Skocz do zawartości
jkb91

Problemy z zasięgiem Nexus 4

Rekomendowane odpowiedzi

jkb91

Czesc wam jakis miesiac temu kupilem swojego niby wymarzonego nexusa, jade na stocku i musze powiedziec ze telefon to masakra , zasieg gubiony jest caly czas ,poloze telefon na fotelu i juz zasieg zgubiony , co gorsze telefon nie moze sam go znalezc tylko musze wlaczyc tryb samolotowy i dopiero zaskkakuje. Widzialem juz podobne przypadki ,tzn ze nie tylko mi sie to przydarza, telefon mam w orange. Jest na to jakies rozwiazanie??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cubaza

@up, a napisał gdzieś, że jest to tylko na 3G?

Ja sam miałem ten problem. Jednak mi pomogła zmiana romu na paranoid. Dalej ginie mi zasięg w miejscach gdzie go nie ma , ale jak tylko go znajdzie to wraca od razu bez zająknięcia.

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jkb91

Tak przeczuwalem ze musze rozważyć zmianę romu , dzięki chłopaki za odpowiedzi :)

Jako ze nie jestem jeszcze ze wszystkim ogarniety czy możecie mi powiedzieć czy kernel franco będzie ok jeżeli chodzi o zasięg? Rozważam ten kernel głównie ze względu na baterie która jest dla mnie priorytetem.

---------- Post dołączono o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Tak przeczuwalem ze musze rozważyć zmianę romu, dzięki chłopaki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Melfi

Sam po testuj, oceń. Jedni mówią, że franco szybko żre baterię, inni go chwalą. Ja należę do tej drugiej grupy. Aczkolwiek raz wypróbowałem Matrixa i wydaję mi się, że on może być jeszcze oszczędniejszy. W przypadku franco, kiedy telefon sobie leży i nic nie robi pracują dwa rdzenie, każdy na częstotliwości 384 Mhz (czy coś kole tego). W przypadku Matrixa jest to tylko jeden rdzeń po około 184 Mhz (też już dokładnie nie pamiętam). Jednak Matrix gościł u mnie bardzo krótko (1 dzień) z tego powodu, że grając w jakąś gierkę telefon sam mi się zrestartował co nigdy mi się nie zdarzyło na Franco. Więc go pożegnałem i wróciłem do Franka :).

Co do gubienia zasięgu to jest hmm...zdarza mi się dość często, ale szybko wraca albo do roamingu lub do sieci macierzystej. W porównaniu z moim poprzednim telefon (SGS) jest częściej, ale za to o niebo lepsza jakość rozmów. Teraz jestem na CM i sytuacja jest podobna jak na stocku, więc nie wiem czy coś pomoże PA, ale można spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jkb91

Narazie musze trochę wiedzy zdobyć co i jak z tym wszystkim, mialem przez chwile sgs3 ale nie zaglebilem się w temat kerneli, w gry nie gram w ogóle także net, muzyka, ebooki no i tyle oprócz smsow i dzwonienia. Dzięki za to info o matrixie, będę musiał trochę poczytać o tym kernelu.

A tak w ogóle na stocku jak to jest, z ilu rdzeni i jakiej częstotliwości korzysta na postoju?

Edytowane przez jkb91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Melfi

Tego nie wiem :P. Nie korzystam z stocka.

Wysyłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRIZZLY1

@2x up, zdaje się na dwóch

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W przypadku franco, kiedy telefon sobie leży i nic nie robi pracują dwa rdzenie, każdy na częstotliwości 384 Mhz (czy coś kole tego). W przypadku Matrixa jest to tylko jeden rdzeń po około 184 Mhz (też już dokładnie nie pamiętam).

a opcja w franco kernelu która aktywuje tylko 1 rdzeń po dotknięciu ekranu [zakładka kontrola hotplug] to nie to samo co w matrixie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jkb91

Oo teraz mnie to zaintrygowalo co napisałeś, także jest ktoś w stanie obiektywnie napisać który kernel Najlepiej traktuje baterie? Myślałem o duecie matr1x + P. A. C, ciezko mi podjąć decyzję a chce szybko zacząć działać. Franco z tego co widzę ma mnóstwo zwolenników, dodam że na grach mi nie zależy. Net, muza, ebooki, GPS, sms i rozmowy tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi