Skocz do zawartości
coller22

Sony Xperia E- Prośba o pomoc z romem,root i bt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem świeżym posiadaczem xperi E (c1505) Ogólnie "bawiłem" się kiedyś w rootowanie, i łamanie bootloadera ale to było na Xpiera X8. Aktualnie czytałem i zbierałem informacje na temat łamania BT, i rootowanie przy E.

Ale mam jeszcze masę pytań a raczej prośbę o pomoc o tuż już mówię o co chodzi.

Chciałbym Za jednym zamachem zrootować telefon złamać BT i wgrać rom i podkręcić procka jak zrobić to wszystko za jednym zamachem, chciałbym wykorzystać ten rom i inne poradniki tylko w jakiej kolejności

Otóż chciałbym bazować na:

http://forum.android.com.pl/f1028/poradnik-jak-poprawnie-wykanaae-root-i-zainstalowaae-cwm-na-xperii-e-328333/

http://forum.android.com.pl/f1028/podkrae-canie-procesora-do-1-5-ghz-393685/

http://forum.android.com.pl/f1028/tutorial-odblokowywanie-i-ponowne-blokowanie-bootloadera-w-sony-xperia-e-304915/

I chciałbym wgrać któryś z tych romów:

{Xperia J/E}[DISCONTINUED] Allure Rom|Build 3.9.5|CM-FXP|4.1.2|Crew Blur [02/02/2014] - xda-developers

[ROM]Termin. C1504/C1505. - xda-developers

I tu was proszę użytkowników o pomoc jak to wszystko po kolei ogarnąć i sprawić zeby śmigało :)

Proszę adminów, modów o nie usuwanie jeżeli jednak to zły dział tylko o przeniesienie dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wpierw będziesz musiał odblokować bootloader, później wgrać od nowa softa, bo zapewne będzie bootloop :D

Później robisz roota, i instalujesz CWM, później wgrywasz roma przez CWM, i na końcu podkręcasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carmel

@up

Nie do końca.

Najpierw BL,następnie wgrywasz kernel z CWM.

Następnie przez CWM wgrywasz root

(superuser.zip)

I dopiero kernel.

Jeśli chodzi o Rom,to polecam Termin v2.5 bardzo fajny ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie piszcie głupot Panowie!....

1. Pierw odblokuj bootloader
    2. Wgraj kernel programem do flashowania kerneli na xda znajdziesz go, kernel z paczku romu np. poprzez win Rar (darmowy)
    3. W CWM zrób pełny wipe i wtedy graj rom i gotowe!
    4. Kernel już ma wbudowany CWM oraz root także nie piszcie bzdur ,że musi on jeszcze robić roota! Bo tylko wprowadzacie w błąd użytkownika.

Ps. Nie znasz się ,nie pisz głupot zaproponuj jakieś ogarniętego usera/developera ,który pomoże nic samemu zmyślać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carmel

No root masz i co z tego,jak musisz wgrać SuperSu lub SuperUser,żeby kontrolować aplikacje w systemie wymagające roota.

Stąd moje twierdzenie,w pełni uzasadnione,że sam Root nic nie da,jeśli nie mamy odpowiedniego programu.

Jeśli natomiast chodzi o wygranie Romu,to sam kernel wystarczy.

Zresztą,nie chce mi się bronić moich racji w każdym temacie w którym odpowiadasz.

Pzdr :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwnie interpretujesz swoje wypowiedzi...

Przecież każdy rom ma już w sobie roota prawda? ...

Co chcesz nadpisać juz aplikację super su czy superuser?

Zaważ ,że mam doświadczenie z androidem 4 lata i od 4 lata siedzę w tym i wiem co piszę i co robię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carmel

Ja wszystko rozumiem,że Rom ma już Root,ale wgrywając kernel z zawartym CWM,na Stock,nie mamy czego nadpisywać,ponieważ nie mamy zainstalowanej aplikacji typu SuperUser.

Dlatego jw. napisałem,że należy doinstalować aplikację przez CWM,a nazwałem ją w nawiasie "root" ponieważ chciałem aby użytkownik dobrze mnie zrozumiał.

Wiem,a także wiedzę ze masz doświadczenie w systemie Android,śledzę twoje projekty na xda i staram się je udostępniać na tym forum,ale ja także mam się czym wykazać i może nie jestem developerem,ale swoje wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrozumiał ... Musisz szczegółowo pisać temat prosto i zrozumiale.

Potem się dziwisz ,że ktoś Ci się przywiera do postów Twoich.

Jednym słowem uważaj co piszesz oraz w jaki sposób to piszesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra uporałem się z tym ale teraz mam bootlopa ? ;_;

I teraz najlepsze Pccompanion czy jakoś tak nie nadąża go wykryć...

Edytowane przez coller22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carmel

To zależy,jakim programem odblokowujesz.

Ja odblokowywałem flashtoolem,ale jest ich więcej,więc powiedz jakim sposobem aktualnie działasz?

Pamiętaj o zainstalowaniu sterowników fastboot,znajdziesz je w folderze z flashtoolem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi