Skocz do zawartości
emlpl

Przebicia prądu na oryginalnych słuchawkach na Defy podłaczonej do kompa na USB

Rekomendowane odpowiedzi

emlpl

Witam,

mam swoją defy od jakiegoś tygodnia i wczoraj zaobserwowałem bardzo dziwne zjawisko, otóż przy słuchaniu mp3 przez oryginalne słuchawki w defy, która była podłączona do komputera przez USB, od czasu do czasu pojawiają się przebicia prądu ze słuchawki na ucho. Zjawisko mało sympatyczne, bo po prostu dostałem pradem po uszach i nie było to przyjemne:) Czy ktoś z Was spotkał się z takim czymś? Czyżby słuchawki były słabo izolowane? Z telefonem raczej jest wszystko ok, bo jak podłączyłem słuchawki od moto do mojego ipoda nano (również podłączony do usb komputera) to zjawisko również występowało.Co o tym sądzicie? Nie zauważyliście podobnego zachowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zauważyłem podobne zjawisko, tyle że w Noki 5530 - jak jest podpięta do kompa przez usb, to gdy ją trzymam w ręce i dotknę grzejnika to też kopie prądem i to wcale nie tak lekko.

Tak podejrzewam, że w obu przypadkach będzie to coś wspólnego z zasilaczem impulsowym w kompie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

A macie komputery podłączone do prawidłowo uziemionego gniazdka w sieci energetycznej? Jeśli nie to mimo, że napięcie na USB to +- 5V to do ziemii możecie mieć 230V. Słuchawki nie muszą być izolatorem prądowym bo tą rolę maspełniać zasilacz w kompie - ale on działa prawidłowo jeśli jest dobrze podłączony do gniazdka (3bolcowe z osobną linią uziemienia)

Aha - zasilacz może pracować prawidłowo - ale jeśli nie jest uziemiony to...może kopać ;) Lepiej uziemić wtedy obwód - bo może skończyć się dość tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A pewnie racja, u mnie jest zwykle gniazdko 2 bolcowe i brak uziemienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    emlpl
    Witam.

A macie komputery podłączone do prawidłowo uziemionego gniazdka w sieci energetycznej? .

no właśnie z tego co widzę, to mój firmowy Dell ma wąską wtyczkę, wiec bez uziemienia. Jeżeli dobrze rozumiem, to słuchawki niekoniecznie muszą być tak dobrze izolowane. Wcześnie używałem w podobny sposób ipoda z oryginalnymi słuchawkami i było ok, dlatego też sytuacja w defy wydała mi się niernormalna. Ale skoro tak jest to pewnie słuchawki po prostu są gorzej izolowane. Rozumiem, więc, że nie bardzo jest co reklamować:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    groh

Nie skupiaj się na słuchawkach czy telefonie bo to nie jego wina.Telefon nie jest w stanie wyindukować takiego napięcia. Raczej skup się na kompie a właściwie na zasilaczu, bo może się to skończyć fatalnie dla twojego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x