce internetu- ...48 stopni.

Jak tak nagtrzewajacej sie bateri zaradzic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1,Jestem 'on'

2. Moj rekord to 51 czy 53 stopni(e).

3. Wyjałem baterie, posliniłem sznurek od kaptura (bluzy), lekko go nasliniłem i przeczyscilem do okoła tego białego pola (w sumie to całe te białe pole), pozniej poslinilem leciutko palca i te druciki wystajace na gornej czesci wsadzania baterii ;) potem dokladnie sznureczkiem jeszcze przejechalem. Nastepnie te gorne blaszki baterii sznureczkiem przeczyscilem (te od tych drucikow). Wsadziłem baterie z powrotem.

Dzisaj nie moge pojac o co chodzi, bo mam po DWOCH DNIACH KORZYSTANIA (wczoraj tj. czwartek godz 6;50 wyjałem z ładowania) mam 60% baterii !!!! - dodam, że dosyc sporo sluchałem muzyki, troszeczke w markecie, dzwonienie i smsy to oczywiste ;)! CO ZWYKLE PO OKOŁO DNIU SAMYM LEŻENIU TELEFONU NA SZAFCE JUZ ZDYCHAŁ !!!

Jak zwykle po ładowaniu bateria utrzymywała sie w granicach 40-42 stopnie, tak teraz nie przekroczyłem 33 stopni, nawet siedzac na necie ;) Nie wiem o co chodzi, ale czyzby moja slina miała magiczna moc ? NIE WIEM. Jak cos nowego sie pojawi to bede informowal, mysle ze narazie dla mnie:

[sOLVED]

PS: jak bedziesz stosowal moja metode nie przesadzaj ze slinieniem :)

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chlopaki.. 3dni 20H od odłaczenia - poziom baterii 20% !!! TEN CM od Wolfa jest niesamowity, Polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dratek

jak miałem iPhone 2g to przy grach był tak gorący ze mógł służyć jako grzałka do wody ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam gorzej!!! :( mam xperie x10... gdy temperatura baterii przekroczy okolo 37-38 stopni telefon sie resetuje. Nie moge na nim doslownie nic zrobic dluzej niz 10min:( przy temperturze np. 23 stopnie wejde na internet, facebook albo gadu gadu od razy zwieksza sie do 30-34 i jesli nie dam mu odpoczac bedzie sie dalej nagrzewal o 35 potem 38 i nara i sie resetuje!! POMOCY POMÓŻCIE. MIAŁ KTOŚ PODOBNY PROBLEM?? ;///

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wodniak

mam to samo co maxxdogg ale nie wiem do końca czy to jest bateria czy co też jak trochę pooglądam filmy na Yt albo pochodzę po necie to po pewnym czasie telefon się wyłącza i trzeba wyjąć baterie i poczekać jakieś 10 minut ktoś może pomóc ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dratek

Jak gram to temperatura skacze do 46 stopni. Gdy gram bez klapki od baterii temperatura wynosi maks 36

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi