Skocz do zawartości
sordahon

Pamięc dostępna dla użytkownika (aplikacje itp.) na ROM z dzwonieniem

Rekomendowane odpowiedzi

witam, przymierzam się do zakupu tego tableta lecz chcę wiedzieć ile jest miejsca na aplikacje i dysku wew. na romie do dzwonienia.

@edit: i czy jak wgrałbym ten rom do dzwonienia to czy inni mogą się do mnie dodzwonić? bo chciałbym ten tablet mieć zamiast telefonu

Edytowane przez Hunter3000
    poprawa tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odp

1. ile jest miejsca na aplikacje?

ok.2,5gb

doinstalujesz swoje (np. zrób backup app+data z poprzedniego sprzętu adroidowego przez Titanium Backup) i spokojnie będziesz miał jeszcze z 1-1,5gb

dodatkowo wyrzucić śmieci systemowe i nie potrzebne apki od producenta i dodatkowo zwolnisz troszkę pamięci

dodatkowo dobra rada - jak chcesz wieksze gry (powyżej 1,5gb czy nawet 2gb) to instaluj je najpierw a potem dawaj foldermount i potem dopiero swoje apki

(osobiście mam kilkanaście gier (w tym 3-4 ponad 1,5gb) na a3000 który teoretycznie ma tylko 4gb więc można? można jak najbardziej ;) )

warunek w miarę szybka karta pamięci

2. i czy jak wgrałbym ten rom do dzwonienia to czy inni mogą się do mnie dodzwonić?

alez oczywiście :PP;)

działa jak normalny telefon - polecam słuchawke bluetooth bo rozmowa jest jednak wygodniejsza ;)

polecam ten (przez ota update do 131112)

A3000_A422_008_019_131107_WW_CALL_FUSE

działa stabilnie już z 5 tygodni u mnie i żadnych problemów

polecam

Edytowane przez redhead

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a czy opłaca się według Ciebie zamiana na ten tablet z galaxy s2?

i czy dobrze działa podłączenie klawiatury oraz myszki.

Edytowane przez sordahon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to juz zalezy od ciebie czy opłaca ci się

ja oddałem po rodzinie live with walkman i mam teraz tylko a3000

mi sie opłaca bo generalnie tablet jest naprawdę w porządku (oczywiście po zmianach)

potrzebowałem większy wyświetlacz (do nawigacji), dual sim (play+aero) i aby cenowo mieściło się do 500 stów bo droższych nie ma sensu kupować (z uwagi na dość szybki wyścig zbrojeń w androidowym świecie i "starzenie się" sprzętu)

i lenovo a3000 spełnił wszystkie moje widzimisie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli jesteś łaskaw to mógłbys napisać jakim cudem zainstalowałeś grę ponad 1,5 gb? Zrobiłem root w moim lenovo, używam "gl to sd" i mogę tylko przerzucać na kartę aplikacje które normalnie mieszczą się w pamięci tableta. Foldermount w mojej opinii jest dziwną aplikacją, jak miałem go zainstalowanego to nie było widać tabletu pod komputerem tylko samą kartę sd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jachas normalnie zrobiłem a nie jakimś cudem ;):)

co jest w tym dziwnego?

rom 131112

foldermount pełna wersja

system zajmuje ok. 1,5gb

TiB pokazuje że moich aplikacji jest 98 (!) zajmują cos koło 1gb

wyrzucone mam sporo apikacj systemowych dodanych przez lenovo (po uprzednim backup owych)

wolne od 1,48- do 1,52 gb przewaznie (zalezy od czyszczenia cache przeglądarki itp itd)

wszystko działa wielce poprawnie

obecnie mam dwie wieksze gry które katuje jak mam czas

fifa 14 i colin mcrae (obie aktualnie zamontowane oczywiście)

miałem też asphalta 8 ale znudziła mnie to wywaliłem (poza tym miałem tez kilka innych gier i tez wywaliłem bo nudaaa)

na razie z wiekszych gier godnych uwagi to te dwie co wyżej mam

i nadal mam 1,48 GB pamięci wolnej (Titanium Backup nie kłamie raczej)

to że czegoś nie potrafisz nie oznacza że nie mozna tego zrobić ;)

aplikacji nie mam żadnych wiekszych niż 50-60mb to nie przenoszę ich zwyczajnie

chrome (po uprzednim odłączeniu go od systemu) miałem tez montowane do czasu az go wywaliłem i przeszedłem na dolphina

foldermount stosuje gł. i przede wszystkim do gier

dodam że komp widzi normalnie tablet jako lenovo (pamięć wewnętrzna i karta sd)

poza tym żadnych problemów

Edytowane przez redhead

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

redhead - znalazłem wersję A3000 z 16GB RAM za 731pln, a wersje 4GB RAM za 499pln. Toim zdaniem warto wydać te 230pln za dodatkowe 12GB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

draculescu

to zależy czy jesteś fanem gier czy nie

oraz czy chce ci sie kombinowac czy wolisz juz mieć wszystko gotowe

dla mnie 4gb pamięci to akurat nie był problem i tym akurat wogóle nie kierowałem się

ważniejszy jest dla mnie dual sim (tu w a3000 mozna wybrac co za co ma odpowiadać i dzieki temu zero kasy wydanej na internet mobilny ...aero ;).... to ogromny plus jak dla mnie) bo jednoczesnie nie chciałem nosić dwóch urządzeń (telefonu i tabletu) ze sobą i cena poniżej 500 stów

no i ips a nie tn jak w szajsungu

za 731 zł osobiście bym odpuścił bo lenovo to z natury rzeczy to sprzęt budżetowy a i nie wiadomo jak ze wsparciem

czy rom ów (ten z wersji 16GB) ma odblokowaną funkcje dzwonienia?

bo te wersje z 16gb są do kupienia bez problemu w DE ale nie wiem czy mają odblokowaną fukcje dzwonienia

jesli nie to znów trzeba kombinowac z romami (w PL wersji 16gb jak na lekarstwo więc tylko fora zagraniczne .....na xda tez na razie słabo w tym względzie ....ino ruskie kombinują ile się da ale tez gł. z wersją 4gb)

Edytowane przez redhead

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za info

Dla mnie A3000 byłby generalnie do internetu oraz nawigacji (Naviexert), do rozmów mam nokie 206 :).

Myślę ze cena wersji 4GB jest na tyle atrakcyjna że warto się tym tabletem zainteresować, samsung jest sporo droższy.

ROMy - spora ich ilość dla ver. 4GB jest nie do pogardzenia.i

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tez uzywam naviexpert

gps w a3000 działa bardzo dobrze i szybko wyszukuje satelity nawet bez włączania a-gps

dodatkowo dane idą z aero więc korzystanie z naviexpert jest darmowe (po wykupieniu oczywiście abonamentu)

ale i tak uważam że naviexpert jest jedną z najlepszych navi na rynku (nadal)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi