Skocz do zawartości
zibciu

[ROM][4.4.2] SlimSaber - n7000 - nieoficjany mod romów Slimkat

Rekomendowane odpowiedzi

zibciu

Cześć,

Ponieważ wiele osób w innych tematach dopytuje sie o ten rom, postanowiłem założyć mu oddzielny wątek. Slimsaber jest właściwie Modem romu Slimbean (zmienionego obecnie na Slimkat o którym pisaliśmy w innym temacie) stworzonego przez developera fusionjack'a

Temat na XDA:

[ROM][4.4.2][03/17] SlimSaber - n7000 [slimKat Unofficial Builds] - xda-developers

post-23480-14255743881524_thumb.png

Jak zainstalować

1. Wgraj CWM kompatybilne z kitkatem np ge.tt/7mJqhvw/v/0?c

2. Ściągnij rom stąd (najlepiej ostatnią wersję):

Goo.im Downloads - Browsing n7000

3. Ściągnij gapps stąd Downloads - Addons4.4

4. Wrzuć trzy pliki na kartę.

5 w CWM (wchodzimy POWER+HOME+VOLUMEUP) Zainstaluj Raw kernel a następnie w Advanced wybierz "Restart to recovery"

6. wykonaj full wipe (factory+dalvik+cache). . Zamontuj a następnie sformatuj SYSTEM - znajdziesz to w Mount and storage).

7. Zainstaluj Slimbean

8. zainstaluj gapps.

9 Reboot i cieszymy się nowym systemem.

Sugestia - za pomocą Titanium backum przywracamy jedynie aplikacje

GAPPS:

mamy dwie rodzaje gapps. Wybieramy tę która nas interesuje:

Slim_AIO_gapps.4.4.2.build.3.x - all in one - pełna paczka aplikacji od google'a

Slim_minimal_gapps.4.4.2.build.3.x - minimalna paczka jedynie z podstawowym zestawem. Resztę doinstalowujemy sobie ze sklepu google'a.

Ewentualne Błędy w systemie:

Ładowanie ART (instalacja wymaga czasu, bądź cierpliwy. Jak niektórzy użytkownicy zgłaszali, ART nie będzie działać, jeśli używasz Xposed framework. Więcej informacji na wątkach dotyczących Xposed na XDA

Odtwarzacz muzyki zatrzymuje odtwarzanie muzyki z sdcard po pewnym czasie. Zobacz tutaj. - po angielsku

Możliwe zwiechy przy używaniu zarządzania innego niż OnDemand. Używaj na razie tylko ondemand .

Instalowanie romu robisz na własną odpowiedzialność - nie odpowiadam za uwalenie telefonu. Do instalowania proszę używać bezpiecznego CWM

Do testów!!!

System polecam!!!

Edytowane przez zibciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm... Nie mam roota. A 4.1.2 wcześniejsze miałem zrootowane.

Czy muszę ekstra rootować czy zrobiłem coś nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest ROOT.

Ustawienia => Opcje programistyczne => Root access => Apps only

Wyłącz i włącz ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działa. Takie proste. Dzięki. :)

Domyślałem się, że jest bo był Superuser, ale coś nie śmigało, a brakujące binary nie mogłem zainstalować przez aplikację tylko przez recovery (co mi się nie udawało).

W Titanium Backup mam komunikat o bibliotece SU, która może nie działać niezawodnie na niektórych ROMach 4.3+ i piszą by w razie co spróbować SuperSU, gdyby były problemy z TB.

1. Czy się tym przejmować?

Dzwonił do mnie niezapisany w książce nr komórkowy, a telefon zidentyfikował to jako STATE OF CT i tak mi wyświetla się w historii połączeń (stan Connecticut w USA).

2. Czy można to jakoś zmienić / wyłączyć?

Edytowane przez lucasville

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie mogę wgrać tego oprogramowania, nie mam opcji advanced w CWM , zrobilem wipe data factory reset i mam czystego niebrandowanego standardowego softa, może ktoś mi wytłumaczyć jak wgrać tego SlimSabera ?...

---------- Post dołączono o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

no i na dodatek jeszcze teraz wgrałem odinem tego CWM i jest kopa bo mam pomarańczowy trójkąt... teraz zgłupiałem i juz nie wiem co robic, wgralem androida jakiegos N7000XXKKA ale nie chce nawet telefon nawet na nim pracowac, kaze mi kliknąć na androida i klikam i nic... Co zrobić ludzie ? jest tu ktoś na tym forum do cholery !?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uspokój się, wgraj od nowa system Odinem, najlepiej trzyplikowy Gingerbread na którego potem Odinem wgraj jakiś bezpieczny Ice Cream, potem sobie możesz wrzucić CWM również Odinem tylko, że pojawi Ci się trójkąt, ale tym się nie przejmuj, jak będziesz miał CWM kompatybilne z KitKatem to sobie flaszuj ROM, a na sam koniec usuniesz trójkąt i licznik aplikacją TriangleAway :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz jeszcze nowość, telefon nie widzi karty sim -.- wyświetla mi WŁÓŻ KARTĘ SIM , nie wiem którą wersje kernela nawet mam wgraną bo próbowałem wgrać kilka, przy wgrywaniu PhilZ wywalało mi FAIL , wgrałem tego ztej strony i miałem trójkąt, gingerbreada miałem ale zainstalowałem 4.1.2 N7000XXLSO na kernelu N7000XXKKA , nie wiem czy kernel sie też zmienia przy update czy nie? , najgorzej mnie boli to, że woła o kartę sim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wersja kernela musi pasować do wersji ROMu, zwróć uwagę na końcówki... ściagnij Philza pod wersję romu 4.1.2 XXLSO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

znaczy, że nie będzie mi widział karty jeśli kernel będzie się nie zgadzał z romem ?

---------- Post dołączono o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

zainstalowałem tego SlimSabera, ale karty Sim Dalej mi nie widzi wyskoczyło mi okienko : Aby Włożyć Kartę Sim przeczytaj instrukcję dołączoną do telefonu. Nie wiem Już do mam robic... :((( a rano działał normalnie, na innym telefonie karta działą.

Znalazlem takie cos : Jak to zainstalowac w odinie, w sensie co gdzie wsadzic ? 3 pliki N7000XXLA3_N7000OXALA3_OXA.rar

---------- Post dołączono o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

zainstalowałem 3 plikowego Gingerbreada, ale telefon dalej nie widzi karty SIM... :(

---------- Post dołączono 26-03-14 o 02:48 ---------- Poprzedni post napisano 25-03-14 o 16:34 ----------

Dobra, wszystko śmiga. Fajny Mod, lata jak strzała, tylko tego raw kernela trzeba wgrywać przez Odina najpierw żeby wogóle móc coś z karty zainstalować. Problem z tym Modem jest taki, że jak przyjdzie SMS to nie wyskakuje żadno powiadomienie na głównym ekranie, a tylko malusieńka ikonka w górnej części ekranu.

Edytowane przez PelsonMX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmień aplikację do SMS na taką która Ci będzie sygnalizować na ekranie, jest mnóstwo w sklepie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi